sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sigma 18-250 - z optyczna stabilizacja dla Pentaxa...
Moze i szklo nie jest czyms nadzwyczajnym, ale jak sie okazuje z optyczna stabilziacja dla Pentaxa - i to chyba jest chyba nowum w naszym systemie :-)
http://www.dpreview.com/n...061804sigma.asp
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Re: Sigma 18-250 - z optyczna stabilizacja dla Pentaxa...
sylwiusz napisał/a:
Moze i szklo nie jest czyms nadzwyczajnym, ale jak sie okazuje z optyczna stabilziacja dla Pentaxa - i to chyba jest chyba nowum w naszym systemie :-)
http://www.dpreview.com/n...061804sigma.asp

No i ma HSM :-) Piszą, że:
Cytat
already won two international awards including the 2009 TIPA Best Entry Level Lens award
Czyli szkło zdobyło już dwie międzynarodowe nagrody, w tym "2009 TIPA Best Entry Level Lens". Ciekawe czy będzie lepiej stabilizować od SR w korpusie?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Kieszeń - tak.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
sylwiusz napisał/a:
i to chyba jest chyba nowum w naszym systemie


Nowum jest bardzo dobre, bo powyżej 135mm ciężko już kadrować bez optycznej. Taką stabilizację powinny mieć wszystkie długoogniskowe stałki i zumy w opcji, jak teraz jest do Canona czy Nikona.

[ Dodano: 2009-06-19, 08:21 ]
This lens has only been available in Sigma, Canon and Nikon fit for two months and has already won two international awards including the 2009 TIPA Best Entry Level Lens award.

A mi się wydawało, że nagrody zebrał Tamron 18-250 :-/
Juz głupieję. Nagradzają wszystko jak leci :-x
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
powyżej 135mm ciężko już kadrować bez optycznej


Przy delirium tremens trzeciego stopnia owszem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pawelek-79 napisał/a:
powyżej 135mm ciężko już kadrować bez optycznej

uff, całe szczęście że nie mam szkieł w zakresie (136, ∞) bo inaczej jeszcze bym zaczął sprawdzać ;-)

[ Dodano: 2009-06-19, 08:36 ]
alkos napisał/a:
Przy delirium tremens trzeciego stopnia owszem.

albo przy zespole wibracyjnym

pamiętam jak brat wracał z tygodniowych praktyk w lesie (obsługa pilarki - część nauki w T. Leśnym), to zawsze przez jakiś czas nie mógł szklanki prosto utrzymać i mu woda chlupotała :-P
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Matko, a jaka cena na poczatek za s00per-z00m...
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
pawelek-79 napisał/a:
powyżej 135mm ciężko już kadrować bez optycznej.


:-D :-D Czyli, że jak na 320mm udało mi się wykadrować tak jak chciałem to mogę mówić do siebie miszczu? :-D :-D :-P
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
matth, witaj w klubie, jest nas wielu ;-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
alkos napisał/a:
Przy delirium tremens trzeciego stopnia owszem.


Może przesadziłem. Ale już od 200mm na APS-C robi się coraz ciężej, chociaż i na 300mm sobie jakoś radzę bez jakiejkolwiek stabilizacji, to jednak dużo przyjemniej się kadruje, jak obraz w wizjerze jest stabilizowany.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
pawelek-79 napisał/a:
Nowum jest bardzo dobre, bo powyżej 135mm ciężko już kadrować bez optycznej.

To okazuje się, że też mam stalowe ręce :mrgreen: pawelek-79 a może zapomniałeś włączyć w swojej puszcze SR-a (jeśli używasz Pentaksa oczywiście) ? ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
andrusz, tu nie chodzi o skuteczność działania stabilizacji, tylko o to, że w stabilizowanych obiektywach, widać efekt stabilizacji już w wizjerze, czyli obraz "zastyga" ci już podczas kadrowania
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
opiszon napisał/a:
andrusz, tu nie chodzi o skuteczność działania stabilizacji, tylko o to, że w stabilizowanych obiektywach, widać efekt stabilizacji już w wizjerze, czyli obraz "zastyga" ci już podczas kadrowania

Aaa... o to chodzi koledze. Ale aż takie wstrząsy, że nie dało się kadrować, to miałem tylko po kilku głębszych ;-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
andrusz napisał/a:
po kilku głębszych


Po kilku głębszych to właśnie te drgania wygasają, a obraz pływa, jakby była włączona stabilizacja w szkle :-P

A po kilku głębszych i 12 godzinach od ostatniego to faktycznie, niektórym ręce mocno drżą :mrgreen:

Jak już mówiłem - z tą 135mm trochę przesadziłem, ale od 200mm już widać sporą różnicę, jak dla mnie - obraz jest stabilniejszy, łatwiej kadrować, łatwiej ostrzyć, bo punkt na który się ostrzy nie ucieka co chwila z pola czujnika AF.
 
Olleo  Dołączył: 27 Cze 2009
Witam,

czy ktos wie, jakie sa spodziewane ceny z mocowaniem Pentaxa? Do Nikona i Canona kosztuja niewiele wiecej od Tamrona 18-250, a ten stabilizacji, ni silnika nie posiada. Ciekaw jestem, jak z porownaniem jakosci, bo szukam takiego spacerzooma, ale aberracja Tamrona nie zachwyca.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Olleo, spodziewam się, że będą droższe od wersji do Canona i Nikona. Nie ma to oczywiście nic wspólnego z kosztami wytworzenia, a marketingiem. Canony i Nikony nie mają wbudowanej stabilizacji i wszystkie długie i szczególnie ciemne zoomy traciły w stosunku do Sony, Pentaksa i Olympusa. Natomiast u tych 3 producentów obiektyw ze stabilizacją będzie miła opcją, więc na pewno będzie droższy co najmniej o 2-3 stówy. W końcu ktoś musi sfinansować "straty" firm, które robią wersje ze stabilizacją do Canona i Nikona w cenie zwykłych obiektywów :-P
 
Olleo  Dołączył: 27 Cze 2009
Czyli wlasciwie Tamron 18-250 wciaz pozostaje jedyna opcja na spacerzooma? Tylko skad go wziac w cenie sprzed pol roku? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach