dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ubezpieczenia samochodowe direct - czy tansze?
Hej,

Zastanawiam sie, czy nie zmienic tradycyjnego ubezpieczenia samochodu na ktores w opcji direct. Chcialbym przede wszystkim zaoszczedzic ;-) Czy to mi sie uda? :->
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dan, it depends

od tego jaką masz historię, auto, gdzie jesteś zameldowany

np w moim przypadku większość towarzystw direct proponuje mi kwotę będącą jedną z wyższych, dlatego 3rok z rzędu śmigam na HDI

najlepiej idź do jakiegoś brokera, on ci za darmo znajdzie najtańszą opcję i będziesz zadowolony

ja w tym roku dostałem dodatkowe 10% zniżki za to że 3 rok z kolei wykupuję ubezpieczenie poprzez tego samego brokera
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
np Alianz jest tańszy przez sieć, ja w tym roku ubezpieczyłem się w Liberty, zapłaciłem połowę tego co życzyło sobie PZU, wszystko sprawnie i miło, szybka przesyłka z dokumentami
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ja u Mariusza Maxkolanko, ale nie mam żadnych zwyżek, max zniżek, mondeo 1,6 podstawowe OC chyba 340 zł, u nich da się płacić nawet w ratach miesięcznych (coś tam ciutek wyżej).
Najlepiej podzwonić, popytać, posiecować, a broker też z czegoś musi żyć. Link 4 to zdziercy.
Przez jeszcze rok po wylogowaniu się od nich, przysyłali wezwania do zapłaty, a kobieta z infolinii twierdziła że moja rezygnacja jakieś 2 dni się spóźniła, ale na razie spokój.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dybon napisał/a:
broker też z czegoś musi żyć.

broker zarabia kasę od ubezpieczyciela a nie od ubezpieczanego

sprawdzałem ile kosztuje ubezpieczenie via broker z hdi i bezpośrednio w biurze hdi - co do złotówki tyle samo, tyle że od brokera dostałem dodatkowo jeszcze tą zniżkę handlową za "lojalność"
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
Powiem tak:
Ja za swoją miłość do samochodów (polonez 1500) płaciłem u tradycyjnego ubezpieczyciela (czyt. pizetju) w pierwszym roku przy zniżkach 30% 1200plów. Po dwóch kolejnych latach zszedłem do 960plnow. Przesiadłem się na TUW i płaciłem 300 Plnów. Teraz po śp. relidze, kryzysie i innych takich, płacę za pojemność 1600ccm 340plnów.
Oczywiście mówię cały czas o OC.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja ubezpieczam w Alianz we Wrocławiu w porównaniu z PZU jest o połowę tańszy. Oczywiście tylko OC.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jasne że AC to inna bajka, i nie ma co oszczędzać na tanich ubezpieczycielach (jak HDI)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dzieki chlopaki. Wniosek jest dla mnie prosty - musze sprawdzic rozne opcje. Rok temu nie mialem na to czasu i poszedlem do Hestii od razu :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dan,
ipolisa.pl
cuk.com.pl

będziesz miał rozeznanie

 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
opiszon napisał/a:
broker zarabia kasę od ubezpieczyciela a nie od ubezpieczanego


Ciekawe z skąd ta kasa się bierze?
Rozumiem że działa to na zasadzie przedstawicielstwa, ma rabat "dystrybutora" i pewnie w takich widełkach mieści swoją marżę.

[ Dodano: 2009-04-01, 23:27 ]
dan napisał/a:
Dzieki chlopaki. Wniosek jest dla mnie prosty - musze sprawdzic rozne opcje. Rok temu nie mialem na to czasu i poszedlem do Hestii od razu :-)


W większości przypadków wyliczysz przez WWW, i nie WSTYDŹ się zniżek !! :evilsmile:
 
forestowy
[Usunięty]
Ubezpiecznie wybrałem z oferty w mBanku. Płace 277 zł za 1500 ccm. Nikt mnie o żadną historie ubezpieczenia nie pytał
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dybon, dobrze rozumiesz - po prostu sprzedaje hurtowo ubezpieczenia, więc ma upusty

mam znajomego brokera, od ponad 10 lat ubezpiecza auta całej rodzince, zawsze wybiera najniższe możliwe OC

nic mu nie dopłacam

zresztą znajomi w pracy też z brokerów korzystają, bo nic się na tym nie traci

chyba że trafisz akurat na taką sytuację, że w twoim konkretnym przypadku, ubezpieczenie direct będzie tańsze

[ Dodano: 2009-04-01, 23:30 ]
forestowy napisał/a:
Nikt mnie o żadną historie ubezpieczenia nie pytał

to jak ci naliczyli zniżki :?: z kapelusza :?:
mBank to chyba HDI więc kwota nie dziwi
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Jeszcze dan zastanów się nad jakimś +assistans, po moich ostatnich przejściach, chyba będę chciał trochę dopłacić za jakąś pomoc drogową (czytaj laweta).
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
opiszon napisał/a:
jasne że AC to inna bajka, i nie ma co oszczędzać na tanich ubezpieczycielach

No wlasnie, AC tez mi jest potrzebne. Masz na mysli to, ze z tanszym ubezpieczycielem moga byc problemy przy dochodzeniu odszkodowania?
 
forestowy
[Usunięty]
Cytat
to jak ci naliczyli zniżki :?: z kapelusza :?:
mBank to chyba HDI więc kwota nie dziwi

wypełniasz formularz, i w ostatnim kroku wylicza kwote. Potwierdzasz, pobiera z konta kase i drukujesz polise. Grzeje mnie to jak wylicza :)
Nie HDI jeno Hestia :) "Jakość" ubezpieczyciela OC też mnie grzeje, jak by co to nie ja od nich kase będe wyciągał.:)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dan napisał/a:
Masz na mysli to, ze z tanszym ubezpieczycielem moga byc problemy przy dochodzeniu odszkodowania

dokładnie

jeżeli z AC to polecam Allianz - znajomi mają i jest ok, likwidowali szkody, w porównaniu do PZU tanio

ale wciąż warto się rozglądnąć u brokerów ;-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
dan napisał/a:

No wlasnie, AC tez mi jest potrzebne.


Pytanie jak drogie masz auto?

Bo jak ostatnio żona odwiedziła autoryzowanego fiata (przy samej fabryce) to kopara mi opadła jak zobaczyłem ich cennik, chyba nikt o zdrowych zmysłach nie oddał by tam auta do naprawy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
forestowy napisał/a:
Grzeje mnie to jak wylicza :)
forestowy napisał/a:
wypełniasz formularz

w którym podajesz dane z poprzedniej polisy, co nie ;-)
 
forestowy
[Usunięty]
nie :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach