Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Gwiazdor napisał/a:
Z K100DS nie działało

Silnik zooma musi działać, nie działają tylko jego automatyczne funkcje
piotr_luk napisał/a:
Nie działa przełącznik P - A - AS
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Gwiazdor napisał/a:
Za to podświetlane przyciski to jest strzał w 10!

Też uważam, że jest to jedna z najciekawszych nowości jakie wprowadzono. W wersji economy można by użyć fosforyzującej farby, jak na wskazówkach zegarków - delikatna poświata, w ogóle nie przeszkadzająca, a pozwalająca się zorientować gdzie są przyciski i jakie to przyciski.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
http://www.dpreview.com/previews/olympuse620/

z tego co tam piszą to wizjer całkiem całkiem, jak na Olka to pełen wypas

Cytat
.. the viewfinder is a little smaller than the E-30 (about the same size as the smallest current APS-C camera, the Sony Alpha 350) but it is an improvement over the ones fitted to the E-420 and 520
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
oo będzie hit, większy wizjer, obracany ekran, ostrzenie po kontraście, regulacja pracy af z pamięcią dla 20 obiektywów, matryca cmos i jeszcze parę innych. Podobno cena też będzie niska. W innych systemach za podobne ficzery trzeba zapłacić dużo więcej. Jedyny minus to crop większy, ale z drugiej strony różnica jakościowa wynikająca z mniejszej matrycy w praktyce jest niewidoczna (w porównaniu do aps-c, w klasie entry).
Pozdrawiam
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Pioter, tylko jasnej pięćdziesiątki z AF'em nie ma, i odpowiednika 100mm. :->
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Eldred napisał/a:
Pioter, tylko jasnej pięćdziesiątki z AF'em nie ma, i odpowiednika 100mm. :->
Ale jest jasny odpowiednik 50mm i 60mm z AF no i odpowiednik "jasny-o ile tak można powiedzieć o światełku 2.0)" 100mm ;)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Eldred napisał/a:
Pioter, tylko jasnej pięćdziesiątki z AF'em nie ma, i odpowiednika 100mm. :->

jest oczywiście, sigma 30 ma co prawda odpowiednik 60 mm po kropie, ale jak masz więcej kasy możesz kupić Panasonic Leica Summilux 25mm f/1.4. Co do 100-tki, to jest 50-tka makro (odpowiednik 100-tki po kropie), świetny obiektyw.
Pozdrawiam
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
fotomic, Pioter, 50/2 jest dosyć droga jak na najtańszą portretówkę w systemie nieprawdaż?
fotomic napisał/a:
Ale jest jasny odpowiednik 50mm i 60mm z AF
jasny? czyli co? 25/2.8 jest jasne? przy cropie i tak jest mniejsza GO a tu jeszcze f/2.8..
35/3.5 jest jasne? ee.... :-P

A leica to wiadomo.

W zasadzie to jakbym miał olka, niestety nie wykorzystał bym jego małych gabarytów bo używał bym pewnie sigmy 30/1.4, chociaż z cropem 2.0 to takie w sumie niewiadomoco, ani to standart ani portret, całkiem jak Da40LTD :-P (polegnę za to stwierdzenie pewnie, ale na wszelki wypadek dodam że to tylko moje baaardzo subiektywne zdanie)

[ Dodano: 2009-02-24, 18:21 ]
Aha jeśli chodzi o portretówkę to chyba S50/1.4 też by była lepsza od systemowej "pięćdziesiątki" bo światło by przynajmniej rekompensowało cropowe zmniejszenie GO. :roll:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Właśnie przeczytałem test Olympusa 150/2. Ostrość rewelacyjna. Na samplach modelka ostra jak żyleta. Pomijam fakt, że strasznie niestarannie ma położony podkład na nosie. ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
W ogóle zbyt dużo na niej widać, stanowczo nieportretowe szkło :-P
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Eldred co kto lubi, 50 1:2 pewnie z 1600 kosztuję, z tym, że to jest szkło z półki pro. W Pentaxie szkiełka profesjonalne też swoje kosztują.Na moją sigmę 17-35 do Pentaxa długo odkładałem. Generalnie ja nie zaprzątam sobie uwagi szkiełkami amatorskimi. Jestem nieszczególnie zamożny, wiadomo praca w budżetówce, biednego po prostu nie stać, żeby kupował dwa razy. Generalnie to w tej chwili jestem w rozterce, miałem kupować cyfrowe lustro od Pentaxa, teraz to sam nie wiem. Trochę mi szkoda płacić 3 tysie za matrycę cmos i kalibrację szkiełek w k20d. Niestety matryca ccd w k200d odpada bo robię dużo zdjęć nocnych, wiadomo grzanie matrycy ccd...
Pozdrawiam
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Pioter, poczekaj do końca lutego może się coś pojawi dla Ciebie (jakieś k300d z CMOS'em)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
albo k30d które spowoduje spadek cen k20d ;-)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
No właśnie wypada tylko czekać, takie k300d z matrycą od k20d.... marzenia. Poczekam może coś się ruszy.
Pozdrawiam
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Pioter napisał/a:
takie k300d z matrycą od k20d

K300D z uszczelnianym body z K200D, z matrycą i wizjerem co najmniej jak z K20D, albo lepiej CMOS 12 lub 10Mpx a LV z ostrzeniem na kontrast i z ruchomym ekranikiem jak z Panasa G1 :mrgreen:

Kto by się wtedy oparł??? ;-)

[ Dodano: 2009-02-24, 19:41 ]
Zapomniałem jeszcze dodać - cena jak z Kmki :evilsmile:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Eldred olkowa 50/2 z tego co wiem to świetne szkło. Czy ciemne? Pokaż mi w innym szkle szkło macro z f2.0? Generalnie jestem wielkim fanem olympusa i zawsze z zainteresowaniem obserwuję nowinki prezentowane przez tą firmę.
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
ja tą puszkę łykam jak wyjdzie - to dopakowany E-420 ( większy wizjer, korekcja autofocusa, stabilizacja, lepsza matryca z E-30 naprawdopodobniej ) a nadal malutkie to i zwinne. Dla mnie to cyfrowa wersja OM1 / OM2. No i będzie do tego skórzany futerał :-D .
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Żaba, Zeiss 50/2 macro
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Pentagram blisko, ale chyba nie do końca ;-)
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
olkowa 50/2 to przednie szkło i choć jest to obiektyw makro - to w 4/3 głównie używany jako portretówka - po cropie 100/2 .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach