BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
  Kłopot z kartą?
Zrobiłem około 10 fotek i klapa, masz babo placek. Nowa karta KINGSTON 2 GB 50X elite pro i wyskakuje komunikat po uruchomieniu aparatu "błąd karty pamięci". Zrobiłem formatowanie karty i nic :shock: Wkładam do laptpa i też nie odczyta jej XP :shock: Czy karta padła :?: :?: :?:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sam sobie udzieliles chyba odpowiedzi......
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Fafniak, No to ładnie 119,-PLN poszło się paść :?: Dobrze, że mam fakturę :lol:

[ Dodano: 2007-03-06, 07:40 ]
A miała być taka szybka i dobra.... :!:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
a formatowałeś ją w aparacie, czy w kompie? Jeśli w kompie,to spróbuj jeszcze w aparacie i to niekoniecznie swoim. Moja siostra tak miała (co prawda a canonie, ale...) - po sformatowaniu karty w jakimś kompie aparat przestał ją widzieć - pomogło wsadzenie do mojego (w tym wypadku K100D), który ją bez probemu sformatował - odtąd canon znów widzi tamtą kartę... Jeśli nie pomoże, to cóż - trafiłeś na taki egzemplarz. Swoją drogą, Kingstony wcale nie są takie szybkie. Mam parę i poza tym, że działają wcale mnie nie zachwycają w stosunku do osiągów konkurencji. No może tylko to, ze są dość tanie :-?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nawet jezeli udaloby sie ja "odzyskac" - ja bym juz jej niedowierzal.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
cypis, W aparacie. Ja wiem czy takie tanie, spróbuję zrobić to winnym aparacie tak jak radzisz, bo w kompie się nie da nie widzi jej.

[ Dodano: 2007-03-06, 07:54 ]
A jakie są dobre bo nigdy nie pracowałem na kartach SD? Pierwsza i pada nie dało się po testować aparaciku...

[ Dodano: 2007-03-06, 07:55 ]
Fafniak, Pewnie masz rację trzeba ją reklamować.

[ Dodano: 2007-03-06, 08:00 ]
Kupię 1 GB, Czy w K 100D jest informacja wyświetlana ile fotek można jeszcze zrobić :?:

[ Dodano: 2007-03-06, 08:01 ]
Znikam do pracy, miłego dnia, będę popołudniu ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
gucio-59 napisał/a:
Czy w K 100D jest informacja wyświetlana ile fotek można jeszcze zrobić
jest ...

[ Dodano: 2007-03-06, 07:17 ]
gucio-59 napisał/a:
A jakie są dobre bo nigdy nie pracowałem na kartach SD?
Sandisk, Goodram . Tylko uważaj żeby nie kupić podróbki (90% sprzedaży na aukcjach)
 
mango  Dołączył: 15 Lut 2007
Bronekjak można odróżnić podróbę od orginału
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mango, - podawal linki do fot .......
ale czasem na aukcjach ciezko jest to rozpoznac....
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
gucio-59 napisał/a:
cypis, W aparacie. Ja wiem czy takie tanie, spróbuję zrobić to winnym aparacie tak jak radzisz, bo w kompie się nie da nie widzi jej.


życzę powodzenia, ale skoro była formatowana w aparacie to raczej nic już z niej nie będzie... W sumie nie ma co się namyślać, tylko oddawać i żądać nowej - w końcu karty mają swoje (o ile się nie mylę dożywotnie?) gwarancje.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
cypis napisał/a:
Swoją drogą, Kingstony wcale nie są takie szybkie

Fakt. Kumpel używał Kingstona w Canonie i narzekał, że starsznie wolna w porównaniu z innymi kartami.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
ja używam w "kasetce" (zostały mi w spadku po wcześniejszym kompakcie) i potwierdzam: ślimaki. Co ciekawe nie widzę ogromnej różnicy między zwykłymi Kingstonami a Elite Pro x 50, którą też mam. Widziałem w akcji zwykłą jakąś kartę Jessop z Anglii i była szybsza od mojego Kingstona... Co nie znaczy, że wyrzucę Kingstony do kosza. Na moje potrzeby - raczej nie strzelam serii - mogą być, skoro już są. ;-)
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
ja mam elite pro i chwalę sobie ale od niedawna mam rodzimego goodrama którego jeszcze bardziej chwalę - jest skubaniec szybki (oczywiście wersja x100).
 
rwyzga  Dołączył: 02 Sty 2007
Hmm
Kingston ma równie dużo podrabianych sztuk na rynku - niestety. Z moje doświadczenia z tymi kartami wyglądały tak że karta Elite Pro 50x kupiona u znajomego w sklepie (pewne zródło pochodzące od oficjalnego dystrybutora) była szybsza od paru kart oznaczonych nominalnie 60x i 100x ;) - a niby taka sama kupiona przez kolege na Alledrogo byla od niej zdecydowanie wolniejsza (zapisa na poziomie 2MB w porównaniu do 7MB w mojej)...
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Też się tego obawiałem, widząc "osiągi" mojej elite-pro... zakupionej oczywiście wiadomo gdzie :-x
 
danpe_
[Usunięty]
Fafniak napisał/a:
mango, - podawal linki do fot .......
ale czasem na aukcjach ciezko jest to rozpoznac....


Możesz napisać gdzie tego szukać na naszym forum? albo jaki temat to był? Bo nie wiem gdzie szukac.
U mnie ciężko o inne karty niż kingstona a chciałbym goodrama kupić, także będę chciał przez neta.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
danpe_ napisał/a:
Możesz napisać gdzie tego szukać na naszym forum? albo jaki temat to był? Bo nie wiem gdzie szukac.
Może o to chodzi
link
Ale osobiście uważam Goodrama za dobry wybór. W dodatku jest tania. Kupowałem tutaj
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Bronek, Dzięki, kupiłem w sklepie...
cypis, Tak też zrobię i oddam w sklepie tylko muszę być w Rzeszowie. Co by było gdybym miał z 500 fotek :roll: :!: Pierwsze pstryknięci i pada, a negatyw nigdy mi nie padł. Tyle się wzbraniałem od cyfry i na początek dostałem kosza. Trzeba mieć przy sobie zawsze analogowy aparat...
Wszystkim bardzo dziękuję za pomocne informacjie ;-)
 
danpe_
[Usunięty]
A gdzie kupowałeś w Rzeszowie i ile zabuliłeś?
Jak cena atrakcyjna może bym się skusił, wszak codziennie w Rzeszowie jestem, a w razie reklamacji zawsze lepiej IMO osobiście sprawie załatwić niż bawić się w wysyłkę.
 

Gall_Anonimowy  Dołączył: 04 Lis 2006
Goodram to polska marka oparta chyba na podzespołach Samsunga, wydajna ale czy niezawodna - hmm, wolałbym się nie wypowiadać na ten temat. Z Kingstonem jest tak że sypie się seriami, przez długi czas nic negatywnego się nie dzieje aż nagle fala reklamacji (dlatego tej marki raczej nie ma w Saturnie i Media Markcie). Kiedyś na Canon Board zrobili ankietę na temat Kingstona i okazało sie że co dziesiąty użytkownik kart tego producenta miał z nimi poważny problem. Dziwię się że kupując lustrzankę za parę tysi nie checie się zabezpieczyć pewną kartą a przecież ich wybór jest duży. Tydzień temu w SanDisku nastąpiło tąpnięcie cenowe o 40% w dół, Toshiba ma śmiesznie tanie szybkie karty SD HS 1 i 2GB z prędkością x133 i chyba najtańsze na rynku karty SDHC 4GB, nie dawno Lexar wrócił do gry z tanią kartą SD 2GB (w Media do nabycia za 99 zł). Wiem że wielu z Was używających Kingstona (sam mam taką kartę), Preteca czy Goodrama może się oburzyć ale powiem że jadąc na wczasy czy ważną sesję zdjęciową nigdy nie zabiorę ze sobą taniej karty. Warto tak ryzykować ? Dla 20 zł polskich ??

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach