jacenty  Dołączył: 25 Gru 2008
  [K200D] Poważny problem z lustrem k200d
Witam serdecznie. Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum chciałbym się ze wszystkimi przywitać...... :-)

Aby nie owijać w bawełnę - przejdę do mojego problemu...

Od ok. 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem k200d. Wszystko grało do pewnego momentu. Otóż - ok. 3 dni temu podczas robienia fotek na słabych już aku. aparat w pewnym momencie się "zaciął". Ponieważ już miałem kiedyś taki przypadek nie przejąłem sie tym zbytnio. Jak się okazało - aparat pomimo, że chciałem go ręcznie wyłączyć, wcale się nie wyłączył. Dopiero po wyjęciu aku. do tego doszło. Ale o dziwo - po ponownym włożeniu aku. i naciśnięsiu migawki - aparat "oszalał". Lustro zaczęło non-stop klepać, tak jak przy robieniu zdjęcia - ale bez przerwy w bardzo szybkim tempie. Wyłączanie aparatu nie pomagało - dopiero wyjęcie aku. załatwiło sprawę. Postanowiłem dać mu spokój i naładować akumulatorki. Na następmy dzięń, przekonany że wszystko bedzie juz w porządku, wkładam aku. do korpusu - a tu co? Dalej taka sama lipa! Tzn. aparat nie ważne z jakim obiektywem, lub bez, z kartą pamięci, lub bez niej, z wł./wył. SR "szaleje". Lustro non-stop klepie, lub po prostu się zawiesza tak jak przy robieniu zdjęć na dłuższych czasach naświetlania. Nie pomaga jakiekolwiek zmienienie trypu robienia zdjęć lub tego typu ustawień. Aparat włącza się normalnie, łapie ostrośc i w momencie naciśnięcia spustu migawki dostaje "głupa" tak jak to opisałem wyżej. Czy ktoś spotkał sie z czymś takim?
Pozostaje tylko serwis?

Będę bardzo wdzięczny za wszlekiego typu uwagi i podpowiedźi.

Z góry dzięki!
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Spróbuj wgrać innego sofa, wymienić aku na inny, ewentualnie sprawdź czy coś się nie podziało z guzikiem migawki :)
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Chyba ktoś już pisał o tym problemie. Jak dobrze pamiętam, pomogło mu ponowne wgranie softu.
 
jacenty  Dołączył: 25 Gru 2008
dzieki za odpowiedzi ;-) czy samodzielne wgranie softu powoduje utratę gwarancji?
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
O ile mi wiadomo - nie. Ale może niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny, bo ja mam pentaxa z uk ;-)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Nie powoduje - sof się zmienia np. kiedy wychodzą aktualizacje ;)
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
wgranie oficjalnego softu wydanego przez producenta nie pozbawia Cie gwarancji. :-)
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
No ok, ale gdzie znaleźć (jakby co na przyszłość) ten firmware?
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
szczerze to sam nie wiem bo jako takiego update'u nie bylo... a wersje 1.0 to moze od serwisu dostaniesz? mailem jakos wysla czy cos? :-)
 

chrystian87  Dołączył: 03 Sie 2008
też miałem problem z kłapiącym lustrem w swoim k200d, troche sie przestraszyłem, wyłaczenie nic nie dało dopiero tak jak Ty musiałem wyjąć aku, po jakimś czasie wkładam aku znowu i...to sam....:/ pomogła wymiana zasilania - od tamtej pory nie miałem już z tym problemu :-) ewentualnie podładuj bardzo dobrze akumulatory:)
 
marcinbro  Dołączył: 07 Paź 2007
mam ten sam problem tylko ze z gx10, nowe baterie nie pomogly , nowy soft takze, w chwili obecnej aparat lezy nieuzywany na polce , a ja robie analogiem, mogly ktos dac linka do watku z opisanym tym problemem , bo nie moge zlesc :( dziekuje!
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
jacenty, może po prostu do serwisu przedzwoń?
 
szojan  Dołączył: 10 Sty 2009
jacenty, Miałem ten sam problem, tylko serwis pomoże!
 
jacenty  Dołączył: 25 Gru 2008
Dziekuję wszystkim za odpowiedzi. Wymiana zasilania nic nie dawała. Aparat pojechał już do serwisu Apollo. Chyba tylko oni są w stanie pomóc. Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach