chrystian87  Dołączył: 03 Sie 2008
Canon 500D
Najważniejsze cechy:
- 15,1-megapiskelowa matryca CMOS formatu APS-C
- Zapis filmów Full HD oraz złącze HDMI umożliwiające przeglądanie oraz odtwarzanie filmów i zdjęć na dowolnym telewizorze HDTV
- Czułość ISO 100-3200 (rozszerzalna do 12800)
- Fotografowanie seriami z szybkością 3,4 kl./sek.
- Maks. 170 dużych obrazów JPEG w serii
- 3,0-calowy ekran LCD ClearView z obsługą trybu Live View
- 9 szerokich pól AF z centralnym polem typu krzyżowego
- Szybki procesor DIGIC 4 i najwyższa jakość obrazu
- Zintegrowany system czyszczący EOS
- Pełna kompatybilność z obiektywami Canon EF i EF-S oraz lampami Speedlite z serii EX, w tym z nowymi modelami Speedlite 270EX, TS-E 17mm i TS-E 24mm

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8688
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Canon trzaska tymi lustrzankami jak Pentax kompaktami :-) W sumie to cały czas ta sama zabawkowo-plastykowa puszeczka, ale dopakowana pikselami. Bez górnego wyświetlacza body nic nie warte :mrgreen: Ale tak na serio mówiąc, to Pentax Canonowi trochę pewnie zazdrości. Nie muszą uciekać się do zabiegów z kolorowymi (białymi, oliwkowymi, Swavorskimi...) aparatami żeby podbić swój status w sektorze lustrzanek. Strzelą nową puchą entry level i już :roll:
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
ten aparat moim zdaniem tez jest chwytem marketingowym(moze nie taki jak kolorki pentaxa), no bo dodali filmy, wiecej megapikselosow, procesor obrazu(nie wazne co to wazne ze nowe) czyli to na co patrzy zielony uzytkownik, jedynie ten lcd o rodzielczosci VGA to sensowna zmiana.Dla mnie nic ciekawego, na optycznych jest komentarz ze jak bedzie tanszy od d90 to zrobi karierie, jak dla mnie to tu nie ma konkurencji i d90 jest o niebo lepszym aparatem:P
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No tak, ale Pentax pokazał dwie puszki i to dzień wcześniej, a Canon ledwie jedną :-P
 

chrystian87  Dołączył: 03 Sie 2008
Cytat
No tak, ale Pentax pokazał dwie puszki i to dzień wcześniej, a Canon ledwie jedną
i nowego gripa :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
gebi napisał/a:
Pentax pokazał dwie puszki


ee tam
3 puszki
a nowej wersji 645D to już nikt nie liczy :?:
:roll:

[ Dodano: 2009-03-25, 09:38 ]
chrystian87 napisał/a:
i nowego gripa :-P

i nowy obiektyw DA L 18-55 Olive
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No tak. I jeszcze nowy obiektyw SMC 55mm/2.8.
Normalnie grad nowinek :-)
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
No a mnie się tam ta 500 podoba. Ta matryca z 50d całkiem fajnie się spisuje, a czasem przydaje się trochę większa możliwośc "skadrowania". Moja żona powiedziała, że kupujemy :mrgreen: Ona nie lubi dużych aparatów, a lubi robic zdjęcia i dziś jak czytałem o 500 to powiedziała " że trzeba kupic bo przyda ci się drugi aparat w razie czego, a tak to ona będzie używac" Czyż życie nie jest piękne :?: Wprawdzie trochę mały, ale z Ef 85 1.8 to całkiem przyjemny zestaw, a i jak dla mnie do portretu fajnie miec trochę więcej szczególów.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
ciągle ma kółko w złym miejscu :-/
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Mnie zastanawiają zdjęcia testowe. Jeżeli nie są odszumiane, to na ISO 12800 zachowuje się jak dwusetka na 1600. :shock:

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8689
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Cóż... w sumie to robią wrażenie ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Od ISO 1600 w szarościach (np. pod sałatą) pojawiają się jakieś dziwne czarne i białe kropki. Już na 3200 są straszne, a co dopiero mówić o większych czułościach!
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
andrusz, Szczerze mówiąc, mnie by to nie przeszkadzało. Z resztą, to firmware z egzemplarza przedprodukcyjnego.
 
medieval1978  Dołączył: 12 Cze 2008
Z tego co pamietam to na pewno nie jest gorzej niz w przypadku odpowiednikow iso w k20d, gdzie jest podobna rozdzielczosc matrycy.

Pozdrawiam
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
Już na 3200 są straszne, a co dopiero mówić o większych czułościach!


Na pewno jest to mniej "straszne" niż zachowanie kadyszki na wysokich czułościach :mrgreen:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Marcinicus napisał/a:
Na pewno jest to mniej "straszne" niż zachowanie kadyszki na wysokich czułościach

Nie mam kadyszki, mam Kaemke i u mnie nic takiego nie ma :mrgreen: Wyobrażasz sobie takie kropki na skórze modelki? :shock:
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
andrusz, ja mam K200d i niej szumi niz k10d. ale to moje odczucie ;]
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
andrusz napisał/a:
Wyobrażasz sobie takie kropki na skórze modelki?


Trochę piegów urodzie nie zaszkodzi.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
http://www.euro.com.pl/cy...-55-mm-is.bhtml

cena - hm nie wiadomo czy płakac czy sie smiac, biorac pod uwage, ze to nastepca 350/400/450
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
ttb napisał/a:
cena - hm nie wiadomo czy płakac czy sie smiac, biorac pod uwage, ze to nastepca 350/400/450

...ja bym nie miał nic przeciwko gdyby takie parametry miał następca K20D + rzeczy które ma już K20D a nie ma ich Canon. ;-)
Parametry całkiem ciekawe. ;-) ;-) ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach