Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
[Alyjen] ciekawe czy coś z tego będzie
ehh no to lecimy..
1.


2.

3.


3. dla tego mam tytuł nawet ;) Frutti di vasca


4.


i może na razie tyle ;) do synka jestem dość przywiązany więc jak ktoś napisze że brzydki to się obrażę, natomiast przeżyje jak się dowiem żem niegodzien z moim skillem go fotografować
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!
1 i 2 zwracają uwagę, trochę za dużo nieba mz, ale są ciekawe.
 

archi  Dołączył: 30 Gru 2008
Alyjen, dla mnie 1 i 2 zbyt wykoncypowane ;-)
Niby wszystko na swoim miejscu a czegoś brakuje ... może człowieka, jakiegoś dymku, samolotu, czegoś co tchnęło by trochę życia ... tak mi się wydaje :roll:
3-ka bardzo mi się podoba, pierwsze skojarzenie z renesansową Madonną, potem dopiero zaczynają trochę przeszkadzać te "obce" ręce.
4-ka sympatyczna, a dla taty bezcenna :-) , ale ;-)
Pozdrawiam.
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Również i mnie wpadła w oko 3-czka. Fajny pyś.
pozdr
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Widoczki na 1 i 2 ciekawe i przyjemne dla oka.
archi napisał/a:
Niby wszystko na swoim miejscu a czegoś brakuje ... może człowieka, jakiegoś dymku, samolotu, czegoś co tchnęło by trochę życia ... tak mi się wydaje :roll:
Wg.mnie też....
3 fajna tylko ta dodatkowa rączka i prawy policzek dzieciątka(nie jest to przypadkiem wina obróbki w programie graficznym).4 podoba mi się jeszcze bardziej a to za sprawą cudownej,słodkiej minki.
 
narsill  Dołączył: 10 Kwi 2009
3 -ka fajna jak dla mnie amatora
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
Dzięki za opinie ;)

1 i 2 to moje próby z "niebanalnymi" widoczkami, te ruiny można na milion sposobów sfotografować i mam z tego wyjazdu całkiem sporo zdjęć, to wrzucone powstało gdy akurat łaskawie zaświeciło słońce i wydaje się takie najmniej "reportażowe" poszukam innych dla porównania
droga to samo, jestem mocno upośledzony jeżeli chodzi o kadrowanie i np. po paru miesiącach wiem że zrobiłbym to zdjęcie inaczej, mam je jeszcze z +/- 2 EV (tyle że z ręki) i już kilka razy próbowałem zrobić z niego HDRa tylko z przeciętnym na razie efektem, jeżeli kadr nie jest tragiczny to jeszcze się do tego zabiorę

no a fotki dzieci to sprawa bardzo specyficzna, ciężko coś zaplanować i przeważnie mam bardzo niewiele czasu na podjęcie decyzji i wciśnięcie migawki, a z czasem coraz trudniej mi się ją zaczęło wciskać gdy wiem że efekt będzie "taki sobie", nie bardzo jest jak wybierać ujęcia itp.

np. to zdjęcie, dziecko wcale nie leżało spokojnie, a światła praktycznie nie było, jak bym mógł poprawiać to byłoby lepiej ale i tak chyba nie jest źle

5.


tutaj jak bym mógł uprzątnąć bajzel to też by inaczej wyglądało

6.
 
MichalR
[Usunięty]
a moze tak synka bardziej niekonwencjonalnie niz na przewijaku?;)

pozdrawiam
 
czaras6
[Usunięty]
do albumu
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
No to jeszcze jedno, próba wyciśnięcia czegoś z nieciekawego dnia
7.


MichalR
a ile widziałeś fotek dzieci na przewijaku w ostatnim tygodniu? ;-) chodziło mi raczej o światło i specyficzny klimat tej sceny, tylko bałagan w tle i nawet na pierwszym planie powoduje że żadne z tego arcydzieło
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
1 i 2 mi się podobają :-) chociaż zbyt dużo przestrzeni na górze (tak myślę :-) )

3 - w sam raz do albumu :-)

4 - Ładna i pogodna (szczególnie wyraz twarzy dziecka mi się podoba hehe :-)

7 - fajna - jestem BARDZO ciekawy jak by wyglądało wieczorkiem gdy latarnie świecą :-)

Pozdrawiam i zapraszam do mnie :-B
 

archi  Dołączył: 30 Gru 2008
No i właśnie :-D
6-ka mimo lekkiego bałaganu ma to coś ... nie tylko światełko.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy 1ka to Olsztyn?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Alyjen,
fotka nr 1 - ciekawa; dobry motyw prowadzący oko
fotka nr 2 - droga (motyw IMO zawsze ciekawy) tylko ja bym przesunął się pół kroku w prawo (tak by skraj drogi schodził się z rogiem fotografii);
fotka nr 3 - świetnie złapałeś wyraz twarzy młodego osobnika;) wg mnie w bw wyglądałoby to jeszcze lepiej;
4,5,6 - fotki albumowe (niewątpliwie istotne dla Ciebie)
7 - droga do lewego rogu IMO; dać bw (mgła na bw dość fajnie wygląda)
Czekam na kolejne fotografie ;-) :-B
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
Hej

Tak 1 to Olsztyn a w zasadzie to widok na ten zamek co to tam jest od strony Olsztyna zdaje się,

2 to gdzieś pomiędzy Żywcem na Krakowem,

A ta mgła to jedna z dróżek spacerowych na Kurdwanowie, wielce nieciekawe miejsce przy dobrym oświetleniu, choć nie wiem jak wieczorem przy latarniach, jak mi się aparat znudzi to wyjdę sprawdzić ;)

Dzięki za wskazówki, postaram się popracować nad niebanalnymi widokami w najbliższych tygodniach

[ Dodano: 2009-04-15, 14:15 ]
coś z architektury, nie wiem czy wybrać się tam z jakąś piłą i pozbyć się tej latarni..
8.


starcie z portretem, bez szaleństw na razie
9.


no i krajobraz, choć nazwa trochę na wyrost ;)
10.


[ Dodano: 2009-04-19, 12:12 ]
11.

im dłużej na to zdjęcie patrzę tym bardziej mi się podoba, godne pokazywania czy album?

[ Dodano: 2009-04-23, 13:12 ]
12.

 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
7 dobrze wyszly kolory
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
W 11-tce - ciutek szkoda, że nie udało Ci się umieścić w kadrze całej karuzli.
Mnie się podoba /stałeś wyprostowany przy robieniu w/w zdjęcia?/.
10 - trzeba Ci 10-20mm. Zdjęcie samo szepce - szerzej.
12-mam mieszane odczucia- temu się nie wypowiadam.
pozdr
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
przy 11 stałem a raczej klęczałem dość daleko bo to 58mm Heliosa więc różnica wysokości nie powinna być aż tak widoczna, chyba byłem tak szczęśliwy że ustawiłem ostrość zanim potomek zwiał z kadru, że nie zwróciłem na drugi plan

10 no to niestety ciągle kit, na razie ciągle się zastanawiam czy dołożyć sobie szkła na krótkim czy długim końcu
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Najlepsze kadrowo 1 i 7, najlepsze albumowo 11.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach