Editt  Dołączył: 30 Sty 2009
[Editt] Różności
Tak więc postanowiłem pokazać coś mojego. Jestem początkujący i dopiero się uczę, chętnie wysłucham Waszych rad. ;-)

1.



2.



3.



4.



5.



6.


7.



8.



9.

 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
No po tym co pokazałeś to po za radą o trzymaniu poziomu (5) nie za dużo ich będzie - fajne zdjęcia.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Z tych to tylko nr.5 mi się podoba - panorama.
1 - to takie ni to do katalogu ni to do magazynu o ciężarówkach. Zdjęcia detali do mnie nie przemawiają, ale ja tego za bardzo nie lubię. Może ktoś inny się wypowie. Czasami zdjęcia detali pokazują, że projektowanie nawet takiej ciężarówki to sztuka ;-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!
1 bardzo mi się podoba.
9 i 10 chyba są też niezłe, ale na takim znaczku pocztowym niewiele widać.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Edytowałeś oryginalnego posta? Niepotrzebnie.
Teraz muszę dodać, że i 9 bardzo mi się podoba. :-D
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Z rad to mam taką, aby wyczyścić matrycę.
Zdjęcia jakoś porywające nie są, ale za to oczy nie bolą od ich oglądania ;-) Czyli nie jest źle, choć jeśli na pierwszy rzut wybrałeś dotychczas najlepsze, to tych gorszych oglądać bym nie chciał.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
White, jakie 10)? Ja widzę tylko 9 zdjęć. :roll:
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
pawelek-79 albo się pomyliłem, albo coś się zmieniło. W każdym razie chodzi mi teraz o 8 i 9.
 

Editt  Dołączył: 30 Sty 2009
matb napisał/a:
Z rad to mam taką, aby wyczyścić matrycę.
Zdjęcia jakoś porywające nie są, ale za to oczy nie bolą od ich oglądania ;-) Czyli nie jest źle, choć jeśli na pierwszy rzut wybrałeś dotychczas najlepsze, to tych gorszych oglądać bym nie chciał.


Zajmuję się fotografią samochodów ciężarowych, fotografia czegoś poza samochodami to dla mnie czarna magia i dopiero się z tym zapoznaje. Zdjęć ciężarówek mógłbym wam pokazać dużo, lepszych i gorszych, ale po co? Nie każdego to interesuje i nie każdy zobaczy w tym piękno. ;-)
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
6 i 7 nie podoba się zdecydowanie. Nie podobają mi się również ramki na wszystkich zdjęciach.
A poza tym bardzo przyzwoicie! Niezłe kolory, przyjemne kadry. Zdjęcie 1 - tu przeszkadza mi bałagan z tyłu, na prawo od ciężarówki, jak również druty (także na zdjęciu 2). Latarnie dobrze mogą uzupełniać kadr, tu jednak nie "ustawiły się" najszczęśliwiej. Czasem w takich sytuacjach, nie chcąc stracić fajnej ogólnie foty, sięgam do programu graficznego i usuwam zbędne obiekty.
3. Detal fajny, bez zarzutu wykonana fota.

Moje oko cieszą również 8, a szczególnie 9 - tu naprawdę ładne kolory.

Całkiem wysoko ustawiłeś poprzeczkę. Jestem ciekaw Twoich kolejnych produkcji.

Pozdrawiam :-B

 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Nie jest źle - choć np. na 8 brak mi trochę "podłogi" to i tak Twój debiut w porównaniu do ... niektórych z ostatnich jest całkiem udany wg. mnie.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dla mnie z kolei 5 jest zdecydowanie najsłabsze. Wypłowiałe i płaskie.

Ale z kolei 1 kolorystycznie jest świetna. Przeszkadza tylko ta ucięta latarnia z prawej strony.

4 też jest bardzo dobra kolorystycznie, może kadr nie powala ale zdjęcie wykonane bardzo poprawnie.Następne nie bardzo mi podchodzą ale zdjęcie nr 9 jest na prawdę dobre, świetna robota.

Witamy na Forum i zapraszam do komentowania zdjęć innych. A umiejętności widać, że masz więc Twoje rady i krytyka też się przyda. :-B
 

archi  Dołączył: 30 Gru 2008
Editt napisał/a:
Zdjęć ciężarówek mógłbym wam pokazać dużo, lepszych i gorszych, ale po co? Nie każdego to interesuje i nie każdy zobaczy w tym piękno.


Wal śmiało, nie samym streetem i pejzażem człowiek żyje :mrgreen:
Ale pokazuj raczej te lepsze ;-)
Są miłośnicy taboru kolejowego, znajdą się i samochodowego, ale to nie są proste tematy :-P
Pozdrawiam.

No i popraw sobie nazwę wątku.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Editt, popraw nazwę wątku na obowiązującą w tym dziale.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
jeśli to początki, to gratuluję - masz o wiele lepsze poczucie kompozycji, niż wiele innych początkujących osób, w tym ja, gdy zaczynałem
 
MichalR
[Usunięty]
1,2 - bardzo fajne kolorystycznie, wygladaja troche jak HDR. 1 zdecydowanie lepszy kadr.
4 - fajny pomysl, kojarzy mi sie troche z transformers:) szkoda troche drugiego planu, moglby byc jakis kolorowo-pusty
5 - najslabasza fotka, brak jej kolorystyki, jakas taka blada jest. no i przez poziomowanie barki ma sie wrazenie ze most sie wali:)
6,7 - fajnie pokazane ze wskazaniem na 6 za kolorystyke.
8 - takie sobie, mgielka troche zawadza, za to kadr ratuje fotke
9 - bardzo ladne zdjecie, szkoda ze zmaiesciles je w takim malym rozmiarze.

generalnie podoba mi sie, zdjecia maja klimat

i jeszcze do pana Matb: nie przesadzalbym - zdjecia sa calkiem calkiem. co do matrycy - z lupa patrzyles?;) moze napisz co Ci sie w nich nie podoba/podoba.

Pozdrawiam,
Michal
 

Editt  Dołączył: 30 Sty 2009
archi napisał/a:
Editt napisał/a:
Zdjęć ciężarówek mógłbym wam pokazać dużo, lepszych i gorszych, ale po co? Nie każdego to interesuje i nie każdy zobaczy w tym piękno.


Wal śmiało, nie samym streetem i pejzażem człowiek żyje :mrgreen:




Mówisz i masz :evilsmile:

10.



11.



12.

 

wilczek  Dołączył: 28 Paź 2008
Z nowych jakoś średnio, może 10 gdybyś stał bliżej zakrętu, ale to tak na siłę.

Ze starych 1 i 9 bardzo mi sie podobają :)
1 za ekstra kolorystykę, chłodną pasującą do auta i pogody. Nie pasują mi tylko latarnie i kable, ale to trudno, można zawsze wystemplować :)

9 bajkowa, prosta i ładna.

na 8 też fajne kolory ale jak dla mnie zbyt duży chaos.
 
sushe  Dołączył: 27 Mar 2008
ze starszych fajna jest 1 oraz 8 i 9 mają ładne kolory
z nowszych najbardziej podoba mi się 10
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
10 z nowej serii najlepsza

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach