Ssimon55  Dołączył: 11 Maj 2009
  [ K100D] Pentax K100D Super - NIE WŁĄCZA SIĘ !! ?? HELP !!
Witam serdecznie - mam nadzieje ze bedzie mi ktos w stanie doradzić co zrobić. Wziąłem wczoraj swojego Pentaxa do ręki i mi się nie włączył. Tradycyjnie sądzilem ze to baterie .. niestety na naładowanych aku ani na zasilaczu rezultat był ten sam. Co moge zrobić poza odesłaniem go do serwisu pogwarancyjnego gdzie pewnie krzykną sobie pare stówek ? Czy ktoś może wie jak przywrócić ustawienia fabryczne w tym aparacie .. moze to pomoze. Aparat jest 2 miechy po gwarancji :/ o sprzet bardzo dbałem - zrobione bylo ok. 10 000 fotek ale nigdy nie było z nim problemów .. no nie tego kalibru. HELP !!
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Ssimon55 napisał/a:
Czy ktoś może wie jak przywrócić ustawienia fabryczne w tym aparacie .. moze to pomoze.
Do tego zabiegu trzeba go najpierw włączyć
 
Ssimon55  Dołączył: 11 Maj 2009
Jeszcze jedno - na forum dotarłem dopiero dzis - a wczoraj kombinował troche i zauważyłem żę aparat reaguje na przekręcenie pokrętła w pozycję sprawdzenia głębi ostrości (czyli w prawo). Aparat zaczyna wydawać wtedy ciche dzwięki a na ekranie pojawia się napis ver. 1.00 - i po paru sek. miga jakis inny ekran .. i tak w kółko. Dodatkowo zauważyłem ze za każdym razem jak włączam aparat podnosi mi się klapa lampy błyskowej ..samoczynnie. Tyle - nic innego nie zauważyłem. ydaje mi się ze aparat żyje ..ale nie uruchamia się prawidłowo.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Czy Ty nie wszedłeś do menu serwisowego przypadkiem?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Tylko jak, bo interesuje mnie sposób.
Do k100ds jeszcze nikt nie podał kombinacji, byłbyś pierwszym.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Jak się sprawdza wersję firmware w K100DS, bo może któryś z tych przycisków się przyciął
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
cholewa! a jaki to jest ten inny ekran?
A i nie wydaje mi się, że się przycisk zaciął, bo wtedy info o wersji powinno jednak zniknąć.
po krótkim zastanowieniu wydaje mi się, że soft się zwalił. W takim przypadku uzasadnione jest że pokazuje się wersja i potem kaput. A co to niby za ciche dźwięki, o ile nie jest to palec Filipinki ;-) Iskry na stykach czy co? Stabilizacja albo silnik AF dostaje sygnał i klops - może :-/

 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Sprawdziłem.
Numer wersji wyświetla się gdy przytrzymamy menu przy włączaniu, ale mimo wszystko aparat za chwilę staruje normalnie, mimo trzymania przycisku, więc to nie zacięcie [MENU].
 
Ssimon55  Dołączył: 11 Maj 2009
U mnie to jest mignięcie .. ekran pojawia sie na ułamek sekundy (wybor języka z tego co wyłapałem) a następnie gaśnie. A u Was jest inaczej ? Czy ktoś miał może juz cos podobnego z K100DS ? ..z tego co widze jest jeden serwis Penaxa w Warszawie - może znacie jakieś inne punkty serwisowe - w koncu nie ma nic gorszego jak monopol?
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
To trochę zbyt prozaiczne, ale mojej kasecie zdarza nie chcieć się włączyć bez karty pamięci ;-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
ej, a tak na marginesie: drogie Panie w kolorowych ubrankach w motylki (rączki całuję) i Wy... lenie :mrgreen: , to nie jest wątek na "Korupusy cyfrowe"?
 
Ssimon55  Dołączył: 11 Maj 2009
Moze zamiast nieprzyjemnie sapać pod nosem napisał byś cos konstruktywnego ..
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Ssimon55, nie denerwuj się. Już napisałem, że według mnie to soft a na to Ci nikt nic nie poradzi. ubeuszek, podał drugą możliwą przyczynę, ale bez karty nie włącza się żaden ekran, w tym także info o wersji.
Natomiast gdyby przeniesiono Ci temat do "Korpusów", gdzie zagląda więcej osób, to miałbyś większą szansę na inne propozycje. Więc się nie denerwować proszę ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Ssimon55, nie zakładaj może więcej wątków na ten temat, jeden wystarczy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach