dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Autofokus pentax'a szybki
Autofokus u pentax'a wcale nie musi być taki powolny.
Dziś jak i parę razy wcześniej przetestowałam AF.C (continiues (i tu nie wiem czy nie poknociłem) zamiast AF.S - single).
Aparat praktycznie się nie zastanawia, można walić serią, efekty całkiem zadowalające.









Czy w innych systemach też jest wybór trybu AF C i S?

A na koniec ciężkie warunki, ISO200, f/4, T 1/20, nie jestem pewny czy wtedy już SR włączyłem.



Jak dla mnie kit daje radę.

 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
dybon napisał/a:
kit daje radę

toć ba, obawiam sie jednak, ze wieczni malkontenci pozostana nieprzekonani...
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
No cóż można powiedzieć? Może: "idź i więcej nie grzesz".
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
gdzieś mam taką fotkę która strzeliłem mojej siostrzenicy jak robiła salto - złapałem ja dokładnie do góry nogami ;)

jak znajdę to wystawię...
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
No może demonem prędkości to ten nasz AF nie jest ale coś się da zrobić. Na przykład:







K200D + S 1500-500
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
3xs napisał/a:
K200D + S 1500-500

To musi być kawał szkła do noszenia :-P

Ps. To była sugestia żebyś poprawił 1500 na 150mm :-)

 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
gebi napisał/a:
3xs napisał/a:
K200D + S 1500-500

To musi być kawał szkła do noszenia :-P



E, tam puszka + szkło niecałe 3 kilo, piórko po prostu
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
dybon, powiedz lepiej jaką przysłonę miałeś ustawioną. Bo w słońcu na F8 to generalnie nie ma kłopotów z AF. Kilka metrów w jedną, kilka metrów w drugą nie robi wtedy różnicy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
LDevil napisał/a:
dybon, powiedz lepiej jaką przysłonę miałeś ustawioną. Bo w słońcu na F8 to generalnie nie ma kłopotów z AF.
Przecież przysłona ustawiona na korpusie nie ma wpływu na AF (AF działa na pełnym otworze, w tym przypadku w zakresie 3.5-5.6).

Dybon, nie chcę tu deprecjonować AF-C, ale spróbuj go przy większej dziurze. Patrząc na Twoje zdjęcia, mam wrażenie, że po prostu wszystko zmieściło się w GO.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
spróbuj go przy większej dziurze
I w słabszym świetle.... Cień już robi problemy, nie mówiąc o cimnych wnętrzach...
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
mcgyver napisał/a:
Cień już robi problemy, nie mówiąc o cimnych wnętrzach...

Ostatnio AF w mojej kasetce poddał się i w cieniu nie chciał ustawić ostrości na asfalcie... lub robił FF/BF, zdarzało też się trafić, ale to chyba był łut szczęścia...
Ciekawe, co by powiedział K20D w takich warunkach...
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Przecież przysłona ustawiona na korpusie nie ma wpływu na AF (AF działa na pełnym otworze, w tym przypadku w zakresie 3.5-5.6).
Jak nie ma...
Jarek Dabrowski napisał/a:
Dybon, nie chcę tu deprecjonować AF-C, ale spróbuj go przy większej dziurze. Patrząc na Twoje zdjęcia, mam wrażenie, że po prostu wszystko zmieściło się w GO.
... jak ma :)
Poprzednio taki za duży skrót myślowy mi wyszedł.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
dybon,
gdybym był złośliwy , tak bym skomentował:

pawgra napisał/a:
gdzieś mam taką fotkę która strzeliłem mojej siostrzenicy jak robiła salto

;) ale nie jestem :mrgreen:

dybon napisał/a:
A na koniec ciężkie warunki, ISO200, f/4, T 1/20

to sa "ciężkie" warunki? chyba zart ;)

ostatnio fotki robilem iso400, f2.8 i czasy 1/40-1/60 ok 100-135mm, i to tez nie nazwałbym ze ciezkie warunki ;) i AF nie łapał , tylko 30% trafil.
Szybkosc, taka sobie, co innego jak uzywa sie szerszego ob. np 17-50mm.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
a nie mowilem?...
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
tatsuo_ki,
i co z tego, ja nie wmawiam/przekonuje komus/kogos ze AF wolny/szybki (skreslic odpowiednie)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
vertiico napisał/a:
i co z tego

ano nic, czerpie jedynie sadystyczna przyjemnosc z faktu, iz ludzkie reakcje sa dla mnie tak oczywiste...
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
nic nowego ;)
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Czy ktoś ma jako takie pojęcie, kiedy możemy spodziewać się pierwszych testów/recenzji aparatu w wersji produkcyjnej?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
tatsuo_ki napisał/a:
dybon napisał/a:
kit daje radę

toć ba, obawiam sie jednak, ze wieczni malkontenci pozostana nieprzekonani...
Generalnie ciężko kogoś obeznanego w temacie działania AF przekonać zdjęciami zrobionymi w pełnym słońcu z głębią ostrości na kilka metrów.
 

frisky  Dołączył: 04 Gru 2007
A ja zaciekawiony kiedyś postem z pentaxforums chyba, ustawiłem ostrzenie na AF-C i przestawiłem je z migawki na przycisk AF (K20D). Ktoś tam tłumaczył, że na AF-C ostrzy szybciej bo nie sprawdza podwójnie a myli się mało.

I od tamtej pory przestałem narzekać na szybkość ostrzenia nawet w gorszych warunkach. Polecam.

PS. No i akku musi być podładowany, bo jak nie jest, to lepiej ostrzyć ręcznie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach