baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
  Zmarnowa reala 100
Cześć,

to było co prawda dwa lata temu, ale wracam do tego, bo problem wciąż mnie nurtuje. Krótko: byłem na wakacjach z zapasem reali i zwykłej superii 100. Robiłem zdjęcia najpierw na realach, potem na superiach. Po powrocie z wakacji dałem negatywy do labu. Przy odbiorze taki numer:






no draka straszna, i to tylko z realii, ale też nie wszystkich, tylko jakichś 4 sztuk z 6. To była 2 tygodniowa wędrówka, i negatywy były w plecaku. I nie wiem, laboludek mówił że to przez to, ale przecież reszta negatywów była traktowana tak samo i nic im nie jest. Zepsute negatywy są strasznie zafarbione , zfioletowiałe, masakra. Odkryłem jeszcze jedną rzecz: Wszystkie zrypane negatywy robione są jednego dnia, reszta dnia następnego.

Czyja to wina? Nieświeżej chemii czy mojego noszenia w plecaku?

Żyć mi to nie daje, obroniłem się jakoś obróbką i konwersją do bw, ale niesmak pozostał. Przez rok nie tknąłem analoga.

Macie pomysł kto zawinił? Reszta filmów wyszła pięknie.
 

kapsel  Dołączył: 13 Lis 2008
a co było w tym plecaku? spirytus czy co? odparowało, weszło w kasetke z filmem i wyżarło (dobra.sam w to nie wierzę :D)
przez jakiś rentgen w muzeumie może były przenoszone czy wykrywacz metali?
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
Żadnych rentgenów. Chyba że w zamkach jury są jakieś a ja nie wiem? ;-)

Tylko przyroda, żadnych pomieszczeń, spanie w namiotach. Zero spirytusu, w plecaku żadnych płynów.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Sam napisałeś sobie odpowiedź na pytanie :
baqers napisał/a:
Odkryłem jeszcze jedną rzecz: Wszystkie zrypane negatywy robione są jednego dnia, reszta dnia następnego.

To jest w 99% powód tych "artystycznych" efektów.
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
2 tygodnie chodziłem wściekły po tych efektach. i rok traumy.

[ Dodano: 2009-06-19, 22:32 ]
ale to dziwne, bo nigdy nie miałem z tym labem ani wcześniej, ani później takiej wpadki.
 
don_ortalion  Dołączył: 05 Gru 2008
Może laboludek wywołał negatyw w chemii do slajdów? :P
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
UUUłaaaa :shock: ale im się upiekło, szkoda że to 2 lata temu było, bo ja bym nie popuścił.

Sam zaczynam przygodę z diapozytywami, prawie zdecydowałem się na Fuji Sensia 100, ale jeszcze się wstrzymam, bo czekam na opinie o Agfa CTX Precisia 100.
Natomiast po tym co zobaczyłem w tym wątku wiem jedno, że jednak wole dopłacić i wysłać do:
http://www.allegro.pl/ite...magajacych.html

baqers a co byś zrobił gdyby na tych zniszczonych diopozytywach były takie kadry:





 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
M.W, no właśnie było kilka świetnych, nie do powtórzenia kadrów... :evil:
Przy okazji, dobre zdjęcia!
co zrobić, są w wb, i to z charakterystycznym "ziarenkiem". Teraz wołam na szczęście, w innym labie we Wrocławiu, gdzie są rzeczywiście laboludki z prawdziwego zdarzenia.

don_ortalion, oni nie wołają E6

Uważajcie...
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
M.W napisał/a:

Natomiast po tym co zobaczyłem w tym wątku wiem jedno, że jednak wole dopłacić i wysłać do:
http://www.allegro.pl/ite...magajacych.html


Tego "wywoływacza" mogę tylko polecić, robiłem u niego kilka razy i zawsze zrobił b. solidnie. Tylko skanowanie ma jakoś nie najlepsze, ale za tę cenę...
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
baqers, Możesz napisać gdzie wołałeś we Wrocławiu? Ja ostatnio wołałem w saturnie w pasażu i nie polecam, syfy i ryski. Jak na razie powtarzalne efekty mam tylko w agfie
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Tak się zastanawiam o czym tu piszecie?
W labie nie można w ten sposób spartolić filmu. Autor sam sobie odpowiedział - zepsute taśmy pochodziły z jednej, felernej najproawdopodobniej, serii, a Wy chcecie koniecznie kogoś ukamienować :shock: Nie macie nic do roboty? Może by mamie śmieci choć wynieść?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
rychu napisał/a:
W labie nie można w ten sposób spartolić filmu.


Tez jestem tego zdania. Jak dla mnie negatywy przechowywane były w bardzo złych, prawdopodobnie wilgotnych i ciepłych warunkach. Te kropki to może być pleśń; nie ma możliwości żeby coś tak drobnego/regularnego wyszło z chemii.
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
rychu, a co z pozostałymi filmami z serii? Nie nudzę się. Noszę się z tematem od dwóch lat, chciałem napisać o tym w maju, ale ciągle się uczę . Wczoraj sobie zrobiłem wieczór wolny po dwóch egzaminach, i znalazłem chwile czasu by poruszyć w końcu temat. Nie wiem czy można czy nie można spartolić tak filmu, bo w labie nie pracowałem, a czytałem różne rzeczy o nieświeżej chemii w labach, dlatego pytam, by pozbyć się jakichkolwiek niejasności w temacie i na przyszłość uważać..

kefa, w Agfie na jedności narodowej? Jeszcze tam nie byłem, nie po drodze mi.

Ja wołam wszystko i robię odbitki w punkcie kodaka w CH. Borek. Mam 10 minut spacerem z domu, a i gość rzeczywiście zna się na rzeczy. Powiedział nawet że przygotuje mi kiedyś w wolnej chwili profil maszyny pod odbitki. Ze swojej strony polecam. Wywołują w przeciągu godziny max, więc zdążysz zrobić zakupy :-P

[ Dodano: 2009-06-20, 12:08 ]
alkos, masz jakiś sprawdzony sposób przechowywania negatywów poza domem? Tak by ich wilgoć i ciepło nie dorwało? W zasadzie ciepło, bo z wilgocią to raczej bym sobie poradził.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
baqers napisał/a:
Nie wiem czy można czy nie można spartolić tak filmu, bo w labie nie pracowałem, a czytałem różne rzeczy o nieświeżej chemii w labach, dlatego pytam, by pozbyć się jakichkolwiek niejasności w temacie i na przyszłość uważać..


Ja pracowalem i teraz wywoluje w jeszcze bardziej hardkorowych warunkach. Spójrz tu:

http://www.fujihunt.com/f...a0?OpenDocument

baqers napisał/a:
alkos, masz jakiś sprawdzony sposób przechowywania negatywów poza domem? Tak by ich wilgoć i ciepło nie dorwało?


Torba do przechowywania mrożonek. To biore do afryki, jak wroce powiem ci jak wyszlo ;-)

[ Dodano: 2009-06-20, 11:14 ]
baqers napisał/a:
wilgoć


A to oryginalne plastikowe kubełki wystarczą.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos napisał/a:
Torba do przechowywania mrożonek. To biore do afryki, jak wroce powiem ci jak wyszlo
Capa podczas overlord miał wodoszczelny pas na pieniądze. :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
Capa podczas overlord miał wodoszczelny pas na pieniądze.


Az tak zle to tam moze nie bedzie ;-)
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Ja bym był pewny tylko zakładu państwa Stalmarskich z Komandorskiej. Porządnie wywołują - materiały cz-b wywołują ręcznie - niestety cena za jakość jest cena wywoływań. ale jak ktoś nie che mieć rys na kliszy, odcisków palców etc to chyba woli zapłacić ciut więcej.


W Agfie nie wołają już slajdów - tak a propo - widać ie opłacało się im.


AA .. Pod dachem wywołują w maszynie ramowo-tankowej Q-Lab z tego co pamietam.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
W kwestii labów. Ja się jakby do Agfy na Jedności zniechęciłem. Raz, że rysy na negatywach były tam niejako wpisane w koszty - szczególnie na ostatniej i czasem przedostatniej klatce. Ostatnia to w zasadzie spisana na straty z założenia :-P Dwa, że się pozbyli maszyny i już nie wołają na miejscu. Tylko na drugi dzień dopiero są filmy do odbioru. Teraz sobie szukam labu, który będzie OK tak pod względem jakości jak i ceny. No i czasu może też, bo mi się nie bardzo chce jeździć po mieście kilka razy, żeby filmy zawieść i odebrać.
Zdaje się, że gdzieś na Ruskiej jest lab, co nieźle rokuje. Jacyś młodzi ludzie prowadzą, się starają i w ogóle. Ale nie sprawdzałem jeszcze.
Slajdy ostatnio słałem do Adama Płaszczycy. CEWE/Rossman/Fotojocker (czy co tam jeszcze w CEWE woła) nie wytrzymują konkurencji. Bo slajdy są bez paprochów, rys, syfów, kolorki jak ta lala i w ogóle. Fakt, że drożej - płaciłem 15zł/rolka 135/120, teraz już jest 18zł. Tylko że ostatnio to miesiąc czekałem na wywołane filmy :-/ W Rossmanie to góra 4-5 dni.

[ Dodano: 2009-06-20, 14:48 ]
Kurde - kupię sobie K7 i będzie po problemie :-P
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
matb, foto A.G.A jest calkiem niezla. przynajmniej do tej pory nic nie skwasili
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
MvA, gdzie jest foto A.G.A?

alkos, w torbę się chyba rzeczywiście zaopatrzę przy następnej takiej wyprawie :-| czekam na relację :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach