Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Eldred napisał/a:
50/2 jest dosyć droga jak na najtańszą portretówkę w systemie nieprawdaż
Chyba tańsza od 55/1,4 Pentaksa i to sporo, tańsza także od DA70 w obecnej cenie. :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Dada, a FA50/1.4? jeszcze w sprzedaży do niedawna było, i w zasadzie to nadal chyba jest. Jedna trzecia tańsze i sporo jaśniejsze :->
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Eldred napisał/a:
Jedna trzecia tańsze
Było tańsze. :-P Kup za tą cenę. :mrgreen: Śmieszne może, ale jedyne szkła, które ostatnio nie podrożały, to do olka właśnie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pewnie jeszcze podrożeją

może tak mało się ich sprzedaje (tych niekitowych) że sprzedawcy mają jeszcze zapasy :?:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
To chyba nie to. One relatywnie były dość drogie wcześniej.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no tak, ale trzeba by cenę z dolara przeliczyć na dzień dzisiejszy

bo nie wiem czy tamta wysoka cena wynikała z chciejstwa dystrybutora, czy po prostu z wysokiej ceny producenta
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Eldred napisał/a:
Dada, a FA50/1.4? jeszcze w sprzedaży do niedawna było, i w zasadzie to nadal chyba jest. Jedna trzecia tańsze i sporo jaśniejsze :->
Ale Olek to macro i za to się płaci. Popatrz na cenę DFA50/2.8. Nie wspomnę już o cenie Zeissa 2/50 macro, ale ten moim zdaniem, ostrzejszy od Olka :->
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
U Olka to jest tak, że z braku normalnej 50(czyli nie makro) - 50/2 stało sie szkłem portretowy, przez co jej cena poleciała ostro w dół. Ja kupiłem swego czasu za 1,2k - wiadomo jak na 50 to dużo, ale trzeba brać pod uwagę że to jest makro. Cóż tak wyszło. Samo szkło jest za ostre do portretu(może to głupio brzmi, ale bardzo dużo niedoskonałości skóry przekazuje).

Leica wiadomo no fajna jest, jasna, ale droga.

Sigma jest bardzo, bardzo oki (zwłaszcza teraz gdy jest kalibracja AF).

Pozdrawiam
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Zdano napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
Z K100DS nie działało

Silnik zooma musi działać, nie działają tylko jego automatyczne funkcje
piotr_luk napisał/a:
Nie działa przełącznik P - A - AS
Może i musi, ale o tym nie wiedział! :-P Miałem fizycznie w łapkach K100DS i FA70-200PZ. Na K10d działa, na K100ds nie.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Gwiazdor napisał/a:
na K100ds nie

Znaczy, że ze stykami w korpusie było coś nie tak.
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Może lekko odświeże:





Pozdrawiam
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
W tej brązowej skórce ładniejsze. I ten niewielki grip pasuje do naleśnika. Czekam, kiedy zrobią bez gripa i bez wystającej wbudowanej lampy nad pryzmatem. Żeby to była taka cegiełka z naleźnikiem ;-)
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Tutaj napisałem dzisiaj o informacjach dotyczących micro4/3: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=385356#385356

Pozdrawiam

EDIT: e4xx jest bez gripa i ma taki fajny pokrowiec.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
fotomic napisał/a:
EDIT: e4xx jest bez gripa i ma taki fajny pokrowiec.

E400 i E410 ma tak mały, że praktycznie pomijalny, za to E-420 ma już trochę tego gripa.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
fotomic, Czemu robisz mi na złość ? :-P Już prawie przestałem się wkurzać brakiem takiej skórki do mojego E400, a szczególnie jej ceną, a Ty znowu mi to pokazujesz. :evilsmile:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Dada, a nie da się zamówić u jakiegoś rzemieślnika? Jeszcze wszyscy nie wymarli i pewnie znajdą się tacy, co potrafią grubą skórę przyciąć i zszyć.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Dada, widziałem ją w MM, nie była droga ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Którym, gdzie i za ile ?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Tym najbliżej mnie :evilsmile: , ceny dokładnie nie pamiętam, wiem tylko, że nie była wysoka. Dzisiaj sprawdzę jeszcze raz, bo MM mam 3 kroki od garażu ;-)

Buuuu, właśnie wróciłem. Cena leżąca na futerale (120,-) była od czegoś innego, a futerał sprzedają tylko w zestawie :-(
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Ile ja bym dał za pentaxa o takim kształcie...
strasznie mi się podobają, te olki z małym gripem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach