DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
[K20D] Problem tylne pokretlo w K20D
W trakcie focenia dzisiaj koleczko tylne odmowilo posluszenstwa. krecic sie kreci, ale niestety przypisanej funkcji nie realizuje. W trybie Av mialem z tylu przyslone, z przodu ISO. Przod dziala, tyl juz nie gada. W trybie M - rowniez przednie dziala, a tylne tylko jako zabawka do krecenia. Nie powieksza zdjec przy przegladaniu. Generalnie odmowilo wspolpracy. Mial juz tak ktos z Was??
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Jeśli jest podpięty grip, to kółeczkom sporadycznie zdarza się zgłupieć - trzeba pokręcić tym na gripie, lub wyłączyć ów i włączyć. A jak bez gripa - to nie halo.
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
Samp - stawiam Ci browara normalnie :-B :-B :-B . Najprostrze rozwiazania sa najtrudniejsze do wykoncypowania. Nie wpadlbym na to. Faktycznie - wlaczylem, wylaczylem gripa i zaczelo gadac. Makabra. Straszy puszka :)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Samp napisał/a:
Jeśli jest podpięty grip, to kółeczkom sporadycznie zdarza się zgłupieć - trzeba pokręcić tym na gripie, lub wyłączyć ów i włączyć. A jak bez gripa - to nie halo.

Zgadza się przeżyłem to samo dosłownie tydzień temu.
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Ode mnie również dzięki dla Sampa, bo już się bałem, że rolka pada. Zdarzyło mi się to kilka razy a faktycznie grip na stałe przykręcony.
 

Asmod  Dołączył: 28 Sty 2008
To już jest nas czterech. W newralgicznym momencie też mi franca odmówiła posłuszeństwa, a ponieważ byłem od lat przyzwyczajony do tej funkcji (Dynaxy) to poczułem się jak bez ręki :-( Kombinowałem z różnymi ustawieniami, ale na to nie wpadłem. Dziwiło mnie tylko dlaczego nagle samo zaczęło działać. :-|
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Uueee? Ale o tym już było parę razy na Forum... W każdym razie 4 :-B na pewno nie pogardzę :-P
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
To zgłupienie kółeczek polega na tym, że jedno z nich jest pomiędzy jednym ustawieniem, a drugim - jakby nie "wskoczyło" na swoje miesjce. Wtedy to drugie nie działa. Ja się przyzwyczaiłem, żeby zawsze kółeczko zaskoczyło na swojej pozycji. Trochę to upierdliwe, ale skuteczne. :-)

To problem tego typu co "samoczynne ostrzenie" gdy ma się włączony grip i wnętrzem dłoni dotyka się spustu na gripie. Można się wystraszyć też.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
No z rok temu przed wyjazdem, też miałem ten problem... oczywiście, na forum szybko dostałem odpowiedź taką jak Wy.

A już byłem przerażony, że aparat do serwisu musi trafić. :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach