mDziekan  Dołączył: 18 Lis 2008
[mDziekan] troche amatorszczyzny
Jestem juz na forum chwile wiec pewnie wypada bym cos pokazal by nie bylo ze tylko gadam. Kilka fotek odzwierciedlajacych tematyke ktora lubie 'pstrykac'

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


EDIT kurczaki zapodzialy mi sie jeszcze dwa przy uploadzie
14

te musze dodac bo jest to jedno ze sztandarowych zdjec ktorym moge sie pochwalic z moim starym kompaktem sony cybershot 4.1mpx :)

i ostatnie zapodziane, wiem ze duzo i tematyka rozstrzelona ale forgive me
15


Ciekawe jaka dawka kasliwego sarkazmu mnie spotka, pozdrawiam ;)

 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
mDziekan, 10e i 13e banalne - wręcz sprawiaja wrażenie,że znalazły się przez przypadek. 11e - ciekawa kolorystyka,ułożenie chmur,ale jest takie typu pamiątkowego.W chwili wyzwalania migawki jest fajnie,ale trochę pózniej już nie pamieta sie,co zachwycało (sam mam troche podobnych zdjęć,które nawet do rodzinnego albumu średnio pasują).
Ale żeby nie marudzić : pasuje mi 3cie. Tajemniczośc cienia i silne światło z nim kontrastujące(może jednak przydałoby się trochę szczegółów w tej plamie światła ?)tworza klimat tego zdjecia.
Ogólne wrażenie,jakie odniosłem po tej prezentacji,to trochę chaosu w tematyce - zbyt dużo na raz.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Jak na mój gust za duzo tego. Taka zbieranina, do tego rozstrzelana tematycznie.
2. fajne miejsce. Nawet niexle uchwycone
8. ale otso chodzi? :-D
11. ja tam lubię takie pocztówki.
13. też ...
14. fajny kadr
 

mDziekan  Dołączył: 18 Lis 2008
moze faktycznie przesadzilem z iloscia i roznorodnoscia tematow ale tak jakos chcialem niewiem czemu zrobic to za jednym zamachem.

hehe co do 13 to mam sentyment dlatego iz zrobilem z wlasnego okna, dlatego zdjecie jest mi dosc bliskie...zarowno metaforycznie jak i doslownie ;)

8 bylo robione przez dziure w scianie fortow ziemnych w tle korytarz to miala byc taka niby kula wlatujaca do bunkra :mrgreen:


aha jeszcze slowko co do aparatow

zdjecia 1,7,9,10,11 no i 14
-Sony cybershot dsc-p73, matryca 4.1 mpx

pozostale
-Kodak easyshare Z612, schneider-kreuznach ekwiwalent 35-420mm, matryca 6.1 mpx

obrabiane w starym programie, gratisowce do skanera z jakiegos 2000 roku

oprocz 11 (Gdańsk) i 12 (Augustów) wszystkie robione w Łomzy i bezpośredniej okolicy przy czym 1 robiona w moim pokoju ;)
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
popsułeś mi zabawę ;-) , wiem teraz ze twoje zdjęcie jest w rc87, właśnie chciałem je zrobić w b&w tyle, że troszke inaczej niż na zdjęciu nr 2 i teraz nie wiem czy wstawiać

a co do zdjęć to hmm, jedynka mi wpadła w oko tylko, że kadr troszkę ciasny się wydaje, reszta zwykła
 

mDziekan  Dołączył: 18 Lis 2008
DeKa napisał/a:
edynka mi wpadła w oko tylko, że kadr troszkę ciasny się wydaje


widzisz tlem 1 byl moj szkic formatu a4 co ograniczylo mozliwosci dosc pokaznie, mniej ciasny kadr uwidocznil by...oparcie kanapy na ktorej dziala sie cala rzecz, nie starczyloby rysunku :D notabene jak juz o jedynce to dopowiem ze modelem byl jaguar firmy burago a podlozem hmmm moja sluzbowa torba ;)

DeKa napisał/a:
reszta zwykła

przyjmuje z pokora kazda subiektywna opinie jako poczatkujacy amator ktory nawet nie ma lustra

aczkolwiek to chyba najgorsze co mozna napisac, juz wolalbym mocno osobista negatywna opinie a tu taki bezduszny autorytaryzm ;)

PS
Cytat
wiem teraz ze twoje zdjęcie jest w rc87

Juz wiem co to rc87;) Sprawdzilem, miejsce te same ale zdjecie nie moje. U mnie nie ma prania i mniej uwidocznione brukowane podloze, to nie ja ;)

[ Dodano: 2009-01-03, 16:31 ]
pierwsze zdjecia lusterkiem, wlasciwie to nawet dwiema bo ostatnie zdjecie wykonane pierwsza kdwusetka, jeszcze wtedy sprawna. Dwa pierwsze zas to juz druga sztuka z ktorej jak na razie jestem bardzo zadowolony, wreszcie mam swojego Pentaxa :)

16

17

18 podobnie jak wczesniej lusterkiem pobawilem sie rowniez na kanapie, wyszlo nawet ciekawe, oczywiscie obrobka radykalna ale tak mialo byc
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
up na żądanie ;-)
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
8. mnie się nie podoba;
12. Kaczuszka fajna ale gdyby była szerzej skadrowana to byłoby lepiej.
14. Centralny kadr jak dla mnie nie pasuje.
Ale to wszystko idzie dopracować, a więc na pewno będzie dużo lepiej w przyszłości
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Niestety Twoje zdjęcia są pełne uchybień charakterystycznych dla osoby bardzo początkującej z lustrzanką w ręku. Poczytaj co niedawno pisałem u innych osób a sądzę, że będziesz wiedział co mam na myśli :-B .
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
9 jest fajna

EDIT: blokowisko w tle wygląda jak makieta... ;-)

 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
2, 3, 9 i 18 podobają mi się.

8 to jest zdjęcie z gatunku "ale o so chodzi?" ;-)

na 6 prawie nic nie widać, albo to tylko przypadłość mojego monitora.

Pozdrawiam
Buczo
 

mDziekan  Dołączył: 18 Lis 2008
dzieki za posty :)


Cytat
Niestety Twoje zdjęcia są pełne uchybień charakterystycznych dla osoby bardzo początkującej z lustrzanką w ręku. Poczytaj co niedawno pisałem u innych osób a sądzę, że będziesz wiedział co mam na myśli .


dopiero 3 ostatnie z zapostowanych sa popelnione lustrem ;) akurat w ich przypadku niewiem co moglem zrobic lepiej, tak czy inaczej chetnie poczytam co piszesz, przygoda z lustrzanka dopiero sie zaczyna a jest to przygoda ktora nie ma konca :)
dzieki
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Nie poddawaj się i nie zrażaj moim krytycyzmem :mrgreen: .

pozdrawiam
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Nr 18 - jeśli w/w zdjęcie obciął byś trochę z dołu i prawej strony, a pozostawił ciut więcej z jego góry, to byłoby super.
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach