Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
[lampa] Eeee jak to się stało??
Witam, robiłem zdjęcia 70'tką z lampą błyskową skierowaną w sufit, mój brejdak (na zdjęciu) właśnie się do mnie odwracał z głupią miną kiedy zrobiłem mu zdjęcie, nad nim były zapalone wiszące świetlówki energooszczędne (dwie albo trzy).

Wyszło to tak jakby w miejscu gdzie oświetlił go błysk lampy (czyli po lewej stronie) twarz została nieporuszona, podczas gdy druga strona, oświetlona świetlówkami a jakimś cudem zupełnie nie trafiona błyskiem lampy została uchwycona w ruchu. Nie wiem czy dobrze to rozumiem, czy coś takiego się często zdarza?

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
błysk lampy zamroził ruch lewej strony, a prawej nie zdołał, dlatego rozmyte :?:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No tak. ale że to wszystko pasuje do siebie? że ta strona w ruchu nie nachodzi na tą zatrzymaną tylko się prawie idealnie łączy?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Eldred, jaki czas ekspozycji? Pewnie tak 1/30s - za mało żeby został ślad, za długo, żeby wyszło nieporuszone. Po lewej dominuje króciutki błysk lampy (pewnie też ciemniej byłoby po tej stronie, gdyby nie lampa, to i podwójny obraz nie powstał). Fajny efekt. Następnym razem możnaby go świadomie zastosować :-D
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
pawelek-79, dokładnie 1/30, iso 800. brawo :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach