dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
No to chyba pozamiatane. Nie wyobrazam sobie w jakim celu Samsung mialby utrzymywac marke Pentax. Ale zdrugiej strony to chyba nadzieja dla fullfrejmowcow. Samsung na pewno bedzie chcial isc na klaty z Sony.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Już widzę serie nowych szkieł Schneider-Kreuznach D-Xenon Ltd. ;-)
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Z powłokami Samsung Multi Coated (SMC)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Krzychoo, :-D :-D :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
z silnikiem Samsung Drive Motor ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Może by podesłać marketingowcom z szajsunga link do forum, bo po mają się te tęgie ryżem napędzane mózgi głowić nad czymś co już wymyślono ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
No ja już mam na pryzmacie napis Samsung, teraz kolej na szanownych kolegów :-P Czekam tylko, aż ktos powie, że w związku z tym zmienia na Sony :evilsmile:

dzerry mam nadzieję i przypuszczenie, że Twoje czarnowidztwo się nie sporawdzi. Pentax to kawał historii fotografi i myślę, że nawet gdyby Samsung stał się właścicielem firmy to marki nie uśmierci.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Żaba, a Monolta to psu z pod ogona wypadła? A Sony zabił :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
matth napisał/a:
A Sony zabił :-P
Zabił ? lustrzanki sprzedają się jak świeże bułeczki. Bo chyba o to chodzi.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Mam na ten temat takie luźne rozważania. Samsung puszczając na rynek GXy identyczne z pentaxowymi K, badał pod którym logo będzie szła lepiej sprzedaż. Aby po przejęciu sprzedawać aparaty z logo, z którym lepiej się sprzedawały.
W każdym razie, uważam że gdyby doszło do wykupienia, my na tym zyskamy.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jak można zauważyć ostatnimi czasy troche mniej się udzielam, ale jak widzę na forum bez zmian: znowu kolejne "niusy", które wieszczą kuniec Pentaksa :mrgreen: ... od 2001roku odkąd jestem na forum co roku to samo :roll: :mrgreen:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
argawen napisał/a:
matth napisał/a:
A Sony zabił :-P
Zabił ? lustrzanki sprzedają się jak świeże bułeczki. Bo chyba o to chodzi.


No markę zabił, przecież o tym rozmawiamy...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cóż zgadzam się z tym co pisze Pentagram i sołtys :mrgreen:
Skoro budujemy już hipotetyczne scenariusze to może być jeszcze tak, że Samsungbędzie na różnych rynkach używał różnych marek np USA i Europa Pentax Azja Samsung :-D

pożyjemy zobaczymy :-D
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
sołtys napisał/a:
wieszczą kuniec Pentaksa :mrgreen: ... od 2001roku odkąd jestem na forum co roku to samo

Sołtys, to jeszcze nic. Od 1960 r., odkąd jestem na tym świecie, co i raz ktoś głosi na forum (publicznym) koniec świata..., a w najlepszym razie - koniec cywilizacji. :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
To kiedy będzie ten najbliższy koniec świata? Bo czekam, czekam i doczekać się nie mogę.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jak Pentax zrobi szybki AF. :evilsmile:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Nie wyobrazam sobie w jakim celu Samsung mialby utrzymywac marke Pentax.
Mnie się wydaje, że całkiem sensowne byłoby utrzymanie marki, żeby ludzie nie mylili SAMa ze wspomnianym Sony :-P

Pentagram napisał/a:
Mam na ten temat takie luźne rozważania. Samsung puszczając na rynek GXy identyczne z pentaxowymi K, badał pod którym logo będzie szła lepiej sprzedaż. Aby po przejęciu sprzedawać aparaty z logo, z którym lepiej się sprzedawały.
Ciekawa myśl, może coś w tym jest.

Mam nadzieję, że jeśli dojdzie do sprzedaży to marka Pentax nie podzieli losów Minolty. Przyzwyczaiłem się do P. Zresztą [uwaga - włączyć myślenie lateralne] chyba każdy facet woli mieć body z P niż z S. :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tref napisał/a:
chyba każdy facet woli mieć body z P niż z S. :evilsmile:

prawdopodobnie nie każdy, ale pewnie zdecydowana większość

(mam nadzieję że dobrze rozszyfrowałem w swoim kudłatym łbie te skróty)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
tref luz dogadają się aps-c dla amatorów będzie firmowany logiem Pentaxa, a profi średni format i FF to będzie już Samsung :evilsmile: No i co wilk syty i owca cała? :evilsmile:

;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tref napisał/a:
Mnie się wydaje, że całkiem sensowne byłoby utrzymanie marki, żeby ludzie nie mylili SAMa ze wspomnianym Sony
tref, a ja mam wrazenie, ze Samsung na wszystkich polach idzie na totalna wojne z Sony. Czy jest jakis segment rynku, w ktorym nie konkuruja? Zreszta marka Samsung jest jednak o wiele bardziej rozpoznawalna niz Pentax.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach