nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
Nowy dalmierz Epsona
dpreview

Za dpreview.com

Epson zapowiedział R-D1x. Cyfrowy dalmierz z mocowaniem Leica M.
W stosunku do R-D1s zmienili lcd, dodali zciągalny grip i obsługe SD-HC.

Matryca bez zmian 6Mp APS-C, chyba wiec nie walczą na Mp.
Ciekawe jaka cena.

Aha ponieważ dalmierze podziwiam tylko z daleka, to czym różni się mocowanie Leica M od L. [R-D1 obsługuje obydwa ].
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
nopik napisał/a:
to czym różni się mocowanie Leica M od L.


M - nowoczesny bagnet, L - starszy gwint (L39)

Do M zalączysz i M, i L (przez przejsciowke)
Do L wejdzie tylko L

nopik napisał/a:
Ciekawe jaka cena.


Po obecnym kursie jena 3000$
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
alkos, dzięki.
Poszukałem tez w necie, i znalazłem troche szkieł Voigtlandera, które wyglądaja jakby ostatnia soczewka wchodziła głęboko w korpus, dziwnie troche to wygląda :)

Cytat
M - nowoczesny bagnet, L - starszy gwint (L39)

Do M zalączysz i M, i L (przez przejsciowke)


Czy L39 to taki jak w FED i Zorka? I czy to znaczy, że można na początku przyszczędzić na obiektywie, kupic Besse + jupitera a potem zbierac na coś z bagnetem ?

Edit:
No dobra sam sobie odpowiedziałem, znalazłem zdjecia z m6 i jupitera-12 na flikr.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
nopik napisał/a:
No dobra sam sobie odpowiedziałem, znalazłem zdjecia z m6 i jupitera-12 na flikr.


Uwazaj, J-12 to troche dziwny obiektyw, wchodzi w leiki i zorki, ale bessy nie... (maja podwojna migawke, a on prawie dotyka tej pierwszej)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
ale bessy nie... (maja podwojna migawke, a on prawie dotyka tej pierwszej)

Niektore wersje jupiterow 12-ek nie dotykaja :-> Jest gdzies w sieci info o tym, zdaje sie, ze podawalem link na forum.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Dan, z tego co widziałem na photo.net to raczej chodziło o to, że w niektórych Bessach ten sam jupiter pasował, a w innych nie.. (ale ten kto to pisał mógł się mylić zawsze)
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
nopik, ja tak zrobiłem. Do Bessy mam wpiętego Jupitera-8 50/2.0 na przejściówce LM->L39.
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
Jupitera 12 zwykle da sie wpiac, ale ostrosc jest tylko w zakresie ±4m - nieskonczonosc. Co do wersji to lepiej celowac w czarne j12 z lat 80tych /dwie pierwsze cyfry s/n to rok produkcji / czarna j12 moglem zalozyc do canona p srebrnej nigdy nie udalo mi sie przypasowac.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Carlos Cruz napisał/a:
ale ostrosc jest tylko w zakresie ±4m - nieskonczonosc.


Jak to tak? Przeciez przy nieskoncznosci jest najblizej body.
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
Co racja to prawda...sorry sprawdzalem na cudzym aparacie ponad rok temu i zapamietalem tylko te 4m... czyli pewnie ?0,9 -4m potem tylny element zatrzymywal sie na obudowie komory, do migawki jeszcze byl kawalek.
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
No po tylu radach to chyba muszę o dalmierzu pomyśleć, ale pewnie skończy sie na zorce i jakimś leningradzie do pomiaru światła :-) .
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
nopik napisał/a:
No po tylu radach to chyba muszę o dalmierzu pomyśleć, ale pewnie skończy sie na zorce i jakimś leningradzie do pomiaru światła :-) .


Osobiscie z ruskich dalmierzy to bym polecal kieva / kopia contaxa/ raczej wersje bez swiatlomierza, duzo lepiej wykonane, cichsze, dalmierz b. rzadko rozregulowany, i czesto tansze.
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
No dobra bo widze, że w dobrym miejscu pytam :-) .
Kiev to kopia Contaxa, i ma mocowanie Contaxa, tyle że szukając na szybko na allegro za mocowaniem contaxa znajdujemy raczej szkła do yashica/contax i contax G.
Czy mocowanie contax/kiev ma jeszcze inną nazwę.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
nopik napisał/a:
Czy mocowanie contax/kiev ma jeszcze inną nazwę.

Raczej nie. Szkiel lepiej konkretnie szukac, po nazwach. Nie bylo ich duzo. Spis znajdziesz w sieci bez problemu.
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
Do wyboru masz mniej wiecej to samo co do zorki czyli:
jupiter 3 50/1.5
jupiter 8 50/2
*helios 103 50/1.8
jupiter 12 35/2.8
jupiter 9 85/2
jupiter 11 135/4
bardzo rzadkie:
orion 15 28/6
russar 20/5.6
To chyba wszystko.

EDIT: do modow moze warto byloby wyciac stad nowy topic dotyczacy kievow dalmierzowych?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
można jeszcze dodać, że Orion jest nie warty złamanego grosza poza celami kolekcjonerskimi ;-) A bywa że osiąga naprawdę wysokie ceny - na którejś z amerykańskiej stron ze sprzętem z byłego ZSRR można dostać od ręki. Ale w cenie 28 mki Voigtlandera którejś
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
Ale w cenie 28 mki Voigtlandera którejś


Hmmm.. szukam takiej teraz... :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach