zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Revuenon - pytanie ogolne
Gdzies przeczytalem ze pod nazwa Revuenon kryje sie Pentax na rynek niemiecki. Czy ktos cos moze wie o tym?

A pytam dlatego ze ostatnio udalo mi sie nabyc, prawie za darmo, obiektyw Revuenon MC 80-200 f/4.5 i nie wiem co jest wart (a nie mam jeszcze na czym przetestowac). Moze ktos mial stycznosc ?

Pozdr
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Niestety ja nie słyszałem, żeby Pentax wyprodukował jakiekolwiek obiektywy pod nazwą Revuenon. Z potwierdzonych informacji, to na pewno dla Revue produkowała Cosina i Tomioka.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
zy napisał/a:
udalo mi się nabyc, prawie za darmo, obiektyw Revuenon MC 80-200 f/4.5
Mam dość ambiwalentny stosunek do tanich zoomów 4,5/80-200. Wszystkie "made in Japan" jakie oglądałem miały jeden feler. Katastrofalna dystorsja (niestety kiedyś jednego nawet kupiłem, jeszcze w czasach Zenka) i nienajlepsza ostrość.
zy napisał/a:
na pewno dla Revue produkowała Cosina i Tomioka.

Pod nazwą Revue były sprzedawane korpusy Chinona, więc pewnie obiektywy też.
 

piotr_w  Dołączył: 14 Lis 2006
djack napisał/a:

Pod nazwą Revue były sprzedawane korpusy Chinona, więc pewnie obiektywy też.


tak, sporo jest też "przemalowanych" Pentaconów, trafiały się też szkla wyprodukowane za naszą wschodnią granicą.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Gdzieś wyczytałem na aukcji (nie wiem na ile to wiarygodne), że Revuenon to marka wymyślona przez Pentaxa, aby móc sprzedawać do katalogu Quelle. Ale to nieważne, tak na marginesie było.

Co do Revuenon, mimo wszystko ciekawi mnie ta marka, bo mam przez przypadek jako dodatek - Revuenon 50/1.7 MC oraz 136/2.8. Gdzieś w poście z Giełdy, niestety skasowanym, pojawiło się, że ma o wiele gorsze powłoki i że pod słońce wyjdą flary. Zrobiłem próbę 50/1.7@8 i, Q-rcze, nie widzę flar. Czy mam jakiś nadludzki egzemplarz czy może na szerszych dziurach trzeba to próbować?

Załączam fotki, dajcie znać, co myślicie. Może to mój denny laptopowy LCD...
Fotki zmniejszone tą samą metodą w GIMP i wyostrzone o 22 pkt.

1. Revuenon 50/1.7@8 | 1/200 s | ISO 200

2. Pentax SMC-A 50/1.7@8 | 1/200 s | ISO 200
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
SQ6GIT, spróbuj kadru bezpośrednio pod słońce i w jego pobliżu. Jeżeli flary będą duże to zobaczysz je już w wizjerze. Zdjęcia powyżej są ok.
 

bosmanzbryzy  Dołączył: 25 Cze 2006
mam revue 50/1.4 i stosujac go tylko do wnetrz (aczkowliek czesto na pelnej dziurze) nie narzekam, ale to loteria
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
http://foto.pszoniak.net/...vuenon_1,4/55mm
Może nie do końca to wyjaśni sprawę, ale warto zapoznac sie.

Z konkurencyjnego forum http://forum.olympusclub....ad.php?p=159566
I moze jeszcze to:
http://groups.google.pl/g...owa&q=revuenon+

http://groups.google.pl/g...0755a8c2?hl=pl&

Tak czy siak, też zakupiłem Revuenona w piątek (1,7/55) i mysle ze dzis go juz otrzymam, z Gdanska leci do mnie. Dam znac jakie wrazenia i moze cos wkleję jak będzie co.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
[ Dodano: 2008-05-21, 08:54 ]
bosmanzbryzy napisał/a:
mam revue 50/1.4

Też posiadam. Nie mam wielkiego doświadczenia, ani porównania do szkieł SMC, ale zdjęcia pod każdym względem są lepsze od tych wykonanych kitem. W zakładzie fotograficznym w którym wywołuje zdjęcia, też się dopytywali "co to za ekstra obiektyw" (ale może za dużo zdjęć z kompaktów wywołują).
djack napisał/a:
Mam dość ambiwalentny stosunek do tanich zoomów 4,5/80-200.
Mam Danubię 80-200/4,5, którą nabyłem głównie w celu zbadania jakie ogniskowe będą mi najbardziej odpowiadać. Nie wiem jak ten obiektyw się ma do Revuenona 80-200/4.5, ale faktycznie zdjęcia są wyprane z kolorów i mało ostre.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
bosmanzbryzy napisał/a:
mam revue 50/1.4 i stosujac go tylko do wnetrz (aczkowliek czesto na pelnej dziurze) nie narzekam, ale to loteria


Loteria w sensie że jedno zdjęcie Twoim obiektywem jest dobre a drugie nie?
Czy loteria z trafieniem w dobry egzemplarz?
 
trumil
[Usunięty]
Revuenon to zupelnie inne szklo niz Revue. To drugie bylo marka Photo-Quelle i chyba Neckermanna i bylo sprzedawane razem z roznymi wynalazkami lacznie z produktami pod egzotycznymi nazwami a pochodzacymi minn z bylego ZSRR. Revuenon to byla prawdopodobnie pierwotnie marka Carl Zeiss Japan, ktore nadzorowalo badania i produkcje subkontraktora Yashica/Koycera Ceramic Group firmy Tomioka. Tomioka w latach 20 ubieglego wieku byla malym labolatorium zajmujacym sie badaniami nad optyka i produkcja malych ilosci elementow optycznych dla wojska i przemyslu. Wtedy Tomioka egzystowala pod nazwa Tomioka Kogaku Kenkusho. W pozniejszym okresie (lata 30)kiedy udalo im sie w koncu wyprodukowac pierwszy sensowny obiektyw o nazwie Lausar, ktory byl wlasciwie zerznietym Tessarem, zaczeli wspolpracowac z Yashika, stajac sie ich glownym dostawca a takze jednym z najbardziej liczacych sie OEM (Original equipment manufacturer) roznego rodzaju elementow optycznych dla wielu dystrybutorow/producentow optyki foto oraz optyki przemyslowej. Wtedy nazwe Tomioka Kogaku Kenkusho zmieniono na Tomioka Kogaku Kikai Seizosho. Od 69 roku Tomioka bedac juz subdivision Yashica/Koycera przeksztalcila na obecna nazwe Tomioka Optical Co. Ltd. Obiektywy produkowane przez Tomioke mialy rozne nazwy: Tominon, Chinon, Cosinon, Lentar, Yashinon, Rikonen, Revuenon, Auto-Revuenon, Revuenon-Special, Mamyia/Sekor. Nie mam wiadomosci czy produkowali jakies zoomy ale na pewno 35, 50, 55. W usa pojawily sie ostatnio obiektywy bodajze 35-150/4 i 60-200/4.5 pod nazwa Carl Zeiss Jena (front) z napisem malymi literkami na korpusie Made under authority Carl Zeiss Jena. To co robi Tomioka jest dokladnie odwrotnoscia tego co sie dzieje z Vivitarem gdzie wlasciwie tylko obiektywy wyprodukowane pod nazwa handlowa Vivitar przez: Schneider Optik, Kino czyli Kiron, Komine, Asanuma, Kyoe Schoji sa dobrej a kilka z nich swietnej dobrej jakosci.
Nizej 2 zdjecia zrobione Auto Revuenonem 1:2/55@2

Focus na gore puszki

Focus na dol puszki
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
trumil napisał/a:
Revuenon to zupelnie inne szklo niz Revue.
No to ja mam Auto-Revuenona 50/1.4.
trumil, widzę, że masz sporą wiedzę o obiektywach manualnych :-B
Czyli posiadane przeze mnie Cosinony 135/2.8 i 200/4 to też produkty Tamioki?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
trumil napisał/a:
Revuenon to zupelnie inne szklo niz Revue


trumil napisał/a:
Obiektywy produkowane przez Tomioke mialy rozne nazwy: Tominon, Chinon, Cosinon, Lentar, Yashinon, Rikonen, Revuenon, Auto-Revuenon, Revuenon-Special, Mamyia/Sekor.


Czyli produkowali szkla OEM dla roznych producentow, a zatem i dla Revue - tak samo jak inni producenci produkowali im aparaty. Ale nie każdy Revuenon to Tomioka, tak samo jak nie kazdy Revueflex to Zenit albo Cosina...

Poza tym Cosinony to raczej od Cosiny szly, co nie?
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
alkos napisał/a:
Poza tym Cosinony to raczej od Cosiny szly, co nie
No cóż, nazwa by na to wskazywała. Ale są chyba również obiektywy manualne z tego okresu, które się nazywają po prostu Cosina?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
gin z tonikiem napisał/a:
Ale są chyba również obiektywy manualne z tego okresu, które się nazywają po prostu Cosina?


Są. :-)

gin z tonikiem napisał/a:
No cóż, nazwa by na to wskazywała.


Nie tylko - cosina "od zawsze" byla producentem OEM, wiec nie widze powodu, aby markowala inne obiektywy swoim logiem...
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
alkos napisał/a:
Są.

Czort by się wyznał. Ale dzięki tej obfitości różnych marek i modeli, można rozwijać pasje kolekcjonerskie :-)

alkos napisał/a:
Nie tylko - cosina "od zawsze" byla producentem OEM, wiec nie widze powodu, aby markowala inne obiektywy swoim logiem...

W sumie to dobrze, że te moje Cosinony są od Cosiny. W końcu Cosina robi bardziej "topowe" szkiełka niż Pentax :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
gin z tonikiem napisał/a:
W końcu Cosina robi bardziej "topowe" szkiełka niż Pentax :-P


Teraz tak, kiedys nie... ;-)
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Pentax schodzi na psy... A te Zeiss'y do Contaksa to też Cosiny?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie. Za to Zeissy do Zeissa tak.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach