stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
FF i BF w jednym
Witam, jestem posiadaniu sigmy 50-150/2.8 i ostatnio robiąc zdjęcia zauważyłem, że mam lekki FF przy 150. Przeszukałem forum, ściągnąłem ten ruski program do korekcji, po jakimś czasie było wszystko super :) coś mnie naszło, żeby sprawdzić 50mm i.....POTĘŻNY BF. Ok, wróciłem do ustawień początkowych, ale jest tak: na 50 lekki BF, na 70 jest super, na 100 i 150 FF.... Co z tym zrobić? Jak wyślę do serwisu, to zrobią tak, żeby było ok i na 50 i na 150? Jest to możliwe....tylko, że nie chce wysyłać aparatu na 2 tyg:/ A no i na stronie mają zaznaczone coś w stylu, że szkło ma ograniczony zakres regulacji, więc może będą musieli pogrzebać w puszce, ale to chyba można zaznaczyć, żeby zrobili tylko tyle na ile szkło pozwala, nie? (bo na innych obiektywach jest ok). Jakieś rady? Bo jednoznacznej i sensownej odpowiedzi nie znalazłem(a jak jednak gdzieś jest, to podajcie link-i sorry za zamieszanie:) ). Dzięki z góry :)
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
2 tyg ;) .. mi w tamronie powiedzieli do 9 tygodni hhehe.. Mam nadzieje ze to Cie pocieszy ;-)
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
Słyszałem o 2, ale oczywiście przed wysłaniem upewnię się :) Sigma ma sprzęt w Polsce, tamron też?

Tu notka sigmy dot. AF http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/142
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Wyślij do serwisu, możliwe bardzo że to poprawią (elektroniką czy czymś). Takie sytuacje się zdarzają przy kundelkach - a po podpięciu do innego body może to szkło ostrzyć zupełnie ładnie (a to samo body z innymi szkłami też ładnie). Miałem kiedyś taką sytuację.
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
No z kitem nie zauważyłem problemów (ale tam i GO duża) a poza tym mam jeszcze manualną 50/1.4 i strzelając według wskazania ostrości aparatu też jest ok, czyli mam konflikt na płasczyźnie moja k10d i sigma. Na tronie sigmy jest zaznaczone, że sterują elektroniką w obiektywie, a że te błędy na 50 i 150mm nie są ogromne, to mam nadzieję, że do naprawienia. Ale obejdzie się bez ingerencji w aparat? I ma ktoś jakieś doświadczenie z ww. materią?
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
W Sigmie poprawiają wszelkie wady od strony softu obiektywu. Możesz mieć FF na krótkim końcu a BF na długim, korekcja zostanie wprowadzona zależnie od ogniskowej (czyli na każdej będzie super śmigać :). Inna rzecz, że podpinając tak skalibrowany obiektyw pod inne body najprawdopodobnie całą zabawę będzie trza przeprowadzić od początku. Obiektyw jest wysyłany z body do Trójmiasta, wraca najpóźniej po 2 tygodniach (chyba, że jest to starszy typ szkła bez programowalnej automatyki). Sam mam zamiar przeprowadzić taki zabieg dla swojej Sigmy 18-50, ale to muszę mieć trochę czasu ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach