malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
No to lipa, rozglądam się za jakimś selenowym gratem.

Dzięki!
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan napisał/a:
BW do wolania w labie w E6

Mam nadzieję, że chodzi tu o nazwę labu, nie procesu! E-6, to proces do wywoływania slajdów. Z procesu E-6 film BW wyjdzie całkiem przeźroczysty.
Świetny korpus i znakomity obiektyw, tylko wymaga nieco staranności w pracy, jak każdy większy format.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
wiktor33 napisał/a:
Mam nadzieję, że chodzi tu o nazwę labu, nie procesu! E-6, to proces do wywoływania slajdów. Z procesu E-6 film BW wyjdzie całkiem przeźroczysty.

Eee to rok temu bylo, ciagle sie ucze ;-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ale warto wiedzieć że z każdego filmu B&W można zrobić pozytyw o-)

http://www.pelekelemelek..../slajdy_bw.html
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Z każdego, jak z każdego - ale generalnie da się. Trix się dobrze sprawdza.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
Male szbkie pytanko mam: Ile moze kosztowac naprawa naciagu w takim Kievie 60/6C ?
orientujecie sie moze?
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
150zł na Lewartowskiego w Warszawie . Informacje posiadam od naszego kolegi z forum . Tam tanio naprawiają Kievy . A naprawa rozklejonej migawki to koszt 200zł
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
pawel1967, właśnie czytałem przeczytałem Twój post o niedoświetlaniu przez kieva o jedną działkę, jakoś nijak mi się to ma do negatywu z niego naświetlanego jak instrukcja mówi. Jak to jest i skąd taka teoria? :-)
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
a wiecie moze jakie sa roznice miedzy Kievem 60 i 6c? no poza spustem z drugiej strony i wiekiem ;-)

a te 150 zł to dan nie pisal o przegladzie? bo za naprawe stawka moze byc inna :-/
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
motaba_virus, jak myślisz, ilu forumowiczów forum pentaxa naprawiało naciąg w kievie? :-P Zadzwoń i zapytaj..

Pracownia Mechaniki Precyzyjnej.
Sylwester Gecyngier
Adres: Lewartowskiego 5,
00-190 Warszawa
Telefon: (022) 635-77-78
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
matth, no fakt :-> az mi sie normalnie głupio zrobiło :oops: ;-)

ale mysle ze o tej porze moze nikt nie odebrac ;-)

a jak z tymi roznicami miedzy 60 i 6c wiecie cos bo w necie jak do tej pory tylko jkies enigmatyczne pare zdan znalazlem...
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
60 to nowsza wersja i jak wieść gminna niesie jak wszystko co nowsze i lesze jest nieco gorsza ;-) Jednak zważając na wiek 6c i związany z nim przebieg większości tych aparatów olałem :-) Trafił mi się 60 w stanie miętowym i jestem zachwycony :-) Na tyle mnie trafiło, że przeglądam od dwóch dni ebaya i kombinuję jak by tu petnaxa 67 w znośnej cenie sprowadzić ;-)
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
matth napisał/a:
Na tyle mnie trafiło, że przeglądam od dwóch dni ebaya i kombinuję jak by tu petnaxa 67 w znośnej cenie sprowadzić ;-)


tak to juz jest :roll: a mialo sie pewnie skonczyc na K10/K100 z kitem co? :mrgreen: :mrgreen: :-P
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
motaba_virus, nie-e.. Ja nie z tych :-) Z tych drugich :-P
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
matth napisał/a:
nie-e.. Ja nie z tych :-) Z tych drugich :-P

z tych lepszych? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-P
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
motaba_virus, z tych co się nie oszukują ;-)
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
matth napisał/a:
motaba_virus, z tych co się nie oszukują ;-)

to rozumiem ze jakis LF juz na oku masz ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
motaba_virus, nie, to mnie już nie kręci :-) Na szczęście ;-)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
To jak to jest do końca z tym Kiev 6C i Kiev 60, który z nich jest mniej awaryjny.
Czy jest możliwość (serwis) zablokowania nakładania się klatek już na stałe ?.
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Planistigmat napisał/a:
To Kiev 6C, a nie 60. Ten ma spust do lewej reki i obiektyw Vega 12B. Nie oplaca sie go uruchamiac jesli jest z nim cos nie tak. Jest natomiast sens zainwestowac w Kieva 60 z obiektywem Bołna 3.


Zupełnie się z tym nie zgadzam!!!
To jest NAJLEPSZY aparat średniego formatu, jaki powstał po tej stronie żelaznej kurtyny! Zdecydowanie opłaca się go przygarnąć i przeserwisować właśnie u Sylwka Gecyngiera. Mój, kupiony w końcu lat 70., zrobiony u Gecyngiera po 10 latach od kupna, do dziś działa znakomicie. Spust z lewej strony niczemu nie przeszkadza, wręcz odwrotnie, wygodniej nawet się go trzyma z ciężkim Sonnarem 180 albo Flektogonem 50, o Zodiaku 30 nie wpominając.
Reasumując, jedno tylko mogę poradzić: BIERZ, BIERZ, BIERZ!!!

[ Dodano: 2010-02-28, 00:38 ]
matth napisał/a:
kombinuję jak by tu petnaxa 67 w znośnej cenie sprowadzić

A ja, jakby go puścić, bo ten Kiev jest lepszy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach