macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
[obiektyw] CZJ 135/3.5 i pierścień ostrzenia
sprawa wygląda tak: ostrząc od nieskończoności do 1.6m wszystko jest ok, do tego momentu pierścień obraca się z przyjemnym, lekkim oporem. problemy są później, im bliżej granicznej wartości ostrzenia, tym ciężej.

nie miało to żadnego znaczenia przy pracy z zenitem, ale teraz ostrząc od 1.6 w dół, zeiss po prostu wyciąga redukcję z korpusu. teraz pytanie, da się to naprawić samemu w domu? znaczy dać się da, ale czy warto samemu grzebać przy szkle? nie chcę go uśmiercić :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: CZJ 135/3.5 i pierścień ostrzenia
macioh napisał/a:
da się to naprawić samemu w domu? znaczy dać się da, ale czy warto samemu grzebać przy szkle? nie chcę go uśmiercić :)

Mój też ciężkawo chodzi. Ostatnio troszkę go podczyściłem odkręcając przedni zestaw soczewek (ten pancerny) ale niewiele pomogło - trzeba się będzie do niego zabrać od tyłu :shock: Mam gdzieś w domu na dysku pliczek z opisem rozbiórki sonnara po angielskiemu - troszkę starszy model ale zasada ta sama - jak się dopcham do sprzętu, to podrzucę linkę.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
rychu napisał/a:
jak się dopcham do sprzętu, to podrzucę linkę

fajnie. więc czekam :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
dzięki ;) chyba najpierw zapytam się ile tka usługa kosztowałaby w jakimś zakładzie, bo szczerze powiedziawszy, trochę mnie to przeraża :-/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
macioh napisał/a:
dzięki ;) ile tka usługa kosztowałaby w jakimś zakładzie, bo szczerze powiedziawszy, trochę mnie to przeraża :-/

Ni ma za co - pomogli mi, ja pomagam Tobie.
W zakładzie specjalistycznym konserwacja ok. 100zł.
Się nie przejmuj, podobno po pierwszej porażce przechodzi ;-)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
rychu napisał/a:
Się nie przejmuj, podobno po pierwszej porażce przechodzi ;-)

od razu poczułem się lepiej :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
U mnie gosc bierze kolo 50-70zl - moge posredniczyc jakby co.

Pzdr
Spinner
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Spinner napisał/a:
U mnie gosc bierze kolo 50-70zl - moge posredniczyc jakby co.

o, dzięki. będę pamiętał ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach