opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
[ analog] mz-50 - objawy przy rozładowanych bateriach
Dorwałem w swoje łapki MZ-50 + F 35-80
baterie są słabe - na wskaźniku w połowie pusta bateria (oznacza pewnie że pusta tak jak w cyfrankach?)

przy pierwszym włączeniu wszystko działało jak trzeba (oprócz spustu i takich tam, które wg instrukcji nie działają jak jest bateria słaba) - tzn mozna było zmieniać programy, iso, czasy, przysłonę, korektę ekspozycji

po powrocie z pracy włączyłem aparat spowrotem, prawie wszystko działa, oprócz tego, że nie mogę już zmienić ustawienia przysłony :-| - czyżby bateria padła już tak, że nie pozwala się zmienić przysłona? czy może coś w aparacie padło (przez 5h ??)
aparat sprawdzałem z kilkoma obiektywami, z każdym to samo

fakt, że obiektyw był jakby zablokowany - tzn na k10d nie działała zmiana przysłony (ani podgląd głębi ostrości), ale przesunęłem popychacz przysłony paluchem, i się rozruszało

niestety zaczęło coś latać w obiektywie (może wczeniej też latało) :-| nie wpływa to na działanie obiektywu - przysłona się zmienia tak jak powinna, kdyszka robi zdjęcia poprawnie naświetlone na różnych wartościach przysłony

i teraz się zastanawiam, czy kupować baterie litowe, żeby sprawdzić działanie aparatu, czy nie ?
co radzicie :-)

no i co mogło się stać z obiektywem? zaglądać do środka, czy jeżeli robi dobre zdjęcie, to nie ruszać, żeby bardziej nie popsuć ?
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Kup baterie, inaczej się nie przekonasz. Za instrukcją: jeśli znak baterii nie miga - baterie na wyczerpaniu (prawdopodobnie wyczerpane już :) ), jeżeli miga to baterie nadają się tylko do wymiany.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie miga, świeci się cały czas

no tak myślę że trzeba się będzie na baterie szarpnąć :-P
mam nadzieję że objawy ustąpią
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
opiszon napisał/a:
i teraz się zastanawiam, czy kupować baterie litowe,

Kup akusy i ładowarkę - jakby co odsprzedasz.
Pamiętaj tylko, że potrzebujesz 3 V a nie 3,6 V !
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cypis aka Piotr napisał/a:
Kup akusy i ładowarkę

a to są takie?
pytam bom lajkonik w tym temacie :-)
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1236
+
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.932

Ładowarka nie jest "szybka", ale za to naładujesz nia akusy typu CR123 i CR2, zarówno 3 jaki i 3,6 V.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
lekko ponad pińćdzisiąt złociszy
2 kodaki z allegro - 20zl

ciekawa alternatywa :-)
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
opiszon napisał/a:
lekko ponad pińćdzisiąt złociszy

Ile ?
$11,5 + $4,3 = $15,8.
Przy dzisiejszym kusie to jakieś 42 pln. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cypis aka Piotr, ale przecież muszę 2 akkusy kupic :-|

[ Dodano: 2008-10-20, 22:05 ]
ok, mój błąd, tam są 2 za 4$ z hakiem

zaczynam się ostro zastanawiać :-)
 

Wypalacz Rafał  Dołączył: 21 Lut 2009
Pozwolę sobie reanimować temat, bo sam mam taki sam zestaw jak opiszon (tyle że po kupnie kasetki odstawiłem go do zapasu długotrwałego). Chodzi mi o to czy gdzieś w Polsce (najlepiej w Krakowie - taki leniwy jestem ;-) ) można kupić akumulatorki (opraz ładowarkę) będące zamiennikami baterii CR2.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Wypalacz Rafał napisał/a:
czy gdzieś w Polsce

http://www.digitcom.pl/in...utm_content=535
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie jestem przekonany, czy zastosowanie takich akumulatorków ma sens. :roll: Popatrzcie na ich pojemność- marne 250 mAh, czyli tyle co nic. Przy pracy AF z cięższym obiektywem silniczek zeżre to błyskawicznie, o lampie nie mówiąc. Nie lepiej poszukać gripa ? 4 x R6 to jest potężna różnica - dobre baterie na rok wystarczą, a akumulatorki też mozna włożyć. Wymiar niewiele rośnie, bo gripex do MZ-ki jest malutki.
 

Wypalacz Rafał  Dołączył: 21 Lut 2009
Tylko że ja tego aparatu nie używałem już od ponad roku, a biorąc pod uwagę że CR2 to dość drogie baterie (przynajmniej w porównaniu do zwykłych AA z k100d), a aparatu używałbym raczej sporadycznie (przede wszystkim w zimie) dlatego myślałem o akumulatorkach.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Wypalacz Rafał napisał/a:
a biorąc pod uwagę że CR2 to dość drogie baterie
Czy takie bardzo drogie? W fotonegatyw.com.pl są za niecałe 8 zł sztuka. Na nowych bateriach fotografując bez lampy wbudowanej zrobisz wg instrukcji (mz50) 100 rolek! Przyjmując mieszany tryb i tak wychodzi kilkadziesiąt rolek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach