superpablo  Dołączył: 03 Maj 2007
[superpablo] moje fotki - początkujący
Witam, przedstawiam moje pierwsze fotki do oceny, zacznę od portretu, proszę o opinie i krytykę, dopiero zaczynam więc liczę na wyrozumiałość.
superprześwietlony:
normal:
b&wprześwietlony:
i kolejny:

 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Jesteś pewien, że umieściłeś zdjęcia :?:
 
superpablo  Dołączył: 03 Maj 2007
właśnie widzę że coś nie tak z tym linkowaniem, a co do prześwietlenia to jest zrobione celowo jak i dość mocne skadrowanie i inne aspekty właśnie tych fotografii, postaram się umieścić bardziej " normalne " w odbiorze foto, hehe
ps. gdzie najlepiej zapodać foto do linkowania?
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Imageshack jest ok, tylko zrób to tak:
[ img ] link bezpośredni [ /img ] Tyle, że bez spacji.
 
superpablo  Dołączył: 03 Maj 2007
dopiero udało mi się poprawnie wkleić, sorki w pośpiechu nie zauważyłem że ma być xxxx: i dopiero link, sorki.
Wiem że te fotki są nie techniczne dlatego proszę o sugestie choć przyznam sie że lubie prześwietlać portrety, bardziej mi się podobają, mam nadzieję że mi to przejdzie bo mało kto tak podchodzi do sprawy, no może się myle...
może teraz tak:
5:
6:
z innej beczki
7:

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
superpablo, skopiowałeś z imagehack link z jakimiś "obrazek" i czymśtam jeszcze.
A ja nie piszę o wysokim kluczu, tylko o tym, że w Twoim poście "widać" właśnie prześwietlone zdjęcie zadymki śnieżnej we mgle, ewentualnie z bliska zrobione zdjecie wypranego prześcieradła bez śladów po defloracji. Na dodatek z obniżonym kontrastem i prześwietlone właśnie.
Czyli po prostu - widać tylko białe. Takie białe, co się nie odcina nawet od tła. Pokażesz te zdjęcia, to będziemy dyskutować o zdjęciach :-P
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Dziecko z aparatem: ładne światło i plastyka, tylko po co ten aparat?
 
superpablo  Dołączył: 03 Maj 2007
dzięki kefa za opinie, ... wytłumacz 16 miesięcznej córce że jej aparat nie potrzebny...hehe, na pewno było by lepsze bez aparatu, natomiast po skadrowniu co by go wyeliminować to już nie to, moja córka jak widzi że biore aparat do ręki to już ucieka, musze kombinować i jej też jakiś dać...
przyglądając się fotkom z canonów, nikonów itp to dochodzę do wniosków że w pentaxie jakiekolwiek przeróbki tylko pogarszają nieraz sprawę, hehe
fotka prosto z aparatu, cyknięta chyba wczoraj... proszę o opinie... wszystko robię recznie nawet focus, wiec nieraz różnie z ostrością ale staram się...
8:
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
w pierwszych trzech kompletnie mi nie leży kadrowanie. Obróbka też dość agresywna.
Dziecko z aparatem fajne tylko no właśnie... po co ten aparat.
Kolejne: fatalne płaskie światło. Kadr ok chociaż taki troche zbyt "oficjalny" i pozowany.
Ostatnie dwa ok, ale wg mnie jako fotki albumowe.

Pozdrawiam!

[ Dodano: 2009-04-10, 13:48 ]
superpablo napisał/a:
przyglądając się fotkom z canonów, nikonów itp to dochodzę do wniosków że w pentaxie jakiekolwiek przeróbki tylko pogarszają nieraz sprawę, hehe


Nieumiejętna obróbka pogorszy sprawę nawet w fotce z Hasselblada ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach