slawekk  Dołączył: 27 Maj 2006
korpus używany - niezawodny
Witam
jestem na Waszym forum pierwszy raz. Planuję kupić używany korpus Pentax (raczej nie autofocus, ze względu na cenę) i dwa szkła: 28/jasne oraz 50/jasne. Zabawę w fotografię rozpocząłem rok temu i pstrykam cyfrowym Fuji. Zrozumiałem już o co chodzi i podejrzewam, że wiem co chciałbym mieć w swojej torbie foto.
Myślę o sprzęcie Pentax, ponieważ za rok/dwa chciałbym kupić pentaksowy korpus cyfrowy (głównie ze względu na niewielkie gabaryty i duży wizjer). Zebrane przez ten czas szkła (>50mm) używałbym do końca "mojego albo jego" ;-)
Chciałbym robić portrety oraz trochę miasta - życie miasta "na spokojnie" (dlatego autofocus nie jest niezbędny). W związku z tym potrzebuję od Was porady - jaki korpus wybrać ?!?! Kwota, jaką mogę przeznaczyć na tą chwilę, to ok. 300PLN za zestaw z obiektywem 50mm (jak się uda, to razem z 28mm).
Chciałbym mieć podgląd głębi, ponieważ wydaje mi się, że przy jasnym szkle to będzie dla mnie ogromna pomoc ze strony aparatu ;-)
Przeglądam allegro od jakiegoś czasu i zauważyłem straszne rozbieżności cenowe podobnego sprzętu. Nigdy nie miałem w ręku żadnego ze starych Pentaksów, dlatego nie wiem jakie aukcje głównie obserwować. Przejrzałem www.pentax.osw.pl/korpusy/p.html i co nieco wiem, ale rada praktyków jest nieoceniona!
Jestem z Polski płn/wsch - może wiecie, gdzie jest jakiś porządny komis w okolicy, albo może ktoś z Was chce sprzedać sprzęt?
Z góry dziękuję za porady sprzętowe.

Pozdrawiam
Sławek

[ Dodano: 2006-05-27, 19:00 ]
...http://manufactura.home.pl/p-pl/viewtopic.php?t=99

...a myślałem, że każdy obiektyw z każdym korpusem pracuje...
Wiem, że moje wymagania mogą być śmieszne/żałosne, jednak wierzyłem w słowa kolegi twierdzącego, że każdy obiektyw Pentax będzie Ci pracował w każdym korpusie.
Mylę się, że nie?
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
-MZ-M lub SuperProgram ale tego drugiego nawet z SMC-M 50/2 nie dostaniesz za taka kase, natomiast MZ-M to niezbedne minimum:) - podglad glebi ostrosci, blokada ekspozycji, jasna matowka, lekki i solidny jak na plastik, no i sam przewija film:D, to body mozna kupic na allegro za ok. 200zl
- tylko nieliczne przypadki korpusow nie sa w pelni kompatybilne... te najlepsze korpusy wspolpracuja z kazdym obiektywem K, ale to Ci pewnie koledzy z wiekszym starzem wyjasnia:)
 

gorky  Dołączył: 24 Kwi 2006
W tej cenie to poszukaj na ebayu.

Ja czekam wlasnie na SuperA z SMC-A 50/1.7, za calosc razem z przesylka zaplacilem odrobine ponizej 400 zlotych (jezeli to co dojdzie nie okaze sie byc cegla to bede skakal z radosci, bo cena jest porazajaco niska).
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
gorky: a z jakiego kraju dojdzie do Ciebie paczka:)?
 

gorky  Dołączył: 24 Kwi 2006
 
slawekk  Dołączył: 27 Maj 2006
No i stało się!
Zamówiłem RevueFlex AC-2 + 50mm/1.4 (chyba Chinon) + motor.
Zmieściłem się w cenie 300PLN. Wiem, że szkło nie będzie SMC, ale...
Wypstrykam 1 film lub 10 filmów ;-) i zdecyduję, czy szukać SMC.
Nie wiem, czy sobie gratulować. Co sądzicie o tym aparacie?

Pozdrawiam
Sławek
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
bedziesz zadowolony:), no chyba ze ma jakas ciemna matowke...ale w to watpie.
 
slawekk  Dołączył: 27 Maj 2006
RevenueFlex AC-2 jest dopowiednikiem Chinon CE-4.

http://www.foto.okay.pl/aparaty/chinon_ce4.htm

polecam przeczytanie "wady":
"celownik odrobinę ciemniejszy niż np. w Pentaxie ME super"

Nigdy nie widziałem celownika ME Super, więc nie wiem, jak to naprawdę wygląda...
Buduje mnie podgląd głębi i blokada ekspozycji ;-)

Na pewno opowiem o wrażeniach ;-)

Pozdr
Sławek

[ Dodano: 2006-05-29, 21:49 ]
Revenue = Revue
fonetycznie poległem!

Sławek K

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach