WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Dzięki za odpowiedź. Możesz mi jeszcze napisać czy wersja pełna ma jakieś dodatkowe funkcje i czy mają może repozytorium, bo pamiętam że używasz Linuksa? Interesowały by mnie pakiety deb - dystrybucja Debian Sid.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Nie, wersja pełna nie ma żadnych dodatkowych funkcji. Nie dostarczają pakietów .deb ani żadnych innych. Po prostu dają plik .tar.gz który rozpakowałem w /usr/local a potem zrobiłem:
ln -s /usr/local/LightZone-3.6/lightzone /usr/local/bin/lightzone
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Wiem, wiem, tyle że się człowiek rozbestwił repozytoriami i że mu się wszystko samo aktualizuje :-)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Gimp 2.6.4
Kolejna wersja -wydanie bez nowych dodatków , poprawiające znalezione błędy http://osnews.pl/gimp-264/.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Pobrałem sobie dzisiaj 2.6 i zasadniczo jeden problem ma.. Nie umiem obracać w nim obrazów :shock: I wcale nie jest to zabawne.. 2.4 robił to normalnie, a tu jak obracam z pionu do poziomu obcina mi boki zostawiając sobie oryginalny układ za ramkę. Próbowałem wszystkich opcji, a on uparcie obraca warstwę, a tło zostawia i docina boki do tła. :roll:
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
W 2.4 jest osobno obracanie obrazu (obraz/przekształcenie) i obracanie warstw (warstwa/przekształcenie). W 2.6 jest inaczej?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Dzięki znalazłem.. Hm może miałem coś starszego niż 2.4, ale chwilę miałem zagwostkę :-P ;-)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Może ktoś wie, jak zrobić, żeby GIMP przy wczytywaniu obrazków automatycznie je obracał do właściwej pozycji? Irytujące to ręczne obracanie jest...
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Aparat wyposażony w czujnik poziomu powinien sam obracać zdjęcie już przy zrobieniu. Ale nie wiem czy inżynierowie od cyfrówek udostępniają takie przydatne rzeczy maluczkim, pewnie w D3 taki ficzer jest.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
xrog, eeee...

K10D obraca foty. Tylko przeglądarka XP tego nie kuma zbytnio. Każdy program otwiera normalnie, przynajmniej u mnie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Od K10 wszystkie lustra Pentaksa to mają (nie wiem czy jest domyślnie włączone czy trzeba samemu sobie włączyć)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Domyślnie jest włączone Custom Setting->Auto Image Rotation->ON
i zaraz niżej "Saving rotation info"
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
matth napisał/a:

K10D obraca foty. Tylko przeglądarka XP tego nie kuma zbytnio. Każdy program otwiera normalnie, przynajmniej u mnie.


Uau! Nie wiedziałem... Zatrzymałem się na kasetce i nie czuję parcia na zmiany... (jeśli chodzi o technologię cyfrową).
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Aparat mi obraca zdjęcia i inne przeglądarki wyświetlają je prawidłowo obrócone, z tym nie mam problemu, problem mam z tym, że GIMP, którego używam, zawsze wyświetla zdjęcia po czytaniu "poziomo", jakby nie widział informacji o orientacji zdjęcia. Można coś z tym zrobić?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Może potrzebna mu znaczy Gimpu , wtyczka exif http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=16646
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
gezeb, dzięki. "Gimpu" tego potrzebował. ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Odswiezam watek o Gimpie...

Czy jest w nim jakis odpowiednik palety info PSa?

Na razie potrzebuje tylko wartosci RGB zeby pokazywal...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
mygosia napisał/a:
Czy jest w nim jakis odpowiednik palety info PSa?

Na razie potrzebuje tylko wartosci RGB zeby pokazywal...

Nazywa się to Wskaźnik.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
andrusz, dzieki... Znalazlam bylam 8-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Ukazał się GIMP 2.7 development release:

http://gimp.org/release-notes/gimp-2.7.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach