peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
[peterK]początki...
Pare lepszych (tak mi się wydaje ;-) ) zdjęć jakie wykonałem moim K200D z obiektywami 18-55 II lub z Heliosem M44. Tylko nie bijcie, jak złe, t proszę o konstruktywne komentarze :-D Będę wdzięczny ;-)
Na początek - dla mnie podstawowy temat fotografowania, moja główna pasja - akwarystyka :-)
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

Następnie - przyroda, przede wszystkim jednak - chumry:
9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

No i parę RÓŻNYCH :mrgreen: :
17.

18.

19.

20.


Mam nadzieję że nie przesadziłem z ilością zdjęć/ post :oops:
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
wiewióra dobra :mrgreen:

zastanawia mnie jak złapałeś tą pszczołę?
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Sporo nauki przed Tobą.

Zwłaszcza w odniesieniu do kadrowania. Pilnuj prostych horyzontów, a jeśli takowe Ci się pstrykną co nie jest żadną ujmą to i tak należy je później wyprostować np w PSie lub Gimpie.

Co do samej tematyki zdjęć to w przypadku rybek brakuje ostrości, nie ma tragedii ale mogłoby być lepiej.

Przy pstrykaniu chmur musisz bardziej przemyśleć w jakiej konwencji możesz je przedstawić, czyli trzeba dopracować dla nich sensowne tło. Na tych, które pokazałeś niestety tego brakuje.

Na wielu zdjęciach brakuje ostrości, tego też musisz pilnować

Jedyne zdjęcie, na którym jest poprawna ostrość to samochodzik i samo to zdjęcie jest ok.

Gratuluje uchwycenia robala w locie, to sztuka nie łatwa.

Pozdrawiam
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Za dużo, za dużo... nawet ja tylu na raz nie wrzucam :mrgreen:

z rybek podoba mi się trzecie, ale szkoda, że jest minimalnie nie ostre.

Z chmurek 12 i 14, ale 14 jest chyba krzywe i pobyłbym się tego fragmentu dachu(?) w prawym górnym rogu.

Osa też może być, chociaż trochę dużo miejsca zostawiłeś nad nią i za nią, generalnie chyba lepiej by to wyglądało w poziomie, chociaż zdaję sobie sprawę, że nie łatwo było ją uchwycić :-)

Z różnych 17 może być, reszta nie bardzo.

Pozdrawiam
Buczo

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Zapomniałem jeszcze dodać, że masz paprochy na matrycy, co też nie jest niczym dziwnym ale je wystemplować.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
10. jaki wał przed cumulonimbusem, mm!
Z rybek podoba mi się nawet 2. Gdyby bardziej ostro było, większa głębia.

powodzenia na przyszłość
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
Dzięki za komentarze :-) Podpowiedzi bardzo się przydadzą, zaznaczam że jestem początkujący, to moja pierwsza lustrzanka :-)
Co do osy - to pierwsze zdjęcie jake wykonałem tym aparatem :-)
 

Boczek  Dołączył: 30 Mar 2008
Mimo niedociągnięć technicznych przyjemnie mi się oglądało twoje rybki. Powodzenia w doskonaleniu warsztatu fotograficznego, mam nadzieję, że pokarzesz coś jeszcze w tym temacie.
Cytat
Osa też może być, chociaż trochę dużo miejsca zostawiłeś nad nią i za nią

No racja, jak następnym razem będziesz ganiał osę nie zapominaj o poprawnym kadrze! :mrgreen:
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Jako, że ja makrowiec jestem, to pszczólka niczego sobie, bo uchwycenie w locie to trudna sztuka, a tobie się udało. Podoba mi się też rybka nr2 i wiewióra, Reszta zdjęć mało ostra, kadry centralne i mało interesujące.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Gdyby 2 miała inny kadr, rybkę przesunąć w lewo i w dół troszkę, zdjęcie mogło by być naprawdę świetne, w moim odczuciu. Reszta nuda,nuda,nuda aż do 10. Tylko tu kadr też niechlujny z lekka... gdyby zabudowania zostawić niżej, jakoś obejść ten słup i druty, zrobić rawa, lekki hdr, albo wywołać jakoś inaczje z pomysłem to bym miał nową tapete :D
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
Rybki dosyć ciekawe no i ta osa robi wrażenie. Jeszcze podoba mi sie wiewiórka.
Trochę dużo tych chmur.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
A mi ta wiewiórka nie leży właśnie z powodu spadającej ściany, aż mi się tytuł ciśnie: "Zsyp wiewiórek" ;-)


kulten napisał/a:
Zapomniałem jeszcze dodać, że masz paprochy na matrycy, co też nie jest niczym dziwnym ale je wystemplować.

To do istniejących zdjęć, zaś coby przyszłe ładne były w rączkę grucha z miękkim końcem, czas B, pstryk i dmuchaj! (tylko pamiętaj o naładowanych bateriach, aby Ci się lustro nie zamknęło w trakcie dmuchania...) :-)

[ Dodano: 2009-01-07, 11:26 ]
a osa obala teorię o słabym AF Pentaxa :mrgreen:
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
Postaram się zastosować do Waszych rad ;-) Na pewno się przydadzą :mrgreen:

SQ6GIT napisał/a:
a osa obala teorię o słabym AF Pentaxa

To na pewno, choc fakt faktem osa była w krótkotrwałym "zawisie" ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
peterK napisał/a:
To na pewno, choc fakt faktem osa była w krótkotrwałym "zawisie
peterK, właśnie tak założyłem, że nie pikowała... choć z drugiej strony, to często zmieniasz orientację horyzontu, więc kto wie... ;-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ja odradzam czyszczenie, lepiej wystemplowywać w PSie. Podczas czyszczenia bardzo łatwo uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Ale zrobisz jak uważasz :mrgreen: .
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
peterK, odsyłam Cię do wątku Fotografie do oceny » Zasady wstawiania foto do oceny: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=6933 a tam przeczytasz, że:
Cytat
Prosimy dokonywać wstępnej selekcji fotek pokazywanych - nie jest to dział "Kupilem cyfre, sfocilem wszystko wokol, fajne? i jakie robie bledy?"
Zdjęcia mają być tymi, ktorymi naprawdę chemy sie pochwalić, spytać o opinie itp itd.

Zdjęcia najlepiej przygotować w rozmiarze 700 pikseli na dłuższym boku.


Dodatkowo miej litość i nie linkuj zdjęć o większej wadze niż 200-300 KB 8-)
Nie każdy użytkownik Pentaksa ma łącze 6 Mbit.
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
zorzyk, Ja swoje fotografie wyselekcjonowałem ;-) A tytuł jest "Do oceny", więc jak się komuś nie podobają (część jak widać nie, trudno się dziwić) to chyba o to chodzi? :->
Co do drugiego, to się dostosuję, bo faktycznie trochę bycze te foty wstawiłem - obiecuję poprawę. (Ja mam łącze 1 Mbit 8-) )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach