Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
Fafniak napisał/a:
ja licze na to ze ten 60-200 f4 bedzie od jakis 100mm uzyteczny do FF...?
a ja liczę na to, że pisząc FF miałeś na myśli Full Frame, bo jakoś mrozi mnie FF/BF :-P :-P :-P :-P

Użyteczny frontfokus - może być przydatny np., gdy idziesz, a naprzeciwko idą dwie kobiety - Twoja żona, a przed nią - Twoja koleżanka.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To może jednak Sigmę 100-300/4. Słyszałem, że zacne szkiełko...

[ Dodano: 2007-01-12, 17:09 ]
A teraz z innej beczki.
Dopiero teraz (bo ja taki opóźniony w rozwoju jestem) przeczytałem test Tokiny 50-135 na optyczne. Jeżeli dojdą do tego powłoki SMC, napęd SDM i uszczelnienia, to chyba otrzymamy obiektyw idealny.
Ale przecież w przyrodzie nic takiego nie występuje (Poza rekinem, który jest mordercą idealnym. No i może Leysami Hot Chilli limited version jako dodatkiem do browca).
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
[...]otrzymamy obiektyw idealny. Ale przecież w przyrodzie nic takiego nie występuje (Poza rekinem, który jest mordercą idealnym. No i może Leysami Hot Chilli limited version jako dodatkiem do browca).
Zapomniałeś o Monice.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Zapomniałeś o Monice.
- tej od cygar?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Michu, zdjecia testowe juz nie sa takie zachwycajace, ale jak na zoom to owszem, chyba niezle :roll: juz sie, kurcze przyzwyczailem do tych dwoch stalek ... a niebawem bedzie trzecia :mrgreen: Wiec w sumie nie wiem jak oceniac zoomy :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak - my o Belluci jak zwykle.
Ty, Jarek - a Natalie Portman?
Bronek: Zoom - niby wiadomo, ale być może to już niedługo nie być tak pewne. Mam tu głównie na myśli wpominaną wyżej recenzję Tokiny. Goście na Optyczne twierdzą, że z takim szkłem (od pełnej dziury!) nie potrzeba stałek.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Goście na Optyczne twierdzą, że z takim szkłem (od pełnej dziury!) nie potrzeba stałek.
Aż poczytam tą recenzję.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Twierdzić to sobie mogą, ale obejrzyjcie sample. Wprawdzie to pełna dziura, więc są zupełnie do przyjęcia, ale ... moje standardy się zmieniają ;)
 
mkcoval  Dołączył: 03 Paź 2006
Porownanie 10Mpix lustrzanek.
Wracajac do wlasciwego tematu.....
Na AnandTech jest porownanie 10Mpix dSLR'ow:
K10
D80
400D
Alpha 100
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fajne to porównanie. Wynika z niego, że Pentax górą!!!
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
To może jednak Sigmę 100-300/4. Słyszałem, że zacne szkiełko...

[ Dodano: 2007-01-12, 17:09 ]
A teraz z innej beczki.
Dopiero teraz (bo ja taki opóźniony w rozwoju jestem) przeczytałem test Tokiny 50-135 na optyczne. Jeżeli dojdą do tego powłoki SMC, napęd SDM i uszczelnienia, to chyba otrzymamy obiektyw idealny.
Ale przecież w przyrodzie nic takiego nie występuje (Poza rekinem, który jest mordercą idealnym. No i może Leysami Hot Chilli limited version jako dodatkiem do browca).


Z tego co widzialem dla 135mm to wcale tak idealnie nie jest.....no oby AF byl dokladniejszy, ale jesli Pentax jeszcze poprawi ten ob, cena bedzie dobra , oczywiscie dosc wysoka ale to jasne, to wraz z SR ma to sens, zwlaszcza ze nie jest taki duzy i ciezki
 

komar  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pojawiła sie recenzja K10 na Steves-digicams:

http://www.steves-digicam...views/k10d.html

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach