TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
[ analog] Zawieszone lustro w MZ-5n
Zawiesiło mi się lustro w MZ-5n. Ściślej podniosło się i tak zostało.
Po włączeniu aparatu słychać pracę napędu lustra, ale ono nie opada. Przy wyłączaniu aparat usiłuje opuścić lustro i znów słychać napęd, a lustro dalej jest podniesione.
Co radzicie?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bardzo to niemiłe. Prawdopodobnie "poszła" zębatka napędzająca powrót lustra. Tylko serwis, bo do jej wymiany trzeba wszystko rozbebeszyć. Może taniej zrobią to w Krakowie na ul. Czapskich (prawda, Dada?
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
powalos, dzięki za informację, za tydzień pojadę do Krakowa. Ciekawe czy nie taniej kupić kolejny korpus analogowy?

W poniedziałek wyjeżdżam na zsyłkę (przy okazji trzydniowy plener), w lodówce chłodzą się slajdy, a aparat szlag trafił :-(
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Może i taniej, ale nie wiesz czy za chwilę nie wyskoczy to samo. Ja na Czapskich wymieniałem szczotki silnika AF w żoninym Z-70. Taniej niż w Gdyni i zapewnili, że są nie do zdarcia. A tę zębatkę wymieniał u nich Zbyszek fotonyf i też był jak pamiętam zadowolony z naprawy.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ja bym jeszcze próbował popchnąć palcem, może zadziała ? ;)
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
dybon napisał/a:
Ja bym jeszcze próbował popchnąć palcem, może zadziała ? ;)

Zawsze lustro wraca do góry.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ano tak to dziwnie rozwiązali, że do góry podnosi je sprężyna a do opuszcznia wykorzystano silnik elektryczny i ta zębatka to najsłabszy element tej konstrukcji.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
TLu, zanim pojedziesz do Krk skontaktuj się ze mną, najlepiej jakbyś gdzieś zahaczył o Sosnowiec to skontaktuj się ze mną.
Na Czapskich Ci bardzo dużo za to policzą.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
perl, dzięki za kontakt. Aparat naprawiony w niecałe 24 godziny za ludzkie pieniądze
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
powalos napisał/a:
A tę zębatkę wymieniał u nich Zbyszek fotonyf i też był jak pamiętam zadowolony z naprawy.


Może trochę późno, ale potwierdzam - tak było.

A wyszedłem z założenia podpowiedzianego przez DADA, że co prawda zawsze można kupić nową (używaną) puszkę, ale ta naprawiana będzie lepsza, bo ta zębatka raczej w niej nie siądzie szybko.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
perl, TLu, Co to Za serwis i ile by to wyniosło za naprawę MZ5 ? <zawieszone lustro>
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
TomaSzSz, perl jest teraz na czasowym odwyku od Forum - musisz kontaktować się przez PW.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Cytat
TomaSzSz, perl jest teraz na czasowym odwyku od Forum - musisz kontaktować się przez PW.

A oprócz tego (po sprawnie przeprowadzonej akcji służb porządkowych) nie może się logować na forum - musisz się kontaktować przez e-mail.
*puf*

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
:roll:
 
wzorekk  Dołączył: 21 Paź 2008
Ja pytałem w serwisie o wymianę tej zębatki przy MZ 50 to mi powiedział około 450 zł plus koszty obustronnego transportu. takie ceny były z rok temu może nawet więcej.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Ja mam ten sam problem z mz5n i w płocku w serwisie powiedziano mi 370 zł, a zapłaciłem już 20 zł za samą diagnozę. Pan powiedział że trza wymienić zespółł migawki. Objawy identyczne jak u TLu. Ile chcą za to na Czapskich? Czasem bywam w Krakowie. No i zostaje jeszcze słynna Zielona Góra.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Ekajana, Ja mam ten sam problem z mz5. :-/ wydaję mi się, że racjonalna cena za naprawę to max 100 zł.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Ehhhh a to taki piękny cichy i precyzyjny aparat był... Me super go nie zastąpił
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Już pisałem o tym w innym wątku, że naprawa w serwisie na ul. Czapskich w Krakowie, to koszt 150-250 zł z dożywotnią gwarancją. Montują tam zamiast oryginalnej zębatki, jakąś od Canona. Ponoć nie do zdarcia. Pzdr.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ekajana napisał/a:
piękny cichy i precyzyjny

Piękny - tak
Cichy -???
Precyzyjny - fakt

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach