Silent  Dołączył: 21 Wrz 2008
  Tokina AT-X 150-500 f5,6
Tokina AT-X 150-500 f5,6
Kup teraz! 950zł
http://www.allegro.pl/ite...00_5_6_m42.html

Obiektyw manualny, gwint M42, stałe światło, zoom i ostrość w jednym pierścieniu, ciekawa propozycja ale warta tej ceny? Kupić? Nie kupić? szukam własnie czegoś takiego do K10D i czasem do P30. Co sądzicie?

Takie fotki znalazłem w sieci:

 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Na spacer tego raczej zabrać nie można... no chyba, że bardzo krótki (do samochodu :mrgreen: ). Chociaż wiadomo - nie o to chodzi. Znając życie, na dłuższym końcu mydli jak jasna cholera, a i z aberracjami będzie miało problemy, bo kiedyś tam się za wiele szkład ED nie wsadzało. Nie wiem, mnie by było szkoda władować w to tyle pieniędzy. Przy tych gabarytach to na prawdę dziwna zabawka się robi.
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
Silent napisał/a:
Co sądzicie?

- nie podoba mi sie przerobka bagnetu na gwint (przejsciowka z obiektywem >2kg w pentaxie so imho nie jest fajna sprawa) - ciekawe jaki byl oryginalny bagnet
- jesli wierzyc temu:
http://www.flickr.com/pho...opan/275851342/
to jest to bestia -filtr 95mm, >30cm dlugosci, >2kg dla kogos, kto naprawde czuje temat typu ptaki itp. statyw, czatownia i moze byc niezle
- 150-500/5.6 to naprawde fajna kombinacja nawet przy wyzej wspomnianych parametrach dla tragarza (jesli potrzebne jest 400-500mm to nawet kombinujac z wielokrotnie drozszymi i ciezszymi 300/2.8+tc moze nie byc duzo lepiej)
-
dilbert napisał/a:
Nie wiem, mnie by było szkoda władować w to tyle pieniędzy.

- a jest konkurencja w takiej cenie? stale falcony? (zobacz ich ostrosc i niebieskie obwodki). teraz sie nie sprzedal, moze bedzie tanszy;]
pozdrawiam
kp

[ Dodano: 2009-05-23, 05:36 ]
jeszcze cos znalazlem:
http://www.flickr.com/pho...okina150500f56/
 

Silent  Dołączył: 21 Wrz 2008
Sprzedawca napisał mi w mailu że mocowanie sam przerabiał, poprzednio był bagnet Canon FD. Cytat sprzedawcy z maila:
- "mam 70-200 f4 L canona, i L jest co prawda ciut lepsza w centrum ale brzegi ma kiepskie. a tokina jest dibra w całym zakresie"
Co do ceny to tak do 1tys zł nic lepszego jeszcze nie znalazłem. Najbardziej podoba mi się zoomowanie i ostrzenie w jednym pierścieniu, nawet dzisiaj rano by mi się bardzo przydał taki obiektyw. Godzina 5:30 nad Sanem, robiłem fotki wedkarzom, 5m przede mną wyszedł z traw koziołek. Wykadrowałem ale AF raz mi ostrość ustawiał na jakąs gałąź, raz na drzewo w tle, raz na wysokie trawska, przełączyłem na MF ułamek sekundy i pstryk! Tą tokiną pewnie szybciej zreobiłbym to zdjęcie niż Sigmą 70-300 DG.

A tu znalezione w sieci, dane techniczne, nawet wartości MTF dla poszczególnych ogniskowych itp.
http://www.photodo.com/product_494.html
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Na szczęście wybór należy do Ciebie, a nie do nas, my możemy wrzucać jedynie nasze przemyślenia ;-) Mnie osobiście ostrzenie i zmiana ogniskowej w jednym pierścieniu nie odpowiadały, widać kwestia gustu. Zastanów się może jeszcze nad konkurencją z Pentaxowej stajni czyli 55-300. Fajny zakres w słusznej cenie. Ale ofcoz może trochę za krótki jak dla Ciebie.
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
Silent napisał/a:
mam 70-200 f4 L canona, i L jest co prawda ciut lepsza w centrum ale brzegi ma kiepskie. a tokina jest dibra w całym zakresie"

chyba troche przesadzil, znam te elke , znalazlem jeszcze jedna wypowiedz ze 400 tokiny jest lepsze o jakiegos manualnego stalego nikona, a przy 500 juz troche mieknie
Silent napisał/a:
Sprzedawca napisał mi w mailu że mocowanie sam przerabiał, poprzednio był bagnet Canon FD.

gdyby na to m42 wkleic na stale przejsciowke na K (nie wyobrazam sobie przejsciowki z blaszka blokujaca przy tak ciezkim szkle), moglo by byc w miare (w takim ukladzie dziala Av z preselekcja przyslony, co moze byc nawet lepsze niz goly oryginalny bagnet K...)
tym bardziej ze konkurencji praktycznie brak. aczkolwiek zanim/jesli kupisz, zastanow sie nad waga i rozmiarami - znam bylego posiadacza tamrona 200-500/5.6 w wersji adaptall (taka kruszyna jak omawiana tokina) ktorego zapal trwal z miesiac, potem przesiadl sie na 300/4 i maskowanie:), zawazyla 'kompaktowosc' sprzetu
pozdrawiam
kp
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
E, tam. Marudzicie jak stare baby. 2 kg w czymś przeszkadza na spacerze? Ja mam 150-500 i waży 1,9kg i robię z nią sporo km. Obiektyw, który dysponuje 500/5,6 jest napewno wart ceny ok. 1000 zł. Wczesniej miałem TOKINE 400/5,6 i byłem bardzo zadowolony. Oczywiście, na pełnej dziurze aberacje były duże ale po przymknięciu do F8 było ok. Ostrośc też była na dobrym poziomie. Myslę, że warto spróbować.
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
3xs napisał/a:
E, tam. Marudzicie jak stare baby. 2 kg w czymś przeszkadza na spacerze?

a co to za spacer z PRL-owska butelka po mleku:P
pozdrawiam
kp
ps. a tak serio: duze, ciezkie szko potrafi zalezc za skore (tez mam pare ciezkich sloikow), przeklinam czasem te gramy i centrymetry (zwlaszcza gdy mam np wziasc statyw i takie cos czesto jedno zostaje w domu)
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
klimecki_ napisał/a:
3xs napisał/a:
E, tam. Marudzicie jak stare baby. 2 kg w czymś przeszkadza na spacerze?

a co to za spacer z PRL-owska butelka po mleku:P
pozdrawiam
kp
ps. a tak serio: duze, ciezkie szko potrafi zalezc za skore (tez mam pare ciezkich sloikow), przeklinam czasem te gramy i centrymetry (zwlaszcza gdy mam np wziasc statyw i takie cos czesto jedno zostaje w domu)


No wiesz, zależy po co się to szkło ciągnie. Jeśli na spacer z dziewczyną do parku to napewno nie jest dobry wybór ale jeżeli polujemy na przedstawicieli fauny to jak najbardziej. Ja tam noszę i nie marudzę. Nie ma długich, jasnych i lekkich szkieł. Oczywiście najlepsze efekty daje zasiadka a wtedy wystarczy dotaszczyć szkło i statyw na miejsce i w ogóle ta masa nie przeszkadza. Niektórzy świetnie sobie radzą z monopodem. Ja tam daję radę z ręki. Jak jest wystarczająco jasno oczywiście ;-) Jak jest ciemniej to monopod albo statyw się przydaje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach