Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
  [lampa] Metz 58 AF-1 cosik nie hula
Pytanie kieruję głównie do użytkowników Metz'a 58 (ale nie tylko).

Zaczęło się od tego, że kombinowałem z bezprzewodowym wyzwoleniem lampy ustawiając ją w tryb SLAVE (na różnych kanałach) i z moim K10D du... blada NIE DZIAŁA (do wyzwolenia błysku służyła mi lampa wbudowana). W Chabówce śmigała tylko nie pamiętam kto i czym wyzwalał (czyba Fafniak strzelał ze swej ś.p. K20D). Nie był to jednak problem najwyższej wagi bo ogólnie to dało się jej używać. Niestety w Święta na wyświetlaczu lampy zaczął pojawiać się błąd "ZOOM ERR" i reflektor zablokował się w pozycji 24mm. Początkowo wyłączenie i włączenie lampy pomagało ale teraz to już total klops. Na moje oko z niewiadomych powodów lampa przestała współpracować z body i nie mam do końca pewności czy to wina lampy czy korpusu. Korpus (co było sprawdzone na różnych szkłach) odczytuje ogniskowe obiektywu.

W związku z powyższym mam kilka pytań:

1. Czy ktoś miał podobne przeboje z tym modelem Metz'a ?
2. Czy ktoś może sprawdzić możliwość wyzwolenia Metz'a za pomocą lampy wbudowanej ?
3. Czy ktoś znajdzie dla mnie chwilę abym mógł sprwadzić lampiona na jego body (pytanie oczywiście do Krakusów) ?
4. Czy ktoś ma jeszcze ewentualne pomysły jak dokładniej sprawdzić co tu jest nie halo i jak to ewentualnie naprawić ?

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki !
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Próbowałeś zresetować lampę?
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
resetowałem i nic
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
Metza 58 - kadyszką można wyzwolić bez problemu, ustawiasz Metza na slave, oraz w opcji remote na on, a w kadyszcze wireless i chulają jak tralala. Mam nadzieję, że nie pomyliłem czegoś bo piszę nie mająć sprzętu przed sobą.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Gdzieś na forum ktoś pisał o tym błędzie, zdaje się, że to właśnie błąd zoomu palnika. Ktoś też lekko postukał w palnik i pomogło :-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
maniownik napisał/a:
Metza na slave, oraz w opcji remote na on, a w kadyszcze wireless i chulają jak tralala.
O ile kanału w aparacie i w lampie się zgadzają.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
maniownik napisał/a:
Metza 58 - kadyszką można wyzwolić bez problemu, ustawiasz Metza na slave, oraz w opcji remote na on, a w kadyszcze wireless i chulają jak tralala. Mam nadzieję, że nie pomyliłem czegoś bo piszę nie mająć sprzętu przed sobą.


niby jest jak mówisz ale to nie działa, sprawdź to dokładnie

szczególnie to wireless w K10 mnie zastanawia :-/ coś nie mogę się doszukać
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Artooro napisał/a:
oś nie mogę się doszukać
Fn ->strzałka w dół, ostatnia opcja po prawej. Jeśli masz firmware 1.10 lub nowsze to będzie.

Mi działa dokładnie tak jak maniownik napisał.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Artooro, musisz mieć firmware przynajmniej 1.10, żebyś mógł się doszukać trybu wireless w aparacie
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
czyli wszystko jasne
mam na kompie 1.3 do K10 ale jeszcze jakoś się nie skusiłem... chyba najwyższa pora
pewnie gdzieś na forum jest jakaś instrukcja apgrejdu
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Artooro napisał/a:
pewnie gdzieś na forum jest jakaś instrukcja apgrejdu

W oryginalnym komplecie jest tekstówka z opisem postępowania.
 

abhaya  Dołączył: 19 Sie 2007
A ja rozwaliłem swojego Metza
Tak dla informacji jakby komuś urwała się stopka tej lampy:
Aparat upadł na plecy razem z lampą, winę ponoszą zaczepy i sam pas nośny od mojego Samsunga GX-10 (cały zestaw jest ciężki, dlatego lepiej zszyć pasy, co oczywiście uniemożliwi regulację, ale coś za coś). Dzwoniłem do serwisu w Gdynii i kobieta nic nie wiedziała, dopiero jakiś Pan powiedział, że idzie to zrobić i że często się to zdarza (no tak plastik), wzięli ode mnie jakieś 130zł+koszty przesyłi w tę i z powrotem wyniosło ok. 180zł, dlatego radzę uważać!
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
plwk napisał/a:
Artooro napisał/a:
pewnie gdzieś na forum jest jakaś instrukcja apgrejdu

W oryginalnym komplecie jest tekstówka z opisem postępowania.


to ja mam podróbkę :-/ strach wgrywać :-?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Artooro, podaj maila, to ci wyślę. Którą wersję chcesz 1.10 czy 1.30
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Jesli chodzi o zablokowany zoom w Metzu to przytrafilo mi sie do dwukrotnie. Pierwszy raz po otrzymaniu lampy, i tu faktycznie mocniejsze uderzenie pomoglo go odblokowac. Nastepnie po niecalym roku uzytkowania zoom zablokowal sie dokumentnie.
Ani uderzenie ani swiezo naladowane akumulatoki nie pomogly. Wyslalem lampe do serwisu w Polsce, ten przeslala ja do Niemiec i po okolo 3-4 tygodniach cieszylem sie juz z jej "sprawnosci"
Co ciekawe zoom dziala teraz wyraznie plynniej i ciszej (tak jakby zostal nasmarowany).
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
piotr_luk dzięki już ktoś Cię uprzedził ;-)

Blesso mówisz 3-4 tygodnie :-/ ... Dam im na to 21 dni tak jak przewiduje to umowa albo lepiej niech odrazu nową wyślą :evilsmile:
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
Artooro: 1. Czy ktoś miał podobne przeboje z tym modelem Metz'a ?


Atooro - ja jestem w tej sprawie już weteranem i o wielokrotnym. Palnik zacinał mi się trzykrotnie. Popukiwania i ładwanie baterii pomagło na krótką metę.
Czerpiąc ze swojego doświadczenia mogę stwierdzić następujące rzeczy:

- pukanie, stukanie i baterii ładowanie tylko na krótką metę odwlecze to co nieuniknione - wysyłkę do serwisu metza (Gdynia)

- "Zoom err" to napis mówiący ni mniej, ni więcej ponad to, że coś zaczyna blokować zoom palnika. W moim przypadku skutkowało to tym, że wysyłałem lampę do serwisu trzy razy. Jednak dziwi mnie to co mówi Blesso: 3-4 tygodnie serwisu??, wysyłka do Niemiec?! Ja za każdym razem czekałem max tydzień i naprawy dokonywano w trójmieście, w firmie FOTOCOMPLEX.pl (przy okazji polecam serwis)

- panowie z tego serwisu powiedzieli mi, że bardzo często wymieniają silniczki palnika w tej lampie, co właśnie zrobili podczas pierwszej wizyty mojego Metza w serwisie. Za drugim razem zoom został zablokowany przez malutki plastikowy kołeczek, który oderwał się ( nie mam pojęcia jak, lampy nigdy nie rzucałem i obchodzę się z nią jak z jajkiem) wewnątrz palnika.

Potwierdzam natomiast to co mówi Blesso o cichszej pracy lampy po wizycie w serwisie. I w tym miejscu muszę powiedzieć, że naprawdę czuć znaczny spadek decybeli.
Pozdrawiam
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
mam nadzieję, że mnie podobna historia nie spotka i będę mógł korzystać z lampiona aż po kres dni moich lub jej
w innym wypadku poważnie zastanowię się nad żądniem zwrotu gotówki albo wymiany na nowy egzemplarz (aby mieć możliwość skorzystania z nowego, 2 letniego okresu reklamacji), mało używałem tej lampy dlatego pewnie rok wytrzymała
reset, nowe baterie, lekkie pukanie w palnik itp. podobne rzeczy przerobiłem zanim jeszcze napisałem ten wątek ale teraz widzę, że ten typ tak ma :-/
co do reklamacji teoretycznie na rachunku od sprzedawcy mam "door to door" ale coś mi się widzi, że leniem jest ten sprzedawca podszyty i kombinuje jak tu się z tego wymigać (jakby nie było dla niego to jest koszt)
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
Artooro napisał/a:
coś mi się widzi, że leniem jest ten sprzedawca podszyty

Napisz, jak sie to skończy - warto znać kto jest uczciwy na naszym relatywnie niewielkim PL rynku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach