Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jasiek Matacz napisał/a:
ma napis "WERRA
Bo to jest "Werra" :mrgreen: Naciąg pierścieniem wokół obiektywu, a jak od osłony obiektywu odkręcisz denko, to od razu masz osłonę przeciwsłoneczną. Bardzo fajny aparacik, jak do szkoły średniej chodziłem w ubiegłym wieku, :-P to taki mieliśmy szkolny w ciemni i czasem na niedzielę można było sobie pozyczyć i popstrykać czym lepszym od Smieny. Ile to warte teraz nie wiem, ale na pewno jest to już zabytek :mrgreen: Na Twoim miejscu zostawiłbym sobie do kolekcji. A i zdjęcia też mozna tym robić. :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jasiek Matacz napisał/a:
Carla Zeissa Jeny

wiesz, Carl Zeiss aus Jena, to nie to samo co Carl Zeiss, ale od Smieny to na pewno lepsze ;-)
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Jasiek Matacz, Tym że z Jeny to Z DDR Blok Komunistyczny a Ten 2 to Zachód u nas rzadko spotykany.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Carl Zeiss Jena zatrzymał się z rozwojem optyki na pierwszej połowie lat 60 tych . Zeiss Studgartt (nie wiem czy tak się pisze) , Oberkochen pracowały i dostęp miały do najnowocześniejszych technologii . Np obiektywy typowo leicowskie to była optyka stałoogniskowa obiektywy vario kupowano jako gotowe konstrukcje u innych niezależnych producentów (za dobrych czasów , potem to się zdewaluowało ) . Potem zaczęto produkować w Kanadzie . Potem firma opton produkująca dla potrzeb Hasselblada sprzedawała swoje konstrukcje np Kievowi ( wojskowej fabryce optycznej w Umeniu) . Werra jeden bo to chyba ten model to były lata świetności gdzie jakość tych sympatycznych aparatów nie odstawała od dobrej produkcji zachodniej . Istniały modele Werra 1,2,3,4,5 i gdzieś w środku Werra mat która posiadam w kolekcji . Czyszczenie migawki radzę powierzyć fachowcom . To piękny aparacik następne modele posiadały światłomierz selenowy , dalmierz czy wymienną optykę . Proszę jednak nie robić testów tesasara z optyką Leitz czy optyka Gaussowską nowej generacji . To aparat dla innego odbiorcy piękny i przyjemny
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Wtrąciłem tutaj za duzo laiki bardziej pasuje Contax to przed wojną Jenowska produkcja jak tessar ( przed wojną i po wojnie)

[ Dodano: 2009-03-12, 00:08 ]
W Staszowie masz mechanika znam go prywatnie . Jestem z TBG
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Tak zajmuje się naprawami aparatów , znam go od lat 90tych . Nazywa sie Paweł T . Nie wiem czy wolno operować nazwiskami na tym forum ale wyslę wiadomość prywatną

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach