diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
[diablo1] jakie sa takie sa
witam.wstawiam moje pierwsze foty nie sa one obrabiane.prosze o lagodne opinie bo jestem totalny amator
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
Coś się wiele znaczników [img] narobiło.
Numeruj zdjęcia to bedzie łatwiej komentować.
A co do zdjęć to dla mnie to standardowe pstryki.
Dla mnie mało ciekawe.
Na drugim przepalone słońce.
Ciemno, albo to wina mojego monitorka.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witam, na początek przeczytaj trochę o zasadach obowiązujących w tym dziale http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=6933

[ Dodano: 2009-04-10, 22:01 ]
Poprawiłem linki.
 

diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
plwk, postaram sie dostosowac dzieki za poprawki
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
1. Nawet nawet, most ładnie rozmyty, tyle że co jest tematem zdjęcia? Most niby nie, bo rozmyty; barierka! Barierka tematem zdjecia ... nie nazwę tego zbyt ambitnym, ale czepiam się pewnie :->

3. Poderzewam że chodziło o chmury, tutaj może miast brać ciemne miasto to może lepiej było zrobić 2 - 3 zdjecia i skleić panoramę?
 

diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
panoramy-mozna je tutaj wstawiac?sa to moje poczatki wiec na nogi nie powalaja ale bede sie starac i dodam cos moze jutro.dzieki za ocene
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Jak na początek to nie jest źle, wręcz obiecująco. Podoba mi się ostatnie. Pierwsze i drugie też coś w sobie ma. ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
makak napisał/a:
Jak na początek to nie jest źle, wręcz obiecująco.

Też mam takie zdanie jak kolega makak. Mi osobiście podoba się fotografia nr 1 - szkoda, że trochę źle skadrowana. Czekam na kolejne fotografie.
 

diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
mam kolejne mi sie podoba ale krytyka mile widziana

[ Dodano: 2009-04-11, 20:00 ]
pociagne tym samym tematem i prosze o komentarze

[ Dodano: 2009-04-11, 20:03 ]
i tak z innej beczki
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Proszę numeruj zdjęcia,łatwiej wtedy coś napisać.Generalnie to te trzy ostatnie są fajne(wg.mnie czyli amatora).Kościółek ładnie oświetlony,dobrze widoczny na błękicie nieba.Na obydwóch ujęciach budowla wali się w prawo.Na pierwszej przeszkadza mi jeszcze plama po lewej stronie w połowie wysokości kościoła(ciekawi mnie co to jest?),a na drugiej drut u góry kadru.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
ostatnie zdjęcie z ostatniej serii trochę ma krzywy horyzont.
 

diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
ten kosciolek stoi w centrum miasta i jest naprawde malo miejsca na dobra fotke tym bardziej ze jest ogromny,zdjecia robione kitem a ostatnie ma krzywy horyzont tez to zauwazylem ale mi sie podoba,dzieki za oceny
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
diablo1 napisał/a:
ten kosciolek stoi w centrum miasta i jest naprawde malo miejsca na dobra fotke tym bardziej ze jest ogromny
:?: Nie rozumiem. Jak nie można zrobić dobrego zdjęcia, to po co robisz zdjęcie słabe? A jak już robisz słabe zdjęcie z założenia, to po co je pokazujesz do oceny? To jakaś wersja masochizmu? Czy to jakiś eksperyment mający na celu odnaleźć takich ze "zboczonym" gustem, co im się takie zdjęcie będzie podobać?
Poza tym to nie jest prawdę, że się nie da zrobić dobrej fotki takiego kościoła. Nie trzeba nawet mieć bardzo szerokiego szkła ani tilt-shifta. Ale trzeba myśleć, a nie bez sensu pstrykać :-P
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Z innej beczki to moim zdaniem dopiero obiecujący materiał do obróbki. Kadr jest ciekawy. Trzeba popracować nad niebem i wydobyć szczegóły z cieni, i będzie całkiem fajne foto.
Co do zdjęć kościoła są mz kiepskie, trzeba pokombinować i podejść jeszcze do tematu. Bo budynek piękny.
Pozdrawiam!
 

diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
matb, napisalem ze to zdjecie mi sie podoba,robiac je nie myslalem o tym ze bedzie zle bo nadal mi sie podoba.jestem poczatkujacy amator i po to daje zdjecie do oceny zeby wiedziec co poprawic i ucze sie na bledach.przynajmniej z mojego punktu widzenia tam jest naprawde malo miejsca,moze za miesiac albo jakis czas nabiore troszke doswiadczenia i zmienie zdanie.pozdro
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
matb napisał/a:
Ale trzeba myśleć, a nie bez sensu pstrykać
Mam prośbę,może podpowiedz nam mało obytym amatorom co zrobić,żeby wykonać poprawnie tego typu fotografię.
 

diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
pod wasza ocene dwa kolejne z dzisiejszego spacerku 7,8

[ Dodano: 2009-04-17, 23:09 ]
prosze nie bic mocno
 

fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
Zdaje mi się,czy ostatni aniołek nałapał zieleni od trawy?
 

diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
fosgen, byc moze masz racje ale nie jestem pewien,u mnie wyglada ok
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Aniołek najlepszy ze wszystkiego :-)
Kadr przemyślany , ładne rozmycie....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach