jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
[obiektyw] Rozklejone soczewki
Mam pytanie. Czy rozklejenie soczewek jest dużym mankamentem podczas focenia, oczywiście nieprofesjonalnego. Mam namiary na takie szkło na allegro i się napaliłem trochę, ale odstrasza mnie wizja rozklejenia się całkowitego soczewek. Proszę, napiszcie coś na ten tamat, bo nie mogę się doszukać na naszym forum informacji o tym. Tu jest namiar:allegro
Dzięki
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Na Alledrogo wisiała pewien czas taka 50tka Pętaksa z rozklejoną soczewką (na samym środku). Sprzedawca napisal, że "plama" pojawilą się pewnej nocy, czy jakoś tak. W podanej wyżej aukcji faktycznie może być tak jak sprzedawca napisal, na cyfrankach z racji wykorzystywanej mniejszej powierzchni soczewek może to nie dawać się mocno we znaki, ale
jacekni napisał/a:
odstrasza mnie wizja rozklejenia się całkowitego soczewek
Rosyjska ruletka.

[ Dodano: 2009-05-01, 11:20 ]
jacekni napisał/a:
Czy rozklejenie soczewek jest dużym mankamentem podczas focenia, oczywiście nieprofesjonalnego.
To co Ty widzisz, widzi i aparat. Jak to rozklejenie wejdzie na zdjęcie to będziesz mial ciekawe tęczowe dodatki.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
jacekni napisał/a:
Czy rozklejenie soczewek jest dużym mankamentem podczas focenia, oczywiście nieprofesjonalnego

Proszę, nie daj sobie wmówić, że jeżeli fotografujesz nieprofesjonalnie to możesz używać byle badziewia- następnym krokiem będzie wciskanie obiektywów z potłuczonymi szkłami.... to tak jakby kazano Ci jeździć samochodem na oleju opałowym (bo nie jesteś zawodowym kierowcą).
Ten sprzedawca chyba nie da Ci gwarancji, że soczewki nie będą się dalej rozklejać...?
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
To szkło czasem na Allegro się pojawia. Radzę zaczekać na inny egzemplarz. Ten nadaje się tylko na śmietnik albo do muzeum.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
mdfan napisał/a:
Ten nadaje się tylko na śmietnik albo do muzeum.
Do nauki - np. rozbierz obiektyw i złóż - konkurs ile części zostanie po złożeniu. Chociaż za 84 zł bym nie kupił (taka cena jest tam teraz) ... no chyba że miałbym okazje wymienić soczewkę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach