matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Frustracja fotograficzna
Dobra, robię wątek do wygadania się i wyżalenia na zły świat, złe aparaty itd..
No w sumie to na złe aparaty tylko, bo od złego świata to jest cała reszta wątków na forum ;-)
K10, jest szumiące, bez AF'u i w ogóle be aparat. Konkurencja w podobnej cenie? K20D tylko mniej szumiące i dalej bez AF'u, D200 z AF'em ale szumiące i nie pokochałem, 40D mniej szumiące niby z AF'em, ale bez bezprzewodowego sterowania lampami i też jest be.. S5PRO bez rozdzielczości i wolny jak pentaxy, a na koniec droga a700, która też żadnego szału nie robi. Bogaty nie jestem, kilka tysięcy za sprzęt już dałem i ostatnio dopadła mnie jakaś taka frustracja.. Pentax coś marudzi o nowych body, z konkurencji nawet nie ma co kupić ciekawszego/lepszego w chodź podobnych pieniądzach, bo jakieś sensowne zabawki zaczynają się od chorych sum, a ze szkłami do nich jeszcze gorzej i co tu zrobić? Nic tylko się wyprzedać i poszukać innego hobby. Ech, dolina :-(

Kopnijcie mnie jakoś żebym przestał wydziwiać :-/

Aaaa i najważniejsze.. Od dłuższego ochota i pomysły na zdjęcia w regresji przez te rozmyślania :-( I pogoda nie pomaga :-|

 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
matth, sprzedaj ten badziew i kup MESuper, będziesz zadowolony :->
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
I hiperfokalną, na af'a nie będziesz narzekał!
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Szumak, nie będę ma za duży wizjer i nie ogarniam go w okularach :-P Mam analoga, nosze prawie zawsze przy sobie, nie pamiętam kiedy strzeliłem ostatnią klatkę :-(
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
ubeuszek, hiperfokalna to zło, nie lubię. Przeglądałem ostatnio trochę dalmierzy, ale wolna migawka w sprzęcie za kilka stówek zmusza do mocnego domykania, a nie lubię..

A w ogóle też tak miewacie? Jutro mam focić na dniach kariery w poznaniu, pojutrze też, a w czwartek red bull paper wings u mnie na uczelni i jeszcze zdjęcia do artykułu w AiB" mnie lada dzień czekają jak tylko pogoda się zrobi fotogeniczna.. Ech :-/

 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
malkontent :-P
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
matth napisał/a:
Mam analoga, nosze prawie zawsze przy sobie, nie pamiętam kiedy strzeliłem ostatnią klatkę


Mam tak samo... nosze go a ostatnią klatkę zrobiłem w styczniu? już nie pamiętam...
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
matth napisał/a:
nie ogarniam go w okularach

Przydała by się muszla z soczewką pomniejszającą :-)
negocjatorek napisał/a:
Mam tak samo... nosze go a ostatnią klatkę zrobiłem w styczniu?

Ja dopiero zaczynam nosić stale ze sobą ale pewnie wkrótce dołączę do Waszego klubu ;-)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
matth, filmy <100iso :)

Też to miałem, ale kupiłem sobie FA35 i jest git, teraz inwestuję w pleśniaki, skaner w tym miesiącu, do końca roku szkolnego ciemnia :D
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Szumak, nie noś. przyzwyczaisz się i dopiero jak będziesz wracał do domu to sobie przypomnisz, że go miałeś. Lepiej brać co drugi dzień ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
ubeuszek, nigdy nie zrobiłem rolki na więcej niż iso400, w sumie głównie setki od zawsze.. Mam analoga, obiektywy, skaner, dostęp do fajnej ciemni, naście rolek w lodówce, baa.. ciągle six u mnie leży z niedokończoną rolką z wyjazdu do lublina.. no dolina :-(
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
matth, uuuu, widzę, że rzeczywiście masz dziś kiepski humor ;-) Lub inaczej, dobry nastrój do narzekania. To brzmi bardziej pozytywnie.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
hehe.. a ja ma gdzies cyfre, dzis dotarl skaner, niedlugo moze kupie aparacik, analogowy, ale szczegolow nie zdradzam.. no kreci sie :-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Pentagram, heh :-) dzisiaj mi się zebrało, ale kumuluje się od dawna :-|

dagio, tylko to już nawet nie chodzi o cyfrę, ale w ogóle.. jakaś taka niemoc się włączyła.. nie mam już pomysłu co z tym zrobić
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Podrasuj K10 polskim menu . Przejdz na rawy wywołane w photoshopie ( bo rasowane nie mają pentaxowskich rawów ) . Rób na co najmniej 800 asa podkręć kolorystykę na lekkie ocieplenie i jakość przegoni Nikona D200 - innej możliwości nie widzę . Przynajmniej będzie zajęcie i człowiek nie będzie za dużo myślał o kryzysie
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Wszystko przez brak pentaxowej pełnej klaty ... i pieniędzy na nowe obiektywy.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
matth napisał/a:
nigdy nie zrobiłem rolki na więcej niż iso400, w sumie głównie setki od zawsze.. Mam analoga, obiektywy, skaner, dostęp do fajnej ciemni, naście rolek w lodówce, baa.. ciągle six u mnie leży z niedokończoną rolką z wyjazdu do lublina

Grzeszysz!
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
matth, negocjatorek, może wyzerujecie liczniki? 36 klatek w 36 minut. Może przejdzie niemoc?

Co do moich frustracji... Contax mnie nie lubi, darkroomu jeszcze nie opanowałem na tyle, by mieć zadowalające efekty, skaner psuje wszystko, curvy mnie nie słuchają, a cyfra to jeden wielki kotlet.

Ale nic tam, czekam, aż rodzina pójdzie spać, przynajmniej nie będzie mi się kręcić, jak będę wołał mój film nr 7.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
matth, idź po :-B przynamniej jeden, albo całą zgrzewe!
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
matth, oj - podpisuję się nogami i rękoma!
Mam jakiś taki zastój, że ani jednej fotki nie mogę zrobić. Ciągle mi coś przeszkadza - a to czas, a to pogoda a to coś innego.
Aż się biłem z myślami czy aby nie sprzedać cyfry , kupić sobie jakieś tanie body + 50mm a za resztę kaski kupić nie wiem, felgi do auta czy co .. (to taki żarcik :P). No ale spożytkować po prostu te 2000zł w inny sposób niż w wielką czarną puszkę z wielkim czarnym obiektywem do której i tak nie mam talentu :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach