shila13  Dołączyła: 06 Kwi 2009
  [K20D] a jednak popsuty k20d???
Witam, wszystkich i bardzo proszę o pomoc... A właściwie o poradę co mam zrobić z popsutym k20d. Kupiłam aparat jakiś czas temu (Dodać muszę jeszcze że jestem amatorem jeśli chodzi o fotografię) pełna zapału zabrałam się do poznawania swojego świeżego zakupu. Niby wszystko w porządku...ale niestety za którymś razem kiedy chciałam zrobić zdjęcie, aparat się "zawiesił". Nie mogłam zrobić zdjęcia, nie reagował na żaden przycisk, na wyłączenie również nie. Jedynie wyjęcie baterii i włożenie jej z powrotem pozwalało na kontynuację fotografowania;zapisywały się na karcie zamiast zrobionych zdjęć kolorowe poprzeczne paski- dotyczy to tych zdjęć kiedy aparat się zawieszał. Problem ten zaczął się nagminnie powtarzać, więc oddałam aparat na gwarancję,"naprawili", oddali i stwierdzili że to wina zasilania. Odebrałam aparat i niestety po dwóch dniach użytkowania problem się powtórzył. Oddałam jeszcze raz do sklepu, po 3 tygodniach aparat był do odebraniach okazało się że serwis nie stwierdził żadnego problemu tym razem i nie uwzględnił towaru do naprawy twierdząc że jest wszystko w porządku. Faktycznie aparat działał na miejscu, odebrałam więc go i wróciłam do domu. A w domu myślałam że dostanę szału, aparat kolejny raz się zawiesił... Proszę o pomoc nie wiem co się dzieję z moim aparatem, a teraz nie wiem gdzie mam się z tym zgłosić, jeszcze raz do serwisu, czy do rzecznika praw konsumenta? Dodam jeszcze,że nie umiem wywołać specjalnie tego problemu, po prosu nie wiem w jakich okolicznościach się to dzieję i co wpływa na ten stan...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
shila13, sprobowalas uzyc innej karty pamieci?
 
shila13  Dołączyła: 06 Kwi 2009
nie, nie próbowałam

[ Dodano: 2009-06-08, 22:11 ]
karta może wpływać na ten stan?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
shila13 napisał/a:
karta może wpływać na ten stan?

Może i często tak się dzieje.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A jakiej uzywasz?

Wg mnie mozna sprobowac wymienic na inna, aby wyeliminowac ten czynnik.
 
shila13  Dołączyła: 06 Kwi 2009
moja to SanDisk Extreme III, a jaka była by odpowiednia?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
shila13, Twoja jest odpowiednia, ale może być uszkodzona.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
shila13, napisz z kąd jesteś, to możliwe że znajdzie się ktoś, kto porzyczy Ci swoją kartę do testów, albo akumulator, bądź obiektyw (ale raczej mało prawdopodobne, żeby to on powodował problemy Twojego aparatu).
 
shila13  Dołączyła: 06 Kwi 2009
Witam ponownie. Niestety problem nadal istnieję, zmieniłam kartę i nic się nie zmieniło... Może jest jeszcze inna alternatywa?
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
shila13 napisał/a:
Witam ponownie. Niestety problem nadal istnieję, zmieniłam kartę i nic się nie zmieniło... Może jest jeszcze inna alternatywa?

Nie tak dawno był post o tym, ze koledze padły zdaje sie dwie Extreme z rzędu, dopiero trzecia chodziła dobrze. Gdzie kupowałaś? Trafiają się podróbki, albo niedoróbki.
 

lukaszwojcik  Dołączył: 22 Maj 2009
a dzieje się tak zawsze czy przy słabym aku ? może spróbuj zmienić też akumulator
 
shila13  Dołączyła: 06 Kwi 2009
JA SWOJA KARTE KUPILAM W EURO, A DRUGA W SKLEPIE FOTOGRAFICZNYM. PROBLEM WYSTEPUJE JEDNAK NADAL. CO DO AKU- CZY JEST NAŁADOWANY CZY DO POLOWY NALADOWANY TO APARAT SIE ZAWIESZA. ALE SPRZET JEST NA GWARANCJI WIEC SERWIS POWINIEN CHYBA PROBLEM ROZWIAZAC A NIE WCISKAC MI KIT, ZE APARAT JEST SPRAWNY. I CO DALEJ MAM ZROBIC, ATAKOWAC KOLEJNY RAZ SERWIS?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
shila13, jak napiszesz małymi też odczytamy ale nie będzie nas razić.

Trzeba cisnąć serwis do skutku. Aparat ma działać a nie udawać, że działa.
 
shila13  Dołączyła: 06 Kwi 2009
zdjecia wygladaja tak jak te w linku tylko kolory tla sie zmieniaja,zolty, zielony,czerony itd.
http://s5.zapodaj.net/20996098.jpg.html
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
A oddałaś aparat w "zawieszonym" stanie ? Jeżeli tak, to poproś sprzedawcę żeby przy tobie spróbował bez wyciągania baterii włączyć go i wyłączyć, jeżeli się nie da to niech Ci napisze na kartce w jakim stanie oddajesz aparat i się podpisze.
 
Gandalf  Dołączył: 18 Wrz 2008
dr_Fell dobrze mówi. shila13, jeśli masz czym to warto nagrać film z pokazaniem awarii. Najlepiej jeśli to się będzie działo co chwile. Wypalić to potem na płytę i wysłać do serwisu z aparatem. Zrobiłem tak podczas któregoś razu ze zwrotem komórki i zaskutkowało.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Ciśnij serwis, może da się wymienić aparat na inny egzemplarz? Mnie się to udało.
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
shila13 napisał/a:
Witam ponownie. Niestety problem nadal istnieję, zmieniłam kartę i nic się nie zmieniło... Może jest jeszcze inna alternatywa?
To nie wina, ani karty, ani baterii. Ten typ tak ma i w moim jest tak samo wyciąganie baterii pomaga. K20 na popych :-(

[ Dodano: 2009-06-13, 00:10 ]
shila13 napisał/a:
Może jest jeszcze inna alternatywa?
Zmiana systemu?
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
dyptam, mysle ze popadasz w skrajnosc... zmiana systemu? lekka przesada. jak widac "AZ" dwa K20D maja na forum taka przypadlosc(o wiekszej liczbie przypadkow poki co nie slychac), wiec nie stwierdzaj ze "ten typ tak ma". trzeba walic do serwisu jak dlugo sie da i tak jak mowili poprzednicy, wystarczy "udokumentowac" w jakis sposob awarie. no chyba ze wolisz robic tak jak dyptam, czego nie polecam.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dyptam napisał/a:

To nie wina, ani karty, ani baterii. Ten typ tak ma i w moim jest tak samo wyciąganie baterii pomaga. K20 na popych

Że w Twoim jest tak samo, nie oznacza, że "ten typ tak ma". Masa osób ma k20 i nie słyszałem o jakiś szczególnych problemach tego rodzaju. Może była jakaś felerna partia, nie wiadomo. Aparat kwalifikuje się do naprawy / wymiany i koniec.
dyptam napisał/a:

Zmiana systemu?

Jesteś pewien, że ta odpowiedź wnosi coś konstruktywnego do tego wątku?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach