Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Wielka prośba do użytkowników drukarek serii PSC firmy HP
Nabyłem taką drukarkę po "okazyjnej" cenie na allegro. Model nieużywany, jakiś poserwisowy, zdaje się. I to jednak nie był dobry pomysł: zamiast oryginalnej płyty instalacyjnej, sprzedawca dołączył zgrane z internetu sterowniki.

Nie byłoby problemu, gdyby nie to, że sterowniki te na XP za cholerę nie wchodzą (sprawdzane na dwóch komputerach z WinXP). W trakcie instalacji wyświetla mi się komunikat o braku jakiegoś pliku do skopiowania i na tym się zabawa kończy. Ściągnięte ze strony HP sterowniki - ten sam problem.

Podłączyłem drukarkę do Visty - system ją bezproblemowo wykrył i sam zainstalował; działała sprawnie.

No, ale korzystać z niej ma moja Matka, a ona ma XP...

I tutaj chciałbym tę wielką prośbę z tytułu wątku skierować:
Czy ktoś z Was, drodzy forumowicze, ma może drukarkę-kombajn firmy HP z serii PSC? (Mój model to konkretnie 1350, ale to chyba bez większego znaczenia; z tego, co się orientuję, płyty instalacyjne są uniwersalne.) Jeżeli tak - czy mógłby się ze mną skontaktować (w tym wątku / na PW / na jan.kuznik (małpa) yahoo.co.uk) i mi jej kopię wysłać? (Chyba, ze W-wa/okolice - wówczas bym się oczywiście zgłosił osobiście.)

Ja wiem, że to duża prośba, jak do osób, których osobiście nie znam - ale liczę na Waszą przychylność. W miarę moich możliwości i inwencji czy zdrowego rozsądku pomocodawcy - chętnie za przysługę bym się odwdzięczył. :-)
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
a próbowałeś może tego driver'a: http://cr.am/framed.php?u...ref=driverguide

jeśli tak i nie zadziałało, to napisz dokładnie co nie działa (jakieś komunikaty o błędach itp) - może coś się poradzi.
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Ale czym się sterowniki z tej strony mogą różnić od tych ze strony HP? Wyglądają na zupełnie to samo (strona w ogóle wygląda tak samo..).

Podstawowy błąd w trakcie instalacji, ryve, to informacja o konieczności włożenia do napędu hp cd, ew. podaniu innej lokalizacji dla pliku hpfmom10.hlp Przejrzałem wszystkie katalogi drivera, nigdzie tego pliku nie znalazłem... Po kliknięciu "anuluj" mija chwila i całą instalację szlag trafia (ostatecznie wyświetlając malowniczy czerwony krzyżyk na symbolu połączenia z komputerem).
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
a jaki masz tam procek? bo gdzieś w necie widziałem, że jeśli athlon, to ta drukarka może się gryźć z płytami pod athlon'a.

a tak w ogóle, to jeśli wątek ma się rozwijać, to może lepiej przejść na maila i nie zapychać forum? mój adres w profilu (o ile będę mógł być w czymś pomocny).
 

bizon78  Dołączył: 20 Lut 2008
Alojzy N., ten plik to nic innego jak sterowniki do języka innego niż angielski(najprawdopodobniej masz Xp po polsku a płyta instalacyjna drukarki jest angielska)Też tak mam.
Oryginalne stery możesz pobrać ze strony HP
Napewno będą pasować.Jak chcesz to Ci mogę podesłać ten plik

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach