Jarek  Dołączył: 23 Kwi 2006
[ analog] problem z ME super
Leży w szufladzie ale bardzo go lubie i od czasu do czasu chciałbym nim postrzelać a tu...kicha. Naciągasz migawkę, wciskasz spust i cisza. I tak kilka albo kilkanaście razy i się odblokowuje. Miałem taki problem, parę lat temu, już z tym aparatem wysyłałem go do serwisu w Krakowie na ul.Czapskich. Gość mówił mi wtedy że jest tam jakaś gumka/amortyzator i to od starości zaczęło się kleić. Wymienił tą gumkę na podkłądkę z korka i miało być gites. Minęło ze 3 lata i znowu to samo. Co o tym myslicie, czy się zetknęliście z takim problemem, co i w jakim serwisie to robić??? Nie chcę by tak fajny aparacik leżał jak jakiś klamot w szufladzie. Mam k100d, więc od czasu do czasu chciałbym popatrzeć w ten ogromny, wygodny wizjer...
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Pierwsze podejrzenie: baterie. Spróbuj włożyć nowe.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mam chyba tak samo w jednym z moich ME Superów. Jak długo leży, to robi się tak, jakby się migawka nie naciągała. Baterie są nowe, więc to nie to.

Jak nie zostawiam aparatu z nienaciągniętą migawką, to jest ok w sumie.
 

tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
U mnie też występuje podobny problem :-( Dopiero po kilkukrotnym naciągnięciu migawki dźwignia naciągu się zablokuje i można wyzwolić migawkę. Po wielu próbach zaskakuje co dwa naciągnięcia, by w końcu wszystko działało prawidłowo. Baterie chyba nie mają na to wpływu bo po wielu próbach aparat w końcu zaskakuje. Można tak kombinować bez filmu, ale jakiś czas temu założyłem film i udało mi się naświetlić 4 klatki :evil:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
a u mnie w MES, który do mnie doszedł, naciągnąłem migawkę i pstryk, a potem naciągnąłem (nawet nie wiem czy do końca) i pstryk już niet. Teraz się nie da naciągnąć (chyba jest naciągnięta ale na pół-wyzwolona, bo lustro w górze). Nie wiem czy się opłaca do serwisu z tym iść
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja bym mojego oddal do serwisu. Ale boje sie ze mi 100 PLN zaśpiewa. A za tyle to ja mam "nowego" MESa.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Jarek, Mam tak w jednym z MEsuper. Pojechał do serwisu w Zielonej Górze i usłyszałem że naprawa byłaby droższa od zakupu sprawnego egzemplarza i serwisant się nie podjął.
 

Jarek  Dołączył: 23 Kwi 2006
screwdriver, No tak... niby tak. Ale jak kupię następny i będzie miał to samo to będzie kicha. Może to jest typowa przypadłość MEsuper. Ciekawe, czy ME MG czy jakieś tam pokrewne też się tak blokują ???
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Żeby sprawdzić czy to nie wina baterii, a raczej nie, wystarczy wyzwolić migawkę na czasie mechanicznym 1/125
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Jarek, wiek robi swoje. Pozostaje albo sprawdzenie przy zakupie, albo zakup od zaufanej osoby, np. z tego forum.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
To samo ma np. Super Program. Pan Bieniek powiedział, że nie warto tego naprawiać - a chodzi o to, że naciąga film ale bez migawki, u mnie pomagało stuknięcie w aparat :D wiem, że to barbarzyńskie ale pomagało. ME Super którego kupiłem po SuperProgramie już się tak nie wieszał.
 

Jarek  Dołączył: 23 Kwi 2006
ubeuszek, Wiem, wiem. Właśnie robi się tak na mechanicznym czasie, czyli takim który nie potrzebuje baterii - 1/125

[ Dodano: 2009-01-04, 17:43 ]
bbartlomiej, Pan Bieniek to z którego serwisu?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
 

Jarek  Dołączył: 23 Kwi 2006
OOOO !!! Dzięki za info !!!!

[ Dodano: 2009-01-12, 16:15 ]
Czyżby mu się odetkało? Rozruszałem mojego ME supera i strzela za każdym razem. Obecnie prowadzę jego obserwację. Zostawiłem na 2 doby i dalej normalnie działał. Teraz mu będę stopniowo wydłużał czas leżakowania i obserwował. (ale badania naukowe ;-) )
Może po prostu jak długo leżał to mu smary zgęstniały i się sklejał....?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach