PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Drgająca matryca -nie da się robić zdjęć z dłuższymi czasami
Witam.
Mam problem z kasetką.Na dłuższych czasach słychać dziwne dźwięki z wewnątrz aparatu.
Po podniesieniu lustra ewidentnie widać drgającą matrycę.Wszystkie zdjęcia z dłuższymi czasami są rozmazane.
Dzieje się tak od lądowania samochodem w rowie przy znacznej prędkości.
Aparat również się poobijał.Wydawało się ,że wszystko jest OK póki zdjęcia były robione na krótkich czasach.Dziś zaś miała być robiona zima w nocy,na statywie i niestety okazało się ,że wszystkie zdjęcia są rozmazane i z aparatu wydobywają się dziwne dźwięki.Daleko odbiegające od pracy SR.
Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?
Co to może być?
Wysyłać do Apollo czy ewentualnie rozmawiać z innym serwisem.Najbliżej mam w Lublinie na Hryniewieckiego?
Ile może kosztować taka naprawa?
Czekam na jakiekolwiek sugestie!
Pomocy!
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
wyłącz stabilizację
:-/
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
To nie stabilizacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wyłączałem.
Tak drgającej matrycy,prawie pływającej nigdy nie widziałem a wiele razy podnosiłem lustro.
W sumie ona nie drga,ona lata.Niestety.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Serwis :-/
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Apollo?Czy inny zakład?
Co radzicie?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiemy czy masz jeszcze gwarancję?
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Niestety gwarancji już nie mam.
W takim razie trzeba będzie podzwonić zarówno do Apollo jaki i do Lublina na Hryniewieckiego.Zobaczymy co Panowie powiedzą.
Mam tylko nadzieję,że uda się to naprawić za przyzwoite (dla mnie) pieniądze.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dziwne odgłosy (o ile to ciche brzęki, jakby naciągniętych sprężyn, a nie rozpaczliwe stukanie od środka) i pływająca matryca (chyba nawet przy wyłączonym SR) to jeszcze nie powód do załamki. W mojej starej KaSetce kiedyś matryca zaczęła stukać :shock: jak szalona (może pod wpływem jakiegoś pola magnetycznego, bo stałem koło "skrzyżowania" trakcji tramwajowych) i myślałem, że to już koniec. Po wyjęciu baterii i włożeniu ich na nowo aparat ożył i służy mojej córce do dziś. Przyczyna rozmazanych zdjęć może być różna. Jeśli czas jest długi wystarczy lekkuchne drganie statywu (wiatr) i po zawodach...
Na początek radzę ci dobrze naładować baterie, przeczyścić wszystkie styki w aparacie i obiektywie (żeby prawidłowo przekazywały info o ogniskowej obiektywu) i spróbować jeszcze parę razy. Jeśli to nic nie da, to niestety kiszka :cry:
i może pokaż te rozmazane zdjęcia najlepiej przy różnych czasach - poruszenie połączone z latającą matrycą daje dość charakterystyczny (taki jakby fazowy), nieco inny od zwykłego poruszenia efekt.
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Aparat pojechał DHLem do serwisu Apollo dziś w południe.
Zobaczymy co powiedzą.Wszystko sprawdzane.To na pewno usterka.
Oby do zreperowania.

[ Dodano: 2009-03-07, 15:06 ]
Wczoraj tj.6.03.2009 r. aparat wrócił z serwisu.Okazało się ,że w kasetce jest rozregulowany układ SR.Koszt naprawy 150 zł + koszty przesyłki.Matryca na dłuższym czasie latała jak szalona.I to zarówno przy włączonym jak i wyłączonym SR.
Co prawda serwisanta prosiłem również o wyczyszczenie matrycy.Jednak tego akurat nie zrobił.(No chyba ,że czyścił ale nie wyczyścił).
Ważne ,że aparat działa choć koszty regulacji mogłyby być niższe.
Zresztą ciekawe na czym polega taka regulacja.
Swoją drogą mam nagrany filmik (16 MB) jak to "brzydko" wyglądało.

[ Dodano: 2009-03-07, 15:09 ]
Tak więc mam znowu sprawny aparacik!!! :mrgreen: :lol: :-B

A innym życzę coby im się nigdy aparaty nie psuły.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach