Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
dzerry napisał/a:
Yeti, nie mozesz tego wiedziec.

Album "Tokyo lucky hole" który skandalizującymi zdjęciami zrobił prawdopodobnie największy rozgłos Arakiemu (a było to już dobrych naście lat temu), składa się ze zdjęć robionych Plaubelem, co było celowym wyborem tego sprzętu przez autora dla uzyskania specyficznego obrazowania, w jednym z numerów Formatu sprzed iluś lat było tłumaczenie wywiadu z nim gdzie o tym fakcie wspominał.

[img][/img]

Pewnie że nie wiem co on lubi i czego teraz używa, ale to naprawdę nie jest istotne, nie ma żadnego znaczenia. Liczy się produkt końcowy.
Może tylko ciekawe jest to, że wśród większości japońskich fotografów szczególnym uznaniem cieszy się sprzęt ..........niemiecki !
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
LaChapelle używał Pentaxa 645 i dwóch obiektywów "krótkiego" i "długiego". Nazywając je tak nie miał na mysli ogniskowej :-) tylko fizyczną długość tubusa. Jego asystent sugeorwał, że Mistrz nie za bardzo wie co to jest ogniskowa.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sylwesto napisał/a:
krótkiego" i "długiego
45 i 75. W filmie "wizualne szaleństwo" dobrze to widać.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Jerzy Lewcznski używa analogowego Pentaxa ktoregos MZ ale nie pamietam dokładnie którego
 
dellos  Dołączył: 08 Gru 2010
Podpisuję się pod ten wątek. Jako, iż kupiłem w tym tygodniu sobie Pentax'a 67, piszę tu o fotografiku Sam Haskins, który korzysta z Pentax'a 67. blisko 99% jego prac modowych i aktów wykonanych jest 67'ką.

Jeszcze czekam na oficjalne potwierdzenie od autora prac, ale gro wykonywał właśnie 67 z zasłyszanych częstych wieści :)
 

granul  Dołączył: 29 Paź 2008
Rasel Kroł fotografuje pentaksem

 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
Chuck Norris też.... ale on nawet nie musi go wyjmować z kieszeni, zawsze zostawia go w domu, a jego Penti i tak foty strzela... z obrotu oczywiście :lol:
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Sebastião Salgado z tego co wiem używał 645. Widziałem też film o Witkinie (Joel Peter bodajże to jego imiona) gdzie ten focił Pentaxem 67 swoje wizje. Araki podobnie (głównie używając statywu z tzw "luźną głowicą").
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
William Eggleston - Mamiya Super 23, oraz czarny, analogowy pentax z 40/2,8 (o ile dobrze rozpoznałem)

http://img440.imageshack....30/37073666.jpg
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
No to jeszcze Marek Karewicz - Spotmatiki - i John Hedgecoe - LX
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
IMHO na 100% inspiracja Pentaksem,
Beatles i Beatax
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred napisał/a:
IMHO na 100% inspiracja Pentaksem,
Beatles i Beatax
ZTCW, the Beatles mieli krotko kontrakt reklamowy z Pentaksem około roku 1964.

:-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ooo a to stawia te wszystkie zdjęcia w zupełnie innym świetle, myślałem że po prostu Pentax był wtedy na tyle dobry i popularny że go używali, w końcu to przecież bardzo przełomowe czasy dla firmy i całej fotografii.

[ Dodano: 2012-10-31, 14:21 ]
BTW

[ Dodano: 2012-10-31, 14:22 ]
Ktoś wie co to za model? Mnie wygląda na Asahiflexa II
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred napisał/a:
myślałem że po prostu Pentax był wtedy na tyle dobry i popularny że go używali
Wlasnie dlatego mieli ten kontrakt z the Beatles. Pentax to wtedy byl synonim nowoczesnosci, tak jak the Beatles.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Garry Andrews, w Polsce chyba nieznany, ale rozpozawalny na Wyspach, jeden z najbardziej utytułowanych fotografów irlandzkich, najwyżej odznaczony, obok Johna Hootona i Desa Clintona, czlonek IPF. Niedawno w Hunt Museum w Limerick miał swoja wystawę zdjeć z lat 70. W gablocie byl wystawiony sprzęt, jakim fotografował - dwa Sptomatiki i kilka szkieł.
Szczerze mowiac nie mam pojcia, czym dzisiaj fotografuje, choć po przejściu na emeryturę jest fotograficznie dosc aktywny, robi kilka projektów w Azji. Aż z ciekawości zapytam przy najbliższym spotkaniu, choć raczej nie używa już Pentaxa...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A to Dzerry wspominał wizytę w Muzeum Helmuta Newtona. W gablocie ze sprzętem tegoż dwa LXy z SMC-M 28/2,8, SMC-M 50/1,4 i czymś tam jeszcze :-)

[ Dodano: 2012-10-31, 20:19 ]
ggdh, już o tym nawet wcześniej pisał w tym wątku :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Eldred napisał/a:
Ktoś wie co to za model? Mnie wygląda na Asahiflexa II
A mnie, na blondynkę w bikini. ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Pentagram napisał/a:
Eldred napisał/a:
Ktoś wie co to za model? Mnie wygląda na Asahiflexa II
A mnie, na blondynkę w bikini. ;-)

No Ty to chyba jeszcze mleko pod nosem i mało co pamiętasz... przecież to młodziutka Brigitte Bardot :lol:
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
A aparat zaś to Asahi Pentax K z lat 1958 - 59.
Obiektyw wyglada na Takumar 3.5/200.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach