Sabiego  Dołączył: 19 Gru 2008
karta graficzna do ~200zł
Cześć

Jaka jest najlepsza karta graficzna z HD pod AGP do ok 200zł ?
Ja się zastanawiam nad Radeonem HD3450 512MB.


Pozdrawiam

PS. ma ktoś może wynalezek w tym stylu ?

 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Wez tylko i wylacznie cos na ddr3. No i lepiej by bylo, jakby jednak w gre wchodzilo x16.
 
Sabiego  Dołączył: 19 Gru 2008
Przemekbelch napisał/a:
Wez tylko i wylacznie cos na ddr3. No i lepiej by bylo, jakby jednak w gre wchodzilo x16.

do 200zł to znalazłem jedynie używkę, ale raz już używaną grafikę kupiłem (sypie artefaktami i dlatego muszę kupić nową) i teraz się boję
EAX 850 XT 256MB
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
pierwsza karta ma Szerokość magistrali pamięci 64 bitów , jeżeli chodzi o wydajnośc do gier to minium 128 bitów , natomiast jeżeli chodzi o obróbkę zdjęć to nie mogę narazie nic podpowiedzieć
PS , ta druga używana jak dla mnie jest full wypas , na minimalnych wymaganiach najnowsze diablo może pójdzie :D
 
Sabiego  Dołączył: 19 Gru 2008
nie zwróciłem na to uwagi, to mój 9800Pro ma 256bitów....
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Sabiego, kup dobrze używke. Ja kupilem juz 3 uzywki w ostatnim czasie i wszystkie sa oki. Trzeba kupowac o rozsądnych sprzedawcow a najlepiej z mozliwoscia zwrotu ;)

Ddr3 to naprawde podstawa, takie moje zdanie.
 
Sabiego  Dołączył: 19 Gru 2008
Przemekbelch napisał/a:
Sabiego, kup dobrze używke. Ja kupilem juz 3 uzywki w ostatnim czasie i wszystkie sa oki. Trzeba kupowac o rozsądnych sprzedawcow a najlepiej z mozliwoscia zwrotu ;)

Ddr3 to naprawde podstawa, takie moje zdanie.

tylko po czym poznać rozsądnego sprzedawcę ?
 
ramcin  Dołączył: 24 Paź 2007
Jak byś był zainteresowany to mogę za 200zł sprzedać Geforca 7600GS 128 Mb DDR3 RAM 1.4ns 128bit Zalman Edition, oczywiście na AGP.
Karta cicha, wydajna, stabilna.
tutaj opis mniejwięcej tego modelu recenzja
 
Sabiego  Dołączył: 19 Gru 2008
ma sprzętowe wsparcie HD ?
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
pozwolę sobie wrzucić trzy grosze:

Cytat
Wez tylko i wylacznie cos na ddr3. No i lepiej by bylo, jakby jednak w gre wchodzilo x16.

lepiej nie bierz x16 bo to juz PCIEx...

Cytat
ak byś był zainteresowany to mogę za 200zł sprzedać Geforca 7600GS 128 Mb DDR3 RAM 1.4ns 128bit Zalman Edition,

Mam, fajny sprzęcik, odpowiada prawie osiągnięciom GT (jest fabrycznie kręcona, do tego wydajne i ciche chłodzenie).


Cytat
ma sprzętowe wsparcie HD ?

że what? po tym pytaniu zastanawiam się czy mam wiedzę w tym zakresie... Co ma oznaczać Twoje pytanie?

Zabrakło istotnej informacji:
Jaką masz platformę... Bo jeśli chcesz wsadzić wypasioną kartę do jednordzeniowca, to pozbieraj dalej pieniądze...

Więcej info zapodaj
 
Sabiego  Dołączył: 19 Gru 2008
wgrałem omegę, skręciłem taktowania i póki co już nic złego się nie dzieje, więc nie potrzebuję już nowej karty :mrgreen:
ogólnie to ja nie potrzebowałem jakiejś super karty do gier, bo ja na komputerze nie gram, wystarczyłoby, żeby wszystko sprawnie chodziło i dało się komfortowo oglądać filmy FullHD
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
HD ogranicza się do prezentowania wysokiej rozdzielczości - większość kart graficznych, nawet słabych, ma to w standardzie. więc pytanie: czy potrzebujesz specjalnego gniazda HDMI na karcie czy wystarczy jak sobie podepniesz kablem DVI==>HDMI pod co tam chcesz... Rozważałem również, że może chodzi tobie o sprzętowe wsparcie dekodowania obrazu które ma nVidia.
Jeśli szukasz karty na AGP zakładam że masz słaby sprzęt. Pamiętaj, ze superwydajna karta po pierwsze potrzebuje równie wydajnego zasilacza (obsługujące 500W w stresie stało się normą, a po mału już nie wystarcza (SLI i odpowiedniki). Po drugie SUperwydajna karta nie spowoduje że gry będą szybciej obsługiwane przez procek - do tych które zostały wymienione dwa rdzenie są konieczne.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Odgrzeje. Co prawda mam troche inne wymagania, bo poszukuje czegos na PCX, ale zakres cenowy podobny. Moze byc uzywka.

Nie znam sie zupelnie na tym, a potrzebuje czegos, zeby synowi FIFA 12 sie nie ciela i mogl spokojnie uzywac w miare niewymagajacych, jednak dosc wspolczysnuch gier, typu symulator tramwaju w San Francisco. W skrocie bez wielkiego szalu, ale jednak sporo lepiej niz jest teraz z GeForcem 6100

Jesli to ma znacznie, to plyta socket AM2, procesor AMD ATHLON 64 X2 4000+ czyli 2x2,1 GHz, RAM 4 GB DDR2 800 MHz, zasilacz Chieftec 450 W. Co byscie polecili? 100-200 zl i najlepiej zeby za bardzo nie halasowala.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja do podobnego zestawu (tyle że procek szybszy, bo AMD X2 4850e - 2x2.5GHz) miałem swego czasu Radeona HD4850 (dziwna zbieżność numerów, c'nie ;-) ) i dało się bezproblemowo pociupać
cena za używany powinna się zmieścić w widłach

wiadomo że szału nie będzie
aha, tyle że ja zazwyczaj w rozdzielczości 1024x786 - jak masz monitor bardziej w stylu fullhd to może być problem

[ Dodano: 2012-10-12, 10:54 ]
dzerry napisał/a:
zeby za bardzo nie halasowala.

stockowa karta trochę hałasuje, ale można do niej wgrać firmware, który znacząco obniża taktowanie w idlu/trybie 2d, dzięki czemu podczas normalnej pracy jest cicho i ekonomicznie, zaś podczas wymagającej gry jest głośniej i mniej ekonomicznie

ważne żeby miał duży wentylator, to będzie trochę ciszej
ja miałem Asusa z chłodzeniem Glaciator
o takie coś
http://allegro.pl/radeon-...2694812083.html
ona jest fabrycznie podkręcona (ale tylko troszeczkę ;-) )
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
opiszon napisał/a:
aha, tyle że ja zazwyczaj w rozdzielczości 1024x786 - jak masz monitor bardziej w stylu fullhd to może być problem
W tej chwili mam wlasnie tyle. W zasadzie przymierzam sie wiekszego monitora, ale to bedzie jakis najpewniej polizingowy dell, nie wiecej niz 1600x1200.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
imho powinno być ok, zawsze można jakieś eyecandy (typu mocny AA) wyłączyć

widzę że twój sprzęt ma wiele wspólnego z moim sprzetem ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Jesli znajdziesz, to polecam HD4770 - wyraznie ciszej i chlodniej niz 4850, a tylko minimalnie wolniej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach