PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Czy są tu jacyś Poznaniacy ?
Hej

Czy ktoś z Poznania wie gdzie najtaniej wywołać film i zrobić odbitki ?

Dzięki!
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
ha ja jestem z Poznania ale wyprowadziłem się zanim się jeszcze wciągnąłem w fotografię, popytam znajomych
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jaki film i jaki format odbitek?
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
powalos napisał/a:
Jaki film i jaki format odbitek?


filmy c41, format 10x15, ewentualnie 13x18
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Najtaniej to chyba w każdym Rossmanie. Ja najczęściej wołam C-41 w Fotomie na ul. Półwiejskiej (www. fotoma.pl). Za każde dwa filmy i zamówiony komplet odbitek 10x15 dostajesz gratis jeden film Fuji. Dobrze wołają też w Kokocolor na Starym Rynku ( strona południowa). Dobry jest też lab (analogowy) na zapleczu księgarni na wprost Okrąglaka. No i oczywiście Fotoplastykon na Sw. Marcinie (obok Komputronika, na wprost tych pięciu wieżowców). Ceny wszędzie zbliżone. Pzdr.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
powalos, fotoma dobrze robi, ale cenią się dość mocno. Ale skany robią bardzo ładne. Co do zwykłych odbitek to myślę, że poszukaj zakładu niedaleko miejsca zamieszkania. Ja mam swój lab na głogowskiej i wiem czego się u nich spodziewać :-)
 

kruk  Dołączył: 11 Sie 2007
Hm. Na wildzie (wierzbięcice) fujiexpress. Może zapłacisz nieco więcej niż w rossmanie, ale przynajmniej masz pewność, że nie będziesz miał zielonego swetra w kolorze brązowym na zdjęciach ani innych fafołów :) Jak tak kiedyś drenowałem temat, ten zakład chwalą. Dodatkowo zajmują się tym n ładnych lat i wiedzą w czym rzecz. Obsługa miła i kumata, zwłaszcza brodaty Rumcajs właściciel :)
 

Mariusz Sułek  Dołączył: 16 Lut 2009
Staszyszyn - Zwierzyniecka/Zeylanda. Może nie najtaniej, ale za to solidnie.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
powalos napisał/a:
Najtaniej to chyba w każdym Rossmanie

To prawda,tylko Rossman to punkt kolektorski. Jak coś schrzanią to reklamować można sobie dłuuugo. Przerobiłem to juz w dwu punktach kolektorskich . Efekt ? Pierwsze zlecenie wypacykowane,drugie prawie też ,a kolejne jak wyszło. Próby reklamacji konczyły sie stwierdzeniem,że negatyw tak naświetlony( identycznie jak pierwszy,bo Z1p naświetla bardzo równomiernie) i nic nie da się zrobić. Zawsze lepiej zapłacic więcej,ale mieć możliwość "ustalenia poglądów" :evilsmile: z usługodawcą.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
matth napisał/a:
powalos, fotoma dobrze robi, ale cenią się dość mocno.


Odkopię trochę temat.
Fotoma była dobra (też ją zawsze polecałem), ale wygląda na to, że kiedyś. Nie dalej jak godzinę temu odebrałem od nich fotkę 20x30. Jako, że zdjęcie przygotowywałem na skalibrowanym sprzęcie - kazałem robić bez korekty.
Już w labie wydawała mi się coś za bardzo pojechana w magentę, ale wziąłem. W domu wyszła po prostu masakra - kolory zdecydowanie rozjechane, przydymnione, w ogóle fuj. Zdjęcie wylądowało w koszu podarte na kawałki.
W sumie większą przyjemność sprawiłoby mi odpalenie papierosa 10-złotówką (te 1,01 PLN reszty mógłbym sobie wydać).
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Ja generalnie robię w fotogajku. Profili nie biorę, bo wychodzi ładnie. Poza tym jak pytałem o profile to mówią, ze bez sensu brać, bo dzisiaj wezmę, a za tydzień przyjdzie nowy papier albo toner i profil się zmieni. Profilują przy każdej zmianie papieru/tonera. Dodatkowo dwie maszyny są i jedna robi błysk druga mat i oczywiście to też inne profile..

A poza tym wszystkim mam rabat ;-)
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
No i dlatego nie brałem żadnych profili i kazałem robić bez korekcji. Uznałem, że skoro przygotowuję pracę na skalibrowanym sprzęcie to powinno być bez problemu. A tu niespodzianka...
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jimmy, eee tak to nie działa.. Za prosto by było ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach