spr
[Usunięty]
co to za obiektyw
witam
na allegro znalazlem takowy obiektyw:
http://allegro.pl/item634...wiatlo_1_3.html
cena jest atrakcyjna dlatego zwrócił moja uwagę.
jednakże nie posiadam żadnych informacji o tym sprzecie.
czy ktos mogł by mnie oswiecic?
jeszcze pozostaje takowa kwestia że jest to obiektyw zmienno ogniskowy manualny a ja widze tam tylko 2 pierscienie regulacyjne( przysłona i bodajże ostrosc)
proszę o objaśnienie.
Pozdrawiam
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
To jest zoom typu "pompka" tzn. ogniskową zmieniasz chwytając za pierścień, którym ustawiasz ostrość i przesuwasz w przód lub w tył w zależności od potrzeby.
Generalnie cuda się zdarzają, ale niekoniecznie może się to trafić w tym przypadku :-) więc na super jakość bym nie liczył. W obiektywach stałoogniskowych można trafić nieznane perełki, w takich popularnych zoom-ach trudniej jest znaleźć coś co Cię pozytywnie zaskoczy.
Jeśli chcesz eksperymentować i cena nie pójdzie w górę powyżej tych 60zł, to możesz spróbować, zrobić zdjęcia i testy dla potomności, najwyżej później odsprzedasz za 40zł jak będzie słaby albo 150zł jak się okaże, że to cacuszko :-)

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zoom typu "pompka"
 
spr
[Usunięty]
aha...to juz wszystko jasne....czyli widze ze beda z tym obiektywem problemy.dzieki za blyskawiczne odpowiedzi
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Dlaczego zaraz problemy? Nie wszystkie zoomy opadają, obiektyw mógł być tak słaby, że był wcale nieużywany i jest w stanie jak nówka :->
Decyzja należy do Ciebie. Ja kiedyś właśnie kupiłem takiego (chyba Vivitara) 28-70mm, żeby zobaczyć czy mi ogniskowe pasują (ale był bez pozycji A), niestety w pełni otwarty był strasznie miękki i miał słaby kontrast, oczywiście pod światło też leżał i kwiczał :-/
Kupiłem na Allegro za 40zł i sprzedałem chyba w podobnej cenie, więc nauka kosztowała mnie 8zł kosztów przesyłki.
Aha, tamten obiektyw miał inne światło, a tego nie znam więc nie można ich złej opinii utożsamiać.
 
spr
[Usunięty]
gebi, nie no jasne,zgadzam sie z Tobą ale widząc po aukcji obiektyw nie cieszy sie zainteresowaniem i kupujac go nawet za te60zł mam90%pewnosci ze bede sie na niego denerwował z powodów wyżej wymienionych przez Ciebie jak również z powodu problemów z idealnym wykadrowaniem/ustawieniem ogniskowej wiec te 60zł można wykorzystać na zakup innego lepszego obiektywu.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Nie ryzykujesz, nie jedziesz :-) To, że nikt nie licytuje, to nie znaczy, że nie kupi w ostatnim momencie.
Jednak moim zdaniem jeśli masz kita, to ten sobie odpuść, a rzeczywiście kup sobie potrzebną Ci stałkę.
Może jednak zgłosi się ktoś, kto ma ten obiektyw i coś o nim napisze?

[ Dodano: 2009-05-19, 11:18 ]
spr napisał/a:
jak również z powodu problemów z idealnym wykadrowaniem/ustawieniem ogniskowej

Potrzebujesz zdjęć robionych dokładnie przy ogniskowej 54mm? Czy zrobionych przy ogniskowej potrzebnej do dobrego kadru? Tego argumentu nie rozumiem.
 
spr
[Usunięty]
potrzebuję dobrego kadru.
a takim obiektywem bede mogł w nieskończoność zmieniac ta ogniskowa i bedzie zbyt dużo w kadrze lub zbyt mało...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
spr napisał/a:
takim obiektywem bede mogł w nieskończoność zmieniac ta ogniskowa i bedzie zbyt dużo w kadrze lub zbyt mało...
Jak każdym zoomem
 
spr
[Usunięty]
no ok moze zle napisalem.ale chodzi o niewygodę używania takowego obiektywu
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
spr, a używałeś :?:
 
spr
[Usunięty]
opiszon, a Ty??
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
spr, używałem
i nie widzę różnic w wygodzie z użytkowaniem obiektywu o pierścieniu ogniskowej obracanym (czyli standardowym teraz)

jest po prostu inaczej, acz tak samo wygodnie

 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
opiszon, jest żonaty i na pewno już używał :mrgreen:

[ Dodano: 2009-05-19, 12:05 ]
opiszon napisał/a:
używałem
A nie mówiłem
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piotr_luk napisał/a:
opiszon, jest żonaty i na pewno już używał :mrgreen:

ale zaznaczam, że zawsze było to "dozwolone użycie" :evilsmile:
 
spr
[Usunięty]
ok a powiedzcie mi Panowie czy warto kupic takowy obiektyw(ten podany w linku allegro) czy moze dołożyć pieniążki i kupic lepszy manual?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
spr napisał/a:
potrzebuję dobrego kadru.
a takim obiektywem bede mogł w nieskończoność zmieniac ta ogniskowa i bedzie zbyt dużo w kadrze lub zbyt mało...

To może szukasz obiektywu Dual Focus? Niby coś jak zoom, ale już tej dowolności nie masz (w tym wypadku wybierasz ogniskową 85mm albo 135mm:

http://homepage3.nifty.co...gor85.135mm.htm
 
spr
[Usunięty]
nie nie...szukam uniwersalnego zooma ogniskowa najlepiej 30-80
chodzi mi o zastapienie tym zoomem obiektywu 30mm i 50mm.
przecież na każdy wypad nie bede zabierać ze sobą tyle sprzetu.chce zabrać zparat z 1 uniwersalnym obiektywem i cieszyc sie milo spedzonym czasem a nie co chwile zmieniac obiektyw by strzelic jakas fotke
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
spr, jakoś nie widzę sensu kupowania (chyba, że nie masz kita, albo chcesz drugi obiektyw do analoga)

[ Dodano: 2009-05-19, 12:47 ]
spr napisał/a:
chodzi mi o zastapienie tym zoomem obiektywu 30mm i 50mm.
takie ogniskowe możesz sobie ustawić na kicie
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
spr napisał/a:
chodzi mi o zastapienie tym zoomem obiektywu 30mm i 50mm

Nie masz tych stałek czy boisz się, że są łącznie cięższe niż taki zoom czy może boisz się, że jak jedną będziesz używał to drugą zgubisz?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach