Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
[obiektyw] Grzyb w obiektywie!!! Ratunku....!!!!
Zaczęło się wszystko nie pozornie...

Trochę zmoczyłem obiektyw..

Dałem go na kaloryfer żeby wysuszyć i potem po zrobieniu zdjęcia choince zobaczyłem to !!!:



Próbowałem smarować soczewki maścią przeciwgrzybiczą ale to nic nie dało, było tylko jeszcze gorzej :



Ratunku,pomocy jak się pozbyć tego grzyba :-) ) ?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Czy to jest grzyb, tak szybko? Może tylko wilgoć między soczewkami i musi dłużej schnąć.
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
koźlarz jak nic Ci wyrósł
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Markus, użyj lepiej przeciwgrzybiczego dezodorantu do stóp, albo włóż szkło do zamrażarki - pieczarki na mrozie padają . . . . . . :mrgreen:
Pozdrówka - Kuszelas

P.S. To Ty już masz choinkę :?:

 
gompky  Dołączył: 22 Kwi 2006
ale żeby po pierwszych przymrozkach...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pogodziłem się ze stratą obiektywu, jutro moja Żona wrzuca go do garka, i robi zupę grzybową :-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Moim zdaniem między soczewkami może być para - to tak jak nie wyciąga się aparatu po przyjsciu do domu z zimnego dworu. Wydaje mi się, że Ty zrobiłeś odwrotnie - przyśpieszyłeś kondensację pary. Wg mnie teraz albo dać mu poschnąć jakiś dłuższy czas w ciepłym (ale już nie na grzejniku!), albo rozebrać.

To jakiś drogi koleżka? Czy też tani i wartość robocizny "podwoi jego wartość"?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Toż to sam Limited z gwiazdką :-) i silnikiem SDM za grubą kasę tylko 2 egzemplarze na świecie no i ten boski bokeh niepowtarzalny..
:roll: .
Co ja teraz zrobię? :lol:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Czy Twój obiektyw nie cierpi na podobne schorzenie co mój? ;-)
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=358037#358037
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nie do końca, ale tak było na początku choroby :-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Na grzyba na soczewkach podobno pomaga naświetlanie promieniami UV - zafunduj mu ze trzy sesje w solarium..
Tylko uważaj bo wszystkie solaria mają w reklamie napisane "nowe lampy" i czasem faktycznie mają nowe więc na początek krótsze sesje tak po 10 godzin zamiast 24 :mrgreen:
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
A to nie jest tak jak się przysłona nierówno domyka? Zobacz, o jakby dwa listki zachodziły bardziej a reszta mniej. Przecie wiadomo, że bokeh ma kształt przysłony
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Markus napisał/a:
po zrobieniu zdjęcia choince zobaczyłem

To mi wygląda na chińskie grzybki :mrgreen: halucynogenne.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To koniecznie trzeba odkazić produktami zawierającymi alkohol :-P
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Moim zdaniem obiektyw do wywalenia, nawet nie warto zupy robić. Łaskawie go przygarnę, a i koszt przesyłki wezmę na siebie... ;-)
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Nierówno żeś wyciął tego grzyba :-P
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
schwefel, bo Markus w odwrotnej kolejności podszedł do sprawy - najpierw zabrał się do odkażacza, a potem do grzyba :mrgreen:
 
darbat  Dołączył: 27 Kwi 2008
Markus, taki piękny bokeh,a ty chcesz go popsuć. Ciesz się tym artystycznym szkłem i zamieszczaj fotki w wątku "Pokaz swój bokeh" :lol:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
tak to jest, jak się nie zachowuje podstawowych zasad higieny :-/
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Markus, u dermatologa byłeś?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach