BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
DA 35 Ltd - jak to w końcu jest z tym obiektywem ?
Czytam i czytam i nic juz nie wiem. Wątek poniżej cały od Ado Z już przewertowałem i widzę ogólny brak entuzjazmu - większość pisze o FA35 a 70% treści dotyczy Sigmy 30/1.4. Wchodze na strone EuroRTV, widze szkiełko i całkiem niegłupią wartość raty - kupić czy nnie kupić ??? :) Doradźcie coś tylko prosze nie piszcie o Sigmie !!! :)
Acha.....do makro jeszcze nic nie mam, ale coś bym tam pstryknął...

Pozdr
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
Ja tam kocham to szkło. Uważam, że jest super. Kontrast, ostrość, kolory. Gdybym miał kupić drugi raz, to zrobiłbym, to bez wahania.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
BartekKw kup! Pisze naprawdę poważnie kup. To świetne szkło. Wykonanie ltd jest wspaniałe, obiektyw jest maleńki, lekki i wygodny. f2.8 to IMHO jasne szkło i nie przejmowałbym się tym, że są jaśniejsze. Funkcja makro pozwala fotografować niewielkie detale z bliska. To dobry wybór i dobry zakup :-D

Sigma jest duża i ciężka, a Pentax 35/2 jakoś nie specjalnie mi podchodzi choć szkło jest świetne. Polecam wycieczkę do sklepu i organoleptyczne badanie obiektywu zaręczam że jak weźmiesz ltd do ręki nie będziesz chciał go oddać.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Bo prawie wszyscy wolą jasne szkiełka więc 35/2 się bardziej opłaca, tym bardziej że ten tryb makro daje fajne odwzorowanie ale z baaardzo bliska więc tylko martwa natura raczej pozostaje. Jak widzisz nie piszę nic o sigmie.

Do makro bardziej się nadają dłuższe ogniskowe bo nie trzeba tak blisko podchodzić, więc 35/2.8 to jest takie dwa w jednym, a jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Fa35/2 nie ma tego mało użytecznego makro (wież mi focenie kwiatków i śrubek szybko się nudzi, niektórzy z tego forum już się nawet za szerszeniami uganiają), ale za to jest jaśniejszy, pełnoklatkowy, ma pierścień przyslon i jest bardzo ostry i ma ładny bokeh, czego chcieć więcej? (no własnie nie piszę o sigmie bo dalej bym napisał :-P )
 
combo  Dołączył: 25 Maj 2007
fa35 owszem swietny.. ale sig.. )) nie no super szklo, na k10 od przeslony 2.4 ostry az nadto. ustapil miejsca jedynie fa43.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Do tego moim skromnym zdaniem 35/2.8 LTD jest najbrzytszym szkłem z tej trójki. (no wiem że dwójki :-P )
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Eldred bo ty sie po prostu nie znasz :-P ;-)

Po prawdzie wszystko jest kwestią gustu. Ja lubię fotografować detale, a tu często przydaje się możliwość podejścia na prawdę blisko i do tego to szkło jest świetne dzięki temu, że jest to obiektyw macro.
 
combo  Dołączył: 25 Maj 2007
sorry nie doczytalem. mowa o DA! a ja pisze o FA. moj blad
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Przy wyborze można też wziąć pod uwagę fakt, że DA 35/2.8 ltd jest u nas (w Polsce) wyjątkowo niedrogim szkłem w skali świata, a FA 35/2 drogim. :-) Chociaż jak to ostatnie było po 850-900 nowe, to nie było tak źle. Teraz się praktycznie zrównały cenami, jeśli w ogóle można 35/2 gdzieś kupić.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
acha..... Dodam ze z jasnych szkiel mam juz FA50/1.7....:)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
BartekKw, gratz za szkło i HEJT!! za to że to tak rzadkie szkło ;-)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Eldred napisał/a:
BartekKw, gratz za szkło i HEJT...


To jakis lubelski slang...???;)
Wrocmy do tematu. Czy przy tym szkielku mozna sie spotkac z problemem FF/BF?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
BartekKw napisał/a:
To jakis lubelski slang...???;)
ale gratz czy HEJT? bo gratz to skrót od congratulations tudzież gratulacje, a HEJT to ogólne stwierdzenie łączące elementy podziwu, zazdrości i serdecznych gratulacji za zdobycie fajnego szkła którego się nie ma a chciało by się mieć.


Cytat
Czy przy tym szkielku mozna sie spotkac z problemem FF/BF?
To zależy, ja np. mam przekalibrowane body pod s30/1.4 i wzw z tym nawet z limitedem 70/2.4 mam BF, ale oba szkła mi bakfokusują w podobnym stopniu więc jak tylko LTD wróci z naprawy ( :evil: ) skalibruję aparat pod oba szkła.

Ale generalnie z obiektywami pentaksa jest dużo mniejsza szansa na FF/BF (nawet na FF bardziej bo podwójnie :evilsmile: ) a z limitedami i gwiazdkami to już minimalna, w każdym razie Ja jeszcze nie słyszałem o takim przypadku.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
no to teraz sprawa sie wyjasnila ...:)
Moze ktos jeszcze dorzuci swoje przemyslenia??
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
BartekKw napisał/a:
Moze ktos jeszcze dorzuci swoje przemyslenia??

Jeśli spikasz, to polecam to:

An Optical Paragon (Discussing the Pentax DA 35mm f/2.8 Macro Limited)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
dzieki - wlasnie przeczytalem. No panowie rozplywaja sie piszac o tym szkielku.....

[ Dodano: 2009-01-24, 01:48 ]
a moze jakies sample z tego DA35?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
http://www.photozone.de/pentax/393-pentax_35_28
http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?lens=12800

Jak dla mnie bokeh na tym szkle jest tylko ładny w trybie macro.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zwykła FA 35 jest lepsza optycznie, jaśniejsza, tylko nieco gorzej wykonana niż wersja DA limited.Wiec 90 % wybiera ją a nie limited.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Markus napisał/a:
Zwykła FA 35 jest lepsza optycznie,


Tzn ?? Czy jest jakiś test porównawczy FA z DA ? Na podstawie czego wyciagnąłeś takie wnioski ? Bede wdzieczny za info :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Podpinałem w Chabówce DA 35/2.8 i jak dla mnie to super szkiełko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach