Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Tokina 12-24, Sigma 10-20 - testy, analogie i...pieniądze :(
Teraz moja kolej na pytanie "co kupić" :)

Dwa linki:

http://www.photozone.de/8...nikon/index.htm - jako że Tokina jest podobno identyczną konstrukcją optyczną jak nasz DA 12-24

http://www.photozone.de/8...0_456/index.htm - najbliższe cenowo i zakresowo szkło z mocowaniem do Pentax'a (co nie jest zbyt częste).

Zwróciłem uwagę, że np. oba szkła dość silnie winietują, nawet ze wskazaniem na Tokinę. Z powyższych testów wynika też, że na szerokim końcu Tokina krzywi bardziej.

Chcę się Was poradzić, bo jak zacząłem porównywać te szkła, to lekko zgłupiałem. I nie wiem już na co wydać tą kasę. Co byście kupili? To tak w ramach konsultacji :)
A może Sigmowski 12-24 na pełną klatkę? ;)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mertz, Ale Tokina nie ma mocowania do Pentaxa. Chyba, że kupujesz do innego systemu :-P
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
domyslam sie ze chodzi o porownanie DA 12-24 z Sigma 10-20 na podstawie oceny Tokina 12-24 (i Sigma 10-20), przy zalozeniu ze DA i Tokina maja te same konstrukcje optyczna ...

[ Dodano: 2007-01-30, 15:49 ]
jezeli o mnie chodzi, to DA 12-24 jest w mojej "kolejce do kupienia" i nawet sie nie zastanawiam nad Sigma.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Miałem ostatnio okazję pobawić się DA 12-24 i uważam, że to świetne szkło. Ja kupiłbym właśnie jego.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ze wzgledu na cene i dostepnosc, kup sigme. Ale bawilem sie ostatnio przez chwile 12-24 Argawena - dla mnie bomba :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mertz, co nie kupisz, będziesz miał frajdę. No i nie muszę pisać, co polecam :) Moim zdaniem, musisz przede wszystkim zdecydować, czy zależy Ci na dodatkowych 2 mm z dołu (to dużo).
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
A ja mam tę Sigmę i sobie chwalę:-) Już w którymś wątku na tym forum trochę o niej pisałem.

[ Dodano: 2007-01-30, 23:17 ]
Konkretnie ątek to 'Sigma 10-20 na K10D - szybki sklepowy tescik' Nawet pzrykładowe zdjęcia były. Wydaje mi się, ze jedank te 2 dodatkowe milimetry ogniskowej dają dość istotną różnicę w kącie widzenia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach