Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
[Wito76] Nie bijcie za mocno
Nie będzie długiego wstępu i tłumaczenia się, że dopiero zaczynam zabawę z lustrzanką, że robione zaledwie kitem itd. Krytykujcie, bo inaczej nie będzie ze mnie ludzi.
Na początek może trochę ludzkości:

1. Może powróżyć...


2. Oj jak słońce wtedy niemiłosiernie przeszkadzało...


3. Nie bój się


4 Kiedyś się z tobą ożenię


5. Po lekcjach


6. Bez tytułu.
 
MichalR
[Usunięty]
zdjec nie widac

pozdrawiam,
Michal
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
MichalR napisał/a:
zdjec nie widac
Ja widzę. Inni też nie widzą? Aż spojrzałem czy nie złamałem gdzies regulaminu wstawiania zdjęc i czy nie mam PW od Kolorowych, ale zdaje sie nie.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
ja widzę...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Widać, widać... :-)

Na 3. poprawiłbym nieco jasność i kontrast.

Fajne kolorowe fotki 8-)
 

peterkki  Dołączył: 08 Lip 2008
1- za uchwyconą sytuację, jeno góry mi tam za dużo, pewnikiem to jakiś crop
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fajnie fajnie, ale chyba trochę przesadzasz z wyostrzaniem. :roll:
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Eldred, 2-4-6 na pewno były ostrzone, wiem, że zdjęcie nie jest po to, żeby sie nim golić, ale czasem cieżko zdzierżyć, gdy widzisz nieostrą fotkę :oops:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Co innego lekko podostrzyć żeby zdjęcie nie wydawało się nieostre po zmniejszeniu a co innego wyostrzyć tak, że ja ze słabym nieostrym wzrokiem kłuję się w od samego patrzenia, eh.. trzeba uważać jeśli się ma jakąś wadę wzroku bo może się zdarzyć że wyostrzasz za bardzo a tego nie widzisz. Ja ostro widzę tylko przez wizjer kasetki, bo okularów nie uznaję :->
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Delikatną wadę mam, minus 0,5. A objawia sie to tym, ze z daleka slabiej widzę.
Ale to chyba nie usprawiedliwia mnie. Faktycznie troche przesadzilem.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Wito76, przesadziłeś, bo przeostrzone są. Pierwsze nie jest dość dobre, bo za daleko stałeś. Czwarte jest takie sympatyczne. Pozostałe są poprawne, ale jak dla mnie nieciekawe.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Od strony tematycznej nie będę komentował Twoich zdjęć bo nie przepadam za tego rodzaju fotografią ale od strony technicznej dlaczego by nie :mrgreen: .

1 - właściwie nie mogę się do niczego przyczepić, może lekko krzywe co łatwo by można naprostować.

2 - najlepsze mz zdjęcie z całej serii. Od strony technicznej wydaje się być bez zarzutu

3 - zdecydowanie za ciepłe z przesaturowanym kolorem czerwonym. Jednocześnie sam kotek ma za dużo czerni.I ciężko ocenić gdzie poszła ostrość ale na pewno nie na ta panią.

4 - tu również balans bieli nie radzi sobie najlepiej, należałoby ochłodzić kolor

5 - porównaj do zdjęcia 6ego co się stało z kolorem skóry. Nie wiem czy to Twoja robota podczas obróbki czy aparat, czy monitor może pokazuje Ci coś innego ale zdecydowanie mamy do czynienia z przesadzonym kolorem czerwonym

6 - już lepiej od strony koloru ale poza wartościami osobistymi, które to zdjęcie może z sobą nieść, nie sądzę by osobom postronnym (chyba, że kobietom, które na widok ładnych dzieci zawsze wiadomo jak reagują) to zdjęcie nie przypadnie do gustu. Jest po prostu bardzo zwykłe.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Czwarte faktycznie sympatyczne. :-) Trzecie leci w lewo...
 

Macky  Dołączył: 28 Lis 2008
Najbardziej mi się drugie podoba, choć może trochę za szerokie. No i szkoda że ta pani niesie na plecach drzwi ;-)
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Cytat
6 - już lepiej od strony koloru ale poza wartościami osobistymi, które to zdjęcie może z sobą nieść, nie sądzę by osobom postronnym (chyba, że kobietom, które na widok ładnych dzieci zawsze wiadomo jak reagują) to zdjęcie nie przypadnie do gustu. Jest po prostu bardzo zwykłe

Dzięki za obfitą krytykę, na takiej właśnie mi zależało. Cytuję ten fragment powyzej ( oceny innych fotek to święta prawda, nie wymagająca mojego komentarza czy obrony), bo faktycznie, masz racje Kulten, zdjęcie może i miłe dla oka, ale dla męskich forumowiczów kompletnie nudne. Zadnych wartości osobistych, pokrewienstwa itd tu nie ma, po prostu jak słusznie odgadłeś, zdjęcie bardzo sie podoba mojej żonie i jej koleżankom. Stąd jego obecność tutaj. Wszystko zależy od jego odbioru. Pokaż swojej kobiecie i pewnie usłyszysz "słodka czapeczka" lub inny miód a'la cichopek :-D .

Jeszcze raz dzięki za oceny i jeśli ktoś coś ma do dodania to walić śmiało.

zorzyk napisał/a:
Fajne kolorowe fotki

Wyczuwam subtelną ironię wiarusa, który kilometry czarnobiałych filmów już wypstrykał. Bardzo mało mam cz/b fotek i na razie tak zostanie. Nie czuję się wśród nich dobrze, nie mój klimat.

[ Dodano: 2009-02-21, 14:21 ]
A te dwie fotki?
Waszym zdaniem potrzebny jest ten spacerowicz czy raczej psuje kompozycję? Które ma lepszy klimat?
7


8
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Bez spacerowicza lepiej :) .
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Gdyby się jeszcze pozbyć drutów na górze i tego znaku po lewej, to w ogóle byłaby całkiem przyjemna fotka
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
moim zdaniem tez lepiej bez ludzika... ale jakas minimalna choc obrobka by sie przydala jak dla mnie
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Samp napisał/a:
Gdyby się jeszcze pozbyć drutów na górze i tego znaku po lewej, to w ogóle byłaby całkiem przyjemna fotka
Jak się ściemni postaram się przygotować plener do lepszej fotki. Z czego mogą być te druty- ile złomiarze płacą ? Ze znakiem będzie łatwiej, może i bez szpadelka się obejdzie.

Cytat
moim zdaniem tez lepiej bez ludzika... ale jakas minimalna choc obrobka by sie przydala jak dla mnie
Była, była. Strasznie ponury, lekko mglisty dzien był wtedy, podnosiłem więc kontrast i wyciagałem troche kolory. Dalej już nie jechałem suwaczkami bo mi się nieprzyjemne saturacje pojawiały.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
tą fotkę bym w b&w widział :) bez spacerowicza ofc

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach