mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Piotr, fotki jak z Canona! Super ;-)
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zdjęcia z wczorajszych łowów z zimowego Krakowa / klikane zamiast Nikonem czy Canonem - nieregulaminowym Pentaxem K10 ze szkłem Pentax FA 4,5 300mm / :

Drozd kwiczoł (Turdus pilaris)


Drozd kwiczoł (Turdus pilaris)


Kormoran - chyba w locie ptaka


Więcej na mojej stronie w folderach " fauna " i " ptaki "

http://www.odziwo.budhelp.com

Pozdrawiam . Sławek
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Piotr, Te telekonwentery to jakie masz ?
 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
Pentaxowiec napisał/a:
Piotr, Te telekonwentery to jakie masz ?

odpowiadam

z Sigma 100-300 APO (nie D) używam Sigma 1.4X EX APO - ZAWSZE - 99% moich fotek robię w tej konfiguracji. TO jest naprawdę super obiektyw ostry od f4. Zdjęcia są ostre dla 6Mp *istDA i dla 14MP K20D.


z Pentaxem K 500/4.5 używałem tejże Sigmy 1.4 oraz Pentax AF 1.7X. Tutaj jest dobry efekt przy 6Mp *istDS, ale już przy K20D raczje dyskusyjny. Lepiej chyba wykadrować zdjęcie.
 
parzon  Dołączył: 13 Paź 2008
To ja tez spróbuje swoich sił w tym dziale :)



Pentax SMC DA 50-200mm, f/5,6, 1/125s, 200 mm
 
jotem  Dołączył: 12 Sty 2008
Orestegor 500 f5,6 (przesłona ok f8) -stare, wielkie, ciężkie i jednak pod średni format co skutkuje aberracjami i ogolnie taka sobie ostrością, jednak jak porównam z Sigmą 50-500 to znów tak tragicznie nie jest biorąc pod uwagę stosunek jakość/cena



 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008

Zrobione w podobny sposób jak u denviego. Tyle że Canonem i to w dodatku A710IS ...
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
k20 i tair, no może troszeczkę czasu i prób:
 

Grog258  Dołączył: 15 Lut 2009
a czy K20D i Pentacon 300 albo Tair wzstarcyz __
 
jacek60  Dołączył: 04 Gru 2006
darkduch - super ujęcie :-B . A tak dla wiedzy jaki to ptak.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Grog258, sprawdź, może Ci wystarczy może będzie za krótko...

jacek60, thx, sikora bogatka jeszcze niedorosły osobnik z tego co mi się wydaje, przynajmniej nie do końca wybarwiony.
 
MichalR
[Usunięty]
to moze ja tez sie zaprezentuje. to narazie najlepsze co udalo sie ustrzelic:













Szklo to Pentax FA 100-300 4.5-5.6, ustawiony na F9.5@350 (badz gdzies w okolicach). przy wiekszych dziurach mydli i aberruje.

Pozdrawiam,
Michal
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Re: Fotografia ptaków.
luhso napisał/a:
Proszę o zdjęcia wykonane obiektywem do 200mm, i powyżej 200mm.

No to ciut powyżej - 1500 MAK127 :mrgreen:

 
jacek60  Dołączył: 04 Gru 2006
Moja bezkrwawa zdobycz z ostatniej niedzieli
 

Ice  Dołączył: 25 Sie 2007
jacek60 - fajny ten grubodziób - może trzeba było trochę go jeszcze skadrować.
 
jacek60  Dołączył: 04 Gru 2006
Dawno widziałem grubodzioba, jak go zobaczyłem to miałem jak zwykle mało czasu na kadrowanie, podejście itd. Dobrze że aparat był podpięty do statywu. Byłem zaskoczony jego obecnością, do tego jeszcze w zimie. Doczytałem,że nasze zimują na zachodzie Europy, a ten to prawdopodobnie przybysz ze wschodu.
Tej niedzieli podeszłem sosnówkę, która u nas na Roztoczu bywa praktycznie do zobaczenie tylko zimą.

pozdrawiam Jacek
 
MichalR
[Usunięty]
kolejna seria, Pentax FA 100-300 4.5-5.6@300mm:









Pozdrawaim,
Michal
 
jacek60  Dołączył: 04 Gru 2006
MichalR, sprytnie z tym woreczkiem. Fajny pomysł na przygarnięcie ptasiej braci. :-)
pozdrawiam
 
MichalR
[Usunięty]
Jacek60, w parku nieopodal wisza cale masy takich woreczkow:) Tylko isc i strzelac. Powiem szczerze ze dotychczas mialem srednie efekty z ptakami, zwlaszcza z takimi ruchliwymi jak sikory, ale po ostatnich dwoch sesjach nabralem troche wprawy i coraz bardziej mnie ten temat fascynuje. Okazuje sie ze nawet takim pentaxem k10 z budzetowa lufa mozna zrobic fajna fotke o ile sie zlapie ostrosc (nie polecam AF'a, reczne ostrzenie sprawdza sie lepiej). Nie jest to moze jakosc jak ze szkiel Canona za 7 patykow, ale jak dla mnie i tak bomba:)

wiec teraz jeszcze dwie swiezynki:





Pozdrawiam,
Michal
 

PS  Dołączył: 11 Cze 2008
Zdjęcie z mojego lokalnego karmnika. Luty 2009 - Myszołów. Ogniskowa 300mm, przysłona 4

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach