pimienta  Dołączył: 02 Mar 2009
[obiektyw] Coś nie gra... (Tamron 75-300)
Witajcie!
Mam dość pilną sprawę.
Od niedawna mam obiektyw Tamrona 75-300, kupiłem za małe pieniądze :P

Gdy mocuję go w moim K200 i włączam to na górnym ekranie zaczyna mi migać : F--

Co jest nie tak? proszę o szybkie odpowiedzi i rady, bo już klient czeka na kupno tegoż obiektywu, a nie puszczę mu bubla...

Pozdrawiam :)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Przede wszystkim sprawdź, czy pierścień przysłony nie przesunął Ci się. Powinien być na "A" (trzeba nacisnąć ten mały guziczek, żeby przesunąć)
 

pimienta  Dołączył: 02 Mar 2009
właśnie jest na "A" ... gdyby to było to, to bym nie prosił o pomoc...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Próbowałeś przeczyścić styki?
 

pimienta  Dołączył: 02 Mar 2009
tak
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Hmmmm, to musisz poczekać aż ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowie, bo na razie nie przychodzi mi nic innego do głowy :-/

[ Dodano: 2009-03-20, 01:17 ]
Przyszło mi jeszcze jedno do głowy. Czy nie wykręciła Ci się troszkę, któraś ze śrubek? Np ta przy stykach, wtedy styki nie dotykają. Miałem tak kiedyś.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
wstępnie stawiam na A walnięte w szkle - bo to migające f-- to jest wtedy, gdy jest szkło manualne bez A i w menu aparatu nie ma ustawionego "aperture ring = permitted"

sprawdź co się będzie działo, gdy ustawisz w body pozwolenie używania pierścienia przysłony
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
SQ6GIT napisał/a:
sprawdź co się będzie działo, gdy ustawisz w body pozwolenie używania pierścienia przysłony

o to to ;-)
 

pimienta  Dołączył: 02 Mar 2009
SQ6GIT, strzał w dziesiątkę! :-) co teraz na to więc zaradzić? samemu coś ruszać? czy oddać w ręce jakiegoś specjalisty?
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
pimienta, co tu radzić - jak budżetowo to podejdź do Janka SP6VXV na ul. Jaworową (taki zakład foto/mech precyzyjna/maszyny), niech luknie i powie za ile to zrobi
mi coś podobnego zrobił chyba za 30zł

trochę gaduła i mądrala jest, ale może zaradzi.. :-)
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
pimienta napisał/a:
co teraz na to więc zaradzić? samemu coś ruszać? czy oddać w ręce jakiegoś specjalisty?


Ale skoro działa przy włączonej opcji "aperture ring permited" to po co oddawać w ręce specjalisty ? ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
sunshine,
pimienta napisał/a:
bo już klient czeka na kupno tegoż obiektywu, a nie puszczę mu bubla...

Rozumiem, że pimienta chce sprzedać w pełni sprawny.
 

pimienta  Dołączył: 02 Mar 2009
Tak właśnie. Chcę sprzedać w pełni sprawny :-) gdyby o mnie chodziło, to mógłbym mieć na manualnie sterowanej przesłonie dzięki pierścieniowi, ale nie chodzi o mnie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach