opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Samyang 8mm f/3.5 Aspherical IF MC Fish-eye
pojawiło się oficjalne info o tym obiektywie

http://optyczne.pl/1765-n...C_Fish-eye.html
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jeśli będzie kosztował poniżej 1000zł to kupuję (^_^)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Eldred napisał/a:
poniżej 1000zł to kupuję
Jako poszerzenie S 10-20
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
piotr_luk, dokładnie, duuże poszerzenie i pokrzywienie ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred, a w razie czego można naprostować i mieć poszerzenie bez pokrzywieniach :roll:
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Jak naprostujesz to bedziesz musiał poobcinac z boków i wyjdzie to samo co z S10-20 :D
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
opiszon napisał/a:
a w razie czego można naprostować


Lub do panoramek 360x180 - może sobie będzie radził sprytniej od pelenga z flarami ;-)

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rafalf, aż tak dużo obcinać nie będziesz musiał - zresztą 8mm to 8mm, a nie 10 ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon, rafalf, może ustalcie kto ma rację? A fiszaja chyba nie po to się kupuje żeby go prostować. Chyba że rzeczywiście wyszło by szerzej niż 10mm na sigmie 10-20 ;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Eldred napisał/a:
A fiszaja chyba nie po to się kupuje żeby go prostować.
Dokładnie, poza tym nie od dziś wiadomo, że jest to najlepsza ogniskowa do portretów
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piotr_luk napisał/a:
że jest to najlepsza ogniskowa do portretów

no i do makro

tylko trzeba uważać jak się robi makro pszczołom wychodzącym z ula (auć - właśnie sobie przypomniałem) :-)

[ Dodano: 2009-04-09, 14:25 ]
Eldred napisał/a:
Chyba że rzeczywiście wyszło by szerzej niż 10mm na sigmie 10-20 ;-)

wydaje mi się że powinno być szerzej jak tak patrzę na porównanie 10mm w Sigmie 10-20 i Pentaxie, Samsungu, Tokinie 10-17

fiszaj


sigma


mam dziwne wrażenie że po naprostowaniu fisza i tak wyjdzie szerzej niż w Sigmie, no a ten Samyang ma jednak 8mm a nie 10

[ Dodano: 2009-04-09, 14:30 ]
z drugiej strony optyczni podają kąt widzenia 180stopni, czyli tyle samo co Pentax na 10mm, co oznacza że to jest fisz kołowy, który da pewnie na APS-C obraz podobny do Pentaxa na 10mm :roll:
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Jak na pełnej klatce wyjdzie koło, to ja też kupię :-D
 

eNIKa  Dołączył: 27 Maj 2008
w Komentarzach na Optycznych piszą że ma kosztować coś koło 900 zł
jak tak bedzie kosztować + jak zobaczę przykładowe zdjęcia i bedą w miare dobre jakościowo = to go kupie oj kupie! :evilsmile:

Pozdrawiam
eNIKa
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Żesz w mordę. Miałem nic nie kupować po FA, a tu się już drugie szkło w kolejce ustawia :-?
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Kapar napisał/a:
Żesz w mordę. Miałem nic nie kupować po FA, a tu się już drugie szkło w kolejce ustawia :-?

Heh, ja też zawsze sobie tak mówię :mrgreen:
Ale to nie dziala...
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
rafalf, jeśli co chwilę pokazuje się szkło, które "absolutnie-jest-ci-niezbędne", to nie ma jak zadziałać :-> :-B
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
eNIKa napisał/a:
w Komentarzach na Optycznych piszą że ma kosztować coś koło 900 zł
W Foto-tip podają cenę 899 pln.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
sam też od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie kupić jakieś super szerokie cudo :/ . Pytanie czy to coś jest wogóle coś warte , trzeba "dorobinkę" poczekać na test na optycznych . Można też zastanowić się nad kwestią , czy za te dziewięć stów nie dostanie się coś lepszego manualnego na allegro na przykład .
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
pikolo to szklo tez jest manualne, na rynku jest jeszcze tylko palang 8 mm w cenie ok 750 zik jak pamiętam, ale teraz może być i drożej bo ostatnio wszystko skoczylo. Szczerze mowiac to jestem zainteresowany bo mam wielka ochote na fisza a niekoniecznie chce na niego wydawac wiecej niz rzeczone 900, tutaj dochodzi jeszcze gwarancja i calkiem niezly wyglad/waga. Czekam na zdjecia.

Pzdr
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Koreańce wiedzą jak wyciągnać hajc od spragnionych nowości pentaksiarzy :-P Wszystkie szkła w cenie 900 złotych!

Nawet spoto ten banglabangla wygląda...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach