(gs)  Dołączył: 14 Lut 2009
[ (gs) ] Trochę sportu.
W zeszłym roku zacząłem się bawić trochę poważniej w fotografię sportową i turystyczną. Zdecydowanie najlepiej pracuje mi się na boisku do kopanej, ale bywam też w hali, chociaż nim nie sprawię sobie szkła z f2.8 to nie będzie się czym stamtąd pochwalić. ;)

Poniższe fotki to taki mały przegląd przez potężniejące z każdym weekendem archiwum. Nie robiłem jakiejś selekcji pod tytułem "tylko idealnie ostre" albo "tylko najlepsze kadry". Wrzuciłem jak leci te, o których akurat sobie przypomniałem i które z różnych względów lubię. :)

Na co dzień pstrykam na potrzeby serwisów internetowych i kilku wydawnictw gazetowych (za pieniądze ;) ). Widzicie więc, że nawet dość "hardkorowym" sprzętem (wszystko to, co poniżej to ciemna Sigma 70-300/f4-5.6 na Pentax K100D S) da się robić zdjęcia, za które ktoś później bez przymusu zapłaci.

Wybaczcie różnego rodzaju znaczki doklejone do zdjęć, ale wrzuciłem je prosto ze stron internetowych.

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17


18


19

 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!
Trochę za dużo zdjęć na raz, jak dla mnie. Nie kombinuj każdy wie, że Pentaksem zdjęć sportowych nie da się zrobić :mrgreen: . A tak na poważnie to spodobały mi się najbardziej 6 i 8. Zapraszam do komentowania zdjęć innych.
Pozdrawiam!
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
White napisał/a:
że Pentaksem zdjęć sportowych nie da się zrobić :mrgreen:
Pewnie, ze się da. Nawet na hali z kiepskim oświetleniem. Ale są zdjęcia i zdjęcia.
Akurat na tych fotkach światła było dość, więc są ok.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Jesteś die hardem! :shock: 70-300 i Pentax do sportu i jeszcze wychodzi?! :shock:
 
Młodsza  Dołączyła: 09 Lut 2009
według mnie zdjęcia są OK . Tylko jedno co zauważyłam to to że na niektórych zdjęciach ludzie mają lekko ucięte głowy. Albo tak jak na 12 lekko ucięta ręka.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Na pewno jest dynamika na tych zdjęciach z dobrymi motywami. Wiem, że to trudne w takich warunkach ale czasem zbyt duża ciasnota się wkrada.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Młodsza napisał/a:
Tylko jedno co zauważyłam to to że na niektórych zdjęciach ludzie mają lekko ucięte głowy. Albo tak jak na 12 lekko ucięta ręka.
Przy dynamicznych ujęciach, to można wybaczyć :-) . Chyba, że były kadrowane :roll:
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Też mi się wydaje, że za dużo tych zdjęć. Generalnie całość fajnie się ogląda. Jest kilka dobrze podpatrzonych sytuacji, np. 1, 4, 6 i 7. Twoje logo, ładne ale na zdjęciach mi się nie podoba, za duże, zbyt finezyjne, przeszkadza w odbiorze zdjęcia. Zastanawiam się czy zdjęcia nie wyglądałyby lepiej gdyby miały mniejszą głębię ostrości.
 
(gs)  Dołączył: 14 Lut 2009
ubeuszek napisał/a:
Jesteś die hardem! :shock: 70-300 i Pentax do sportu i jeszcze wychodzi?! :shock:

I jeszcze są z tego pieniądze. ;)

Co do tego nieszczęsnego logo, to z czystego lenistwa się tam znalazło, bo nie chciało mi się już uploadować tych zdjęć "czystych" z dysku... Zresztą dopiero od niedawna umieszczam logo. Lekko mnie już bolało, jak masowo sobie moje zdjęcia kopiowano i publikowano bez choćby najprostszego pytania, czy wyrażam zgodę... Zwłaszcza na naszej klasie, straszna plaga. :)

Co do poucinanych głów i rąk. Sam zauważyłem, że mam do tego tendencję i nie wiem z czego to wynika. :D Trzeba będzie powalczyć.

Tym sprzętem bawię się też trochę w hali... Szumy są, że aż w oczy szczypie, ale jeśli zdjęcie idzie do publikacji jako czarno-białe i w raczej małym formacie, to nawet da się coś zrobić. :)

Na przykład (bardzo ciemna hala, iso 1600, 1/125, pewna ręka ;) ):
wiem, że krzywe ;)




Ucinam głowy nie tylko piłkarzom. ;) Ale to przez konia - za wysoko skakał.



Już Was resztą nie zamęczam. :) Póki co...
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Strasznie dużo zdjęć wrzuciłeś na jeden raz. Generalnie uważam, że pokazałeś tu bardzo dobrze uchwycone momenty. Każde zdjęcie przedstawia jakąś niezwykłą sytuację - świetne miny, zaskakującą interakcja między zawodnikami i napięcie. Bardzo Ci się chwali, że pokazałeś tylko dobre fotki sportowe. Nie można się przy nich nudzić. Mnie wpadły w oko 4 i 14. Fotki z drugiego rzutu (te nieponumerowane) są słabsze. Brak w nich tak dobrych momentów jak w pierwszej serii. Następnym razem wrzucaj ze 3 fotki do oceny. Będzie łatwiej to skomentować. Nie zapomnij o numeracji :)
 
(gs)  Dołączył: 14 Lut 2009
Wiem, wiem. Fotki z poprzedniego posta były tylko do pokazania, że ciemną Sigmą 70-300 da się też zrobić zdjęcie w hali. :)

Jeszcze kilka udało mi się wykopać z archiwów...

Nic szczególnego, ale mina zniewalająca.
1


A te z kolei ujęte z góry i kadr od razu nabiera trochę innego charakteru (tło).
2


3


A to jedno z niewielu zdjęć, z których jestem naprawdę zadowolony
4


Jak tak je przeglądałem, żeby coś wrzucić na forum, to szczerze zatęskniłem za WIOSNĄ! Nienawidzę zimy, ble. ;)
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Bardzo fajne zdjęcia :-B Tak się zapytam - masz akredytację na mecze czy w jakiś inny sposób wchodzisz z aparatem? I, oczywiście jeśli to nie tajemnica :-) , jak znajdujesz ewentualnych chętnych do ich zakupu?

Pozdrawiam
Buczo
 
(gs)  Dołączył: 14 Lut 2009
Jestem zatrudniony w takim jednym pisemku i mam legitymację prasową, więc wstęp na poziom murawy odbywa się bez problemów.

W pierwszym poście wprawnym okiem zauważyłeś zapewne (po strojach), że zdjęcia są z meczu jednej i tej samej drużyny. Tak się składa, że prowadzę serwis internetowy tego zespołu (IV liga to jest) i zaczynałem od robienia zdjęć tylko im. Wszystkie te fotki publikowałem w internecie i po pewnym czasie zaczęły się mnożyć różnego rodzaju oferty. Zakręciłem się też trochę wokół lokalnej gazety (takie miejskie pisemko) i tam robię dział sportowy, więc miesięcznie sprzedaje się tam ok. 20 zdjęć. Nieregularnie kupują też dzienniki o szerszym zasięgu, ale nie w takich ilościach (czasem 1 na tydzień, czasem 2 w miesiącu, czasem nic), ale w tym wypadku to oni sami się do mnie zgłaszają. Podejrzewam, że jakbym był natrętny to by poszło więcej. Ale to może po maturze. :)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
(gs), a że tak zapytam śmiało... jak płacą?
 
(gs)  Dołączył: 14 Lut 2009
Utrzymywać się z tego oczywiście nie da, przynajmniej w takiej formie jak robię to ja. Ale zawsze jakieś solidne kieszonkowe wpadnie. Stawki są różne, ale kręcą się wokół 20-25 zł od zdjęcia. Ale to jest prasa lokalna, nie wiem jak jest w ogólnopolskiej.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
(gs) napisał/a:
Utrzymywać się z tego oczywiście nie da, przynajmniej w takiej formie jak robię to ja. Ale zawsze jakieś solidne kieszonkowe wpadnie. Stawki są różne, ale kręcą się wokół 20-25 zł od zdjęcia. Ale to jest prasa lokalna, nie wiem jak jest w ogólnopolskiej.

Sam bym musiał o takim czymś pomyśleć... niezły pomysł
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Ja bym się na motorze bał :mrgreen:
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Ja też ;] jeśli już to Lublinianka, tam z tego co wiem prawie nikt nie chodzi :-P ale to jest oni są chyba w okręgowej, nawet w lokalnej prasie ciężko znaleźć jakąkolwiek wzmiankę

Pozdrawiam
Buczo
 
(gs)  Dołączył: 14 Lut 2009
Ja już kilka nieplanowanych ewakuacji z boiska przeżyłem. Atrakcja raczej marna, ale człowiek zaczyna wyrabiać sobie oczy dookoła głowy - przydatna cecha. Poza tym adrenalina bardzo ożywia. :mrgreen:

Czasami więcej się dzieje na trybunach...
1 ...w sensie negatywnym...


2 ...ale i pozytywnym. :)
 
Peterka  Dołączył: 01 Paź 2008
Gratuluję zdjęć. Ja kiedyś próbowałem ze swoim Tamim 70-300. Zanim wrócił ze spaceru, to trochę czasu minęło (tzn.naostrzył) :mrgreen: . Więc prawie wszystko było nieostre bądź ucięte. Jestem pod wrażeniem. :-B :-B :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach